Zobacz jak z lotu ptaka wygląda nowo budowana obwodnica

Image

Co jest w trakcie realizacji…

Priorytetem są teraz prace na trasie głównej obwodnicy. Aktualnie na budowie trwa: przebudowa ronda przy galerii Vivo!, wykonywanie nawierzchni asfaltowej, humusowanie wraz z obsianiem, wykonywanie oznakowania pionowego i poziomego na odcinku od DK19 do S19, budowa oświetlenia, budowa kanału technologicznego, montaż barier i poręczy, wykonywanie zbiorników, budowa ekranów akustycznych, zabezpieczenie antykorozyjne betonu obiektów mostowych i wykonywanie nawierzchni chodników obiektów mostowych - ogólnie prace wykończeniowe. Na drogach poprzecznych i serwisowych trwa profilowanie i wykonywanie konstrukcji dróg.

…co zostało do wykonania

Na trasie głównej prace, które należy zakończyć to m.in. nawierzchnie - warstwa ścieralna, oznakowanie pionowe i poziome, urządzenia BRD i ochrony środowiska (ogrodzenia, płotki), zakończenie prac na zbiornikach. Na drogach poprzecznych: nawierzchnie bitumiczne dróg i wykonanie chodników, oznakowanie pionowe i poziome, bariery i poręcze, humusowanie z obsianiem, a na drogach serwisowych: nawierzchnie i humusowanie z obsianiem.

Na całej inwestycji do wykonania pozostaje jeszcze porządkowanie terenu pasa drogowego i terenów przyległych, humusowanie i nasadzenia. Te wszystkie prace będą prowadzone już do końca trwania kontraktu.

Trasa główna obwodnicy to 15 km, a drogi poprzeczne i serwisowe to kolejne 15 km. Aktualnie priorytetem są roboty na trasie głównej i jak najszybsze dopuszczenie jej do użytkowania. W momencie oddania trasy głównej do użytku, także drogi poprzeczne zostaną udostępnione kierowcom, jednak tam będą jeszcze prowadzone roboty wykończeniowe. Drogi serwisowe i porządkowanie terenu przyległego to ostatni etap prac i tam roboty będą prowadzone najdłużej czyli do końca trwania kontraktu.

Opis inwestycji

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Kalendarium:

1. Nazwa zadania: Zaprojektowanie i budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77 (dł. ok. 15,3 km) wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

2. Data wszczęcia postępowania przetargowego: 30 września 2015 r. 3. Umowa na roboty z Konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A./ACCIONA CONSTRUCCION S.A. podpisana 30 sierpnia 2017 r.

4. Umowa z Konsultantem (ZDI Sp. z o.o.) podpisana 29 czerwca 2017 r. 5. Uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID): 19 kwietnia 2019 r.

6. Początek prac budowlanych: 13 maja 2019 r.

7. Umowny termin zakończenia robót: kwiecień 2021 r.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Edziu, wyzywając od lewaków stawiasz się obok tych, którzy wyzywają tych z drugiej strony sceny politycznej od prawaków i faszystów.

e2rds

mieszkaniecST vel pseudointeligencie o nowym nicku, znaczy ty o poglądach prawicowych jesteś prawiczkiem, bo wyrazu "prawaki" nie słyszałem, a prawdziwki to co innego oznacza. Więc prawiczku, znów głupoty piszesz, termin lada dzień oznacza kilka dni, a nie kilka miesięcy i nie szukam głupich haków, tylko w twojej głupocie wymyślonych dwóch dodatkowych pasów ruchu a to różnica, więc kolejny raz wykazałeś się brakiem inteligencji i logicznego myślenia. Wiesz, troszkę jestem zawiedziony, że do dyskusji mam takiego mało rozgarniętego adwersarza, bo przecież można logiczne podyskutować, gdzie obie strony dyskutujące faktycznie mają coś do powiedzenia i jest to konstruktywne, a nie z jednej strony ciągłe wazeliniarstwo, naciąganie prawdy, wychwalanie wszystkiego co zrobił Palec i Sznurek, nawet jak to jest denne. Co jest dobre to jest dobre, a co byle jakie to byle jakie i nawet "taka prawda" tego nie zmieni. Pozdrawiam.

