Nie ma dyrektora szpitala, bo konkurs trzeba było unieważnić

Image

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli szukał dyrektora placówki. Powiat Stalowowolski, który jest gospodarzem stalowowolskiej lecznicy ogłosił konkurs na to stanowisko. Póki co, włodarza nie można było wyłonić.


- Informujemy o unieważnieniu konkursu na stanowisko dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Powodem jest fakt, że wpłynęło zgłoszenie tylko od jednego kandydata. Tymczasem art. 49 ust. 3 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej jasno określa, że na konkurs muszą wpłynąć zgłoszenia od co najmniej dwóch kandydatów. W związku z tym, w świetle obowiązujących przepisów prawa, pierwszy konkurs unieważniono, a w najbliższych dniach zostanie ogłoszony nowy konkurs- informuje starostwo.

Co dalej? Jeśli podczas drugiego konkursy znów nie będzie więcej kandydatów niż jeden, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego będzie mógł sam zdecydować o wyborze.

Jak się dowiedzieliśmy, jedynym kandydatem był pełniący obecnie obowiązki dyrektora szpitala Grzegorz Czajka. Konkurs ma być powtórzony jeszcze w tym roku.

Zarząd powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Grzegorzowi Czajce z dniem 1 sierpnia 2020 r.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Alek

Nikt mądry tam nie pójdzie tylko desperant albo ktoś kto nie ma innego zajęcia a chce zabłysnąć ale w czym ten szpital do zamknięcia albo sprywatyzowania prywatny sobie poradzi

manukun

@rodzina
A kto z personelu medycznego podejmie ryzyko leczenia pacjenta bez dodatniego wyniku testu na covid? Przecież w szpitalu nie na oddziału, na którym możnaby leczyć pacjenta z cukrzycą.

Tu nie ma większej filozofii - nie ma komu zajmować się pacjentami. Wbrew rządowej propagandy sukcesu łóżka ani respiratory nie leczą pacjentów, robi to personel medyczny.

~abc

do Kkk - masz na myśli chyba nowy oddział kardiologii.TAK!

~Rodzina

Widać , że nie ma dyrektora w szpitalu . Teraz selekcja na sorze jest taka jak masz dodatni test na Covid to może zostaniesz. A jak test jest negatywny to nas nie interesujesz jako pacjent !?! To jest jakieś kuriozum. Selekcja nienaturalna !!! Lekarzewybierają sobie chorego , któremu pomogą a którego wykopią ze szpitala . Chętnie wyrównalibysmy panu cukrzyce gdyby miał pan covid ale bez covidu nie ma mowy . Co się dzieje czy im płacą więcej za pacjentów covidowych ??? Gdzie to można zgłosić ze oddział wewnętrzny nie chce przyjmować innych pacjentów niż covid dodatni !

~Pielęgniarka

Czajka dasz radę.Zarzeczny Cię mianuje ,Komsa wspomoże.Pielęgniarkom dasz dodatek 100 procent i damy radę. Szacun, że wogóle w tych czasach ktoś chce taki obowiązek .

~~~123

PIS rozwaliły szpital ze nie ma komu leczyć i teraz szukają na dyrektora ciekawe kto się zgłosi może w tedy jak ciemnota PIS upadnie to możne kto sc odbuduje

~Oburzony

Rozpieprzyli szpital finansowo,kadrowo ,a teraz łosia szukają.Czekaj tatka, czekaj latka

~Pepe le Sfond

Wszystko co robi pis trza bedzie uniewaznic.

~obserwator

Nic dziwnego, że chętnych brak jak już przy przyjęciu Ptaszyńskiego media nazwały dyrektorem.

~jan

.... @ ~ktoś ... gdybaj dalej, ludzie z głową od dawna wiedzą że z tą władza nie da się współpracować ....

~ktoś

@ jan Rządziłoby peło to byśmy ćwiczyli odporność stadną. Oni nigdy się nie przejmowali problemami ludzi.

~sid

Dopóki władze powiatu się nie zmienią, żaden sensowny kandydat się nie zgłosi bo i po co....

~jan

..... a ten jedyny kandydat to chyba aktualny p.o. bo mu nie wypadało nie aplikować ..... widząc sposób zarządzania służbą zdrowia przez pisowski rząd tylko jakiś łasy na dyrektorski etat DESPERAT może zgłosić się do konkursu, rząd niczego nie jest w stanie zapewnić, ostatnio dyrektorzy wytypowanych szpitali mieli TRZY DNI NA UTWORZENIE ODDZIAŁÓW COVIDOWYCH, dyrektorzy szpitali chodzą na żebry po firmach i mieszkańcach by można było zapewnić medykom podstawowy sprzęt ochronny ( !!! ) ...... gdzie te tabuny PIERWSZEGO SORTU, GDZIE TA WYŻSZA PÓŁKA, GDZIE TE RZESZE PAŃSTWOWCÓW, gdzie te stada viceministrów, ..... ale niech pisowska władza niech traci nadziei może usłyszy i zaaplikuje jakiś kibol z bejsbolem .....

~Kkk

Ten szpital poza kardiologią to jedna wielka porażka.