~mieszkaniecST

Do e2rds i manekina, pisać każdy może jeden lepiej drugi gorzej. Tylko po co robicie ze siebie głupków wasze wypociny to obraza mojej inteligencji. Jak ja wyzywam kogokolwiek od lewaków jak to jest prawda , że ludzie o poglądach lewicowych są lewakami. Nikt na tym portalu nie komentuje bardzie konkretnie niż ja. Emerycie zamist się cieszyć , że już lada dzień będziesz jeździł tą obwodnicą to szukasz głupich haków. A wiem , ze jesteś kierowcą więc się ciesz bo nie będziesz zatruwał mi życia jeżdżąc przy moich oknach na STASZICA.

~mieszkaniecST

Do e2rds i manekina, pisać każdy może jeden lepiej drugi gorzej. Tylko po co robicie ze siebie głupków wasze wypociny to obraza mojej inteligencji. Jak ja wyzywam kogokolwiek od lewaków jak to jest prawda , że ludzie o poglądach lewicowych są lewakami. Nikt na tym portalu nie komentuje bardzie konkretnie niż ja. Emerycie zamist się cieszyć , że już lada dzień będziesz jeździł tą obwodnicą to szukasz głupich haków. A wiem , ze jesteś kierowcą więc się ciesz bo nie będziesz zatruwał mi życia jeżdżąc przy moich oknach na STASZICA.

manukun

Edziu, wyzywasz kogoś od lewaków i jednocześnie mówisz o obrażaniu innych na forum zamiast pisania konkretów.

Przecież to jest kwintesencją twoich komentarzy...

~Nono

Od razu są stoki narciarskie i miejsce na tyrolkę. Brawo

e2rds

INTELIGENT vel pseudointeligent, ty nadal nic nie kumasz, ty albo jesteś tuman, albo udajesz tumana, ale w obu przypadkach, jak w ten sposób to tłumaczysz, to tylko źle o twojej inteligencji to świadczy. Pozdrawiam.

~INTELIGENT

Do e2rds, jak sprawny człowiek intelektualnie może obwodnicę porównywać do bloków. Ja ciebie emerycie lepiej rozumie niż ty sam siebie bo dyskutujesz z bardzo inteligentnym komentatorem. To , ze jako lewak nienawidzisz ludzi o prawicowych poglądach też rozumie. Tylko jednego nie rozumie dlaczego nienawidzisz ludzi o innych poglądach niż twoje. A te twoje wypociny pod publiczkę to wstyd dla ciebie wazeliniarzu. Nigdy mi nie odpowiadaj na moje komentarze wyrywkowo albo na wszystko albo na nic i wiesz co mam na myśli. Kiedy takim pajacom jak ty brakuje argumentów to obrażają swego oponenta.

e2rds

andrzej, czy wyczytałeś jakiekolwiek moje porównania tych dróg, jak kpie z pseudointeligenta który pisze, że jak są przy obwodnicy pasy awaryjne to tak jak by była droga czteropasmowa, tyle i tylko tyle. Każda droga w różnych sytuacjach może być zakorkowana i to jest nieuniknione. A na tej obwodnicy to myślę, że też będą ograniczenia do 70 km/h na pewnych odcinkach, a na rondach tłok jest nieunikniony i tyle.

~andrzej

do e2rds droga nr.77 jest drogą krajową czyli drogą o większym natężeniu ruchu , nie porównuj drogi krajowej do drogi wojewódzkiej, bądź do drogi lokalnej ,owszem ta obwodnica ma wyprowadzić ruch pojazdów głównie ciężkich z miasta ale i osobówka tam pojedzie ,ale nie myśl sobie że tam zawsze pojedziesz szybciej ,bo właśnie tam teraz będą poruszały się tiry i ją albo zamulały albo ruch będzie odbywał się płynnie to też zależy od danego kierowcy i ładunku który przewozi jeżeli będzie jechał pojazd specjalny którego ładunek będzie ograniczał prędkość dodatkowo będzie jechał pilot to nie spodziewaj się że tam wówczas poszalejesz na tej obwodnicy ,nie raz może się zdarzyć tak że starą drogą do niska zajedziesz w tym samym czasie co tą obwodnicą zależy z której strony miasta rozpoczniesz jazdę i do której części niska będziesz się chciał udać i o której godzinie. po prostu na wiosnę będzie mniej tirów w mieście ,a więcej na obwodnicy ,a którą drogę ty wybierzesz to już twoja sprawa.

~Cycu

Taki pisi ekspert i nie wie? Ha ha smiech2

e2rds

he hee, nic się nie bój, twojego adresu nie podam, przecież ty masz tyle rozumu co koń pod ogonem, możesz być spokojny.

~Lol

Polska to piękny kraj ale usiany baranami

~he hee

hejtery opozycyjne, wszystkie swe uwagi i żale od dziś meldujcie do Konia- on ma wielki łeb i miekkie serce to was usłucha i zrozumie.
jeśli chodzi o adres to edees ma namiary.

e2rds

mieszkaniecST vel pseudointeligencie, nie kumasz megalomanie, że jak piszesz, że są dodatkowe pasy awaryjne obok obwodnicy to tak jak by było 4 pasy, to ci napisałem megalomanie, że tak, w Stalowej Woli są bloki 20 piętrowe i 50 klatkowe i jest ich tysiące, nie kumasz aluzji, a podajesz się za INTELIGENTA, to jaki to INTELIGENT. Ubaw to jest z ciebie pseudointeligenta bo na gamonia wychodzisz, albo tępaka umysłowego.

e2rds

jabar, przepraszam, nie powinienem tego pisać, winienem wiedzieć, że koń by to zrozumiał co napisałem, ty niestety nie.

~Bocian

Ale ciekawe, a z perspektywy zabiej mógłbym zobaczyć?

jabar

do manukuna szkoda pisać bo to sprawny inaczej na rozumie

jabar

mam nadzieję że niejaki Cycu nie ma praw wyborczych, co najwyżej miotłę może nosić za sprzątaczką

~Cycu

O jabarze,
niebedem siem łodzywoł alesiem łodezwe...

To milcz a nie błaznujesz jak Sasin

manukun

@kierowca
Edziu, decyzję o 3 pasach koło Sokołowa Małopolskiego podjęto za rządu PiS. Nikt ich za to nie wini, bo w 2005 roku A4 miała sięgać raptem do wysokości Tarnowa. Zbudowano za PO zgodnie z planem, bo lepiej mieć te 3 pasy na dojeździe do Rzeszowa, niż żadnego przez ci najmniej 6 lat.

Ty natomiast uwielbiasz szczuć ludzi i siać zamieszanie. Przecież jeszcze za Rzegockiego skrócono plamowaną wtedy obwodnicę do wysokości KEN zamiast do Energetyków, a za Szlęzaka do Chopina. Później dopiero do projektu przyłączono Nisko i kolejne warianty.

I tak z początkowo czteropasmowej, bezkolizyjnej trasy sukcesami Nadbereżnego i Webera zbudowano bubla. Tylko 2 pasy, kolizyjne węzły, brak ekranów na przebiegu pod oknami bloków. Wszystko po to, żeby te partyjne miernoty mogły się czymkolwiek pochwalić przy wyborach. Przecież S19 po to była opóźniona.

~kierowca

PLATFORMA pseudo OBYWATELSKA kiedy siedziała przy korycie wybudowała ekspresówkę 3 pasmową od RZESZOWA do SOKOŁOWA MAŁOPOLSKIEGO. Rząd PIS teraz dobudowuje 4 pas bo co to za ekspresówka 3 pasmowa. Żeby było śmieszniej autostradę A2 między ŁODZIĄ a WARSZAWĄ zbudowali POowcy po 2 pasy z obu stron. Teraz rząd PIS dobudowuje po jednym dodatkowym pasie po obu stronach. A wy hejterzy chcecie na obwodnicy po 2 pasy z obu stron , tak PO budowało autostrady.

jabar

e2rds, do ciebie trollu się nie odzywałem, koniowi te informacje przekaż, znasz się na wszystkim i na niczym. Jedź do Krakowa tam są trzy pasy w jedną stronę na obwodnicy i nieraz trzeba stać dwie godziny żeby przejechać 10 km.

~fix

Tych co zgina na obwodnicy zjezdzajac z tak wysokiego nasypu w sytuacji awaryjnej wezma na swoje sumienie rolka-rafal i ln .

~stefek

Do mieszkaniec staszica, masz 100 procent racji ale żaden hejter tej racji ci nie przyzna bo to jest szczujnia która zawsze będzie w opozycji. Tylko po co drukujesz po 4 razy ten sam komentarz?

~KOKS

nie pozdrawiam osob co blisko mieszkaja budowy

~mieszkaniecST

Do manekina i e2rds. po co te brednie produkujecie i się kompromitujecie w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Kiedy ja komentowałem , że mamy bloki 20 piętrowe albo że w każdym bloku jest 50 mieszkań do sprzedania, dziadku nie ośmieszaj się bo mamy z ciebie wielki ubaw. Manekinie obwodnice mają za zadanie wyprowazić ruh z centrum miasta i ta przepiękna obwodnica spełnia te warunki. A co do lokacji to pisz do SZREKA bo to on kiedy siedział przy korycie zadecydował o przebiegu tej obwodnicy. Byłem tam wczoraj i stałem ponad godzinę przy tym tunelu na CZERNIECKIEGO i szkoda mi było odejść tak tam wszystko pięknie wygląda. Rozmawiałem z kilkoma ludźmi do których mówiłem , ze ta obwodnica za wąska to mnie wyśmiali. Co gorsze przekonałem się że mieli racje a dlaczego bo po obu stronach tej obwodnicy stały potężne TIRY a między tymi tirami przejeżdżały samochody osobowe chyba pracowników tej obwodnicy. Powinni byli trochę węższą zrobić tą obwodnicę byłaby dużo tańsza. Nie będzie tam nigdy żadnych korków bo po to budujemy drogi z boku tej obwodnicy tzw. serwisowe. Gratulacje dla PANA MINISTRA RAFAŁA WEBERA i PANA PREZYDENTA L.N. My mieszkańcy ulicy STASZICA bardzo się cieszymy , że już w grudniu ta obwodnica zostanie otwarta między VIVO a elektrownią.

~mieszkaniecST

Do manekina i e2rds. po co te brednie produkujecie i się kompromitujecie w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Kiedy ja komentowałem , że mamy bloki 20 piętrowe albo że w każdym bloku jest 50 mieszkań do sprzedania, dziadku nie ośmieszaj się bo mamy z ciebie wielki ubaw. Manekinie obwodnice mają za zadanie wyprowazić ruh z centrum miasta i ta przepiękna obwodnica spełnia te warunki. A co do lokacji to pisz do SZREKA bo to on kiedy siedział przy korycie zadecydował o przebiegu tej obwodnicy. Byłem tam wczoraj i stałem ponad godzinę przy tym tunelu na CZERNIECKIEGO i szkoda mi było odejść tak tam wszystko pięknie wygląda. Rozmawiałem z kilkoma ludźmi do których mówiłem , ze ta obwodnica za wąska to mnie wyśmiali. Co gorsze przekonałem się że mieli racje a dlaczego bo po obu stronach tej obwodnicy stały potężne TIRY a między tymi tirami przejeżdżały samochody osobowe chyba pracowników tej obwodnicy. Powinni byli trochę węższą zrobić tą obwodnicę byłaby dużo tańsza. Nie będzie tam nigdy żadnych korków bo po to budujemy drogi z boku tej obwodnicy tzw. serwisowe. Gratulacje dla PANA MINISTRA RAFAŁA WEBERA i PANA PREZYDENTA L.N. My mieszkańcy ulicy STASZICA bardzo się cieszymy , że już w grudniu ta obwodnica zostanie otwarta między VIVO a elektrownią.

~mieszkaniecST

Do manekina i e2rds. po co te brednie produkujecie i się kompromitujecie w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Kiedy ja komentowałem , że mamy bloki 20 piętrowe albo że w każdym bloku jest 50 mieszkań do sprzedania, dziadku nie ośmieszaj się bo mamy z ciebie wielki ubaw. Manekinie obwodnice mają za zadanie wyprowazić ruh z centrum miasta i ta przepiękna obwodnica spełnia te warunki. A co do lokacji to pisz do SZREKA bo to on kiedy siedział przy korycie zadecydował o przebiegu tej obwodnicy. Byłem tam wczoraj i stałem ponad godzinę przy tym tunelu na CZERNIECKIEGO i szkoda mi było odejść tak tam wszystko pięknie wygląda. Rozmawiałem z kilkoma ludźmi do których mówiłem , ze ta obwodnica za wąska to mnie wyśmiali. Co gorsze przekonałem się że mieli racje a dlaczego bo po obu stronach tej obwodnicy stały potężne TIRY a między tymi tirami przejeżdżały samochody osobowe chyba pracowników tej obwodnicy. Powinni byli trochę węższą zrobić tą obwodnicę byłaby dużo tańsza. Nie będzie tam nigdy żadnych korków bo po to budujemy drogi z boku tej obwodnicy tzw. serwisowe. Gratulacje dla PANA MINISTRA RAFAŁA WEBERA i PANA PREZYDENTA L.N. My mieszkańcy ulicy STASZICA bardzo się cieszymy , że już w grudniu ta obwodnica zostanie otwarta między VIVO a elektrownią.

~mieszkaniecST

Do manekina i e2rds. po co te brednie produkujecie i się kompromitujecie w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Kiedy ja komentowałem , że mamy bloki 20 piętrowe albo że w każdym bloku jest 50 mieszkań do sprzedania, dziadku nie ośmieszaj się bo mamy z ciebie wielki ubaw. Manekinie obwodnice mają za zadanie wyprowazić ruh z centrum miasta i ta przepiękna obwodnica spełnia te warunki. A co do lokacji to pisz do SZREKA bo to on kiedy siedział przy korycie zadecydował o przebiegu tej obwodnicy. Byłem tam wczoraj i stałem ponad godzinę przy tym tunelu na CZERNIECKIEGO i szkoda mi było odejść tak tam wszystko pięknie wygląda. Rozmawiałem z kilkoma ludźmi do których mówiłem , ze ta obwodnica za wąska to mnie wyśmiali. Co gorsze przekonałem się że mieli racje a dlaczego bo po obu stronach tej obwodnicy stały potężne TIRY a między tymi tirami przejeżdżały samochody osobowe chyba pracowników tej obwodnicy. Powinni byli trochę węższą zrobić tą obwodnicę byłaby dużo tańsza. Nie będzie tam nigdy żadnych korków bo po to budujemy drogi z boku tej obwodnicy tzw. serwisowe. Gratulacje dla PANA MINISTRA RAFAŁA WEBERA i PANA PREZYDENTA L.N. My mieszkańcy ulicy STASZICA bardzo się cieszymy , że już w grudniu ta obwodnica zostanie otwarta między VIVO a elektrownią.