Zakład Karny w Rzeszowie przekazał dla Gminy Nisko maseczki

Image

W Urzędzie Gminy i Miasta Nisko Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie przekazał Burmistrzowi ostatnią turę ok. 14,5 tyś. maseczek ochronnych.

Współpraca pomiędzy Zakładem Karnym w Rzeszowie i Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko została zawarta dzięki inicjatywie wiceministra Marcina Warchoła i jest elementem działań podejmowanych w jednostkach penitencjarnych w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Maseczki zostały uszyte przez kobiety odbywające karę pozbawienie wolności w rzeszowskiej jednostce w ramach programu resocjalizacyjnego pod nazwą ART w KORONIE, który został opracowany przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W przekazaniu wzięli udział: Marcin Warchoł – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Waldemar Ślusarczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Nisko, płk Marek Grabek – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie i ppłk Krzysztof Kulczycki – Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W sumie Zakład Karny w Rzeszowie przekazał do Gminy i Miasta Nisko 33,5 tyś. maseczek ochronnych.

Służba Więzienna pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, Domom Pomocy Społecznej, Domom Dziecka. Część środków ochronnych jest przekazywana na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych służb mundurowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kinga

Dzięki Ci Boże że zagranica takiej kreaktywnosci nie ma dopiero maseczki ........

Horacy

"33,5 tyś. maseczek ochronnych" - to dwie maseczki na mieszkańca. Sporo. Można gdzieś je kupić-dostać? Czy całość idzie na szpital, policję, urzędy? Może ktoś wie jak są rozdysponowane?

Horacy

"33,5 tyś. maseczek ochronnych" - to dwie maseczki na mieszkańca. Sporo. Można gdzieś je kupić-dostać? Czy całość idzie na szpital, policję, urzędy? Może ktoś wie jak są rozdysponowane?

~***** ***

A nie powinien rząd?

~Jerry

Zachód zdążył wynaleźć szczepionkę na covid, a rząd pisu nie jest w stanie uruchomić produkcji już otwartej fabryczki najprostszego produktu jakim jest maseczka. Kwintesencja haosu i braku jakichkolwiek umiejętności. Kupili maski bez atestu, nieprzydatne respiratory, otworzyli szpital narodowy na 500 łóżek a maja 26 pacjentów. Jedyne co umieją to robić na tym kasę dla siebie.

~Gos

A fabryka maseczek działa bezojawowo, pewnie będzie produkować jak się epidemia zakonczy.

~jasio

urzedasy wiedzom ze predzej czy puzniej pujdom tam posiedziec se za lapoweczki s jerzowego wienc badajom teren

~PawloSt

A co z fabryką maseczek w St. Woli? Działa? PO miało zająć się wyjaśnieniem i też cisza.

~Gwarantuje

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce od czasu wyboru na stolnice Piotrową naszego robaka JP2.

~Zboczek

A może jeszcze uszyją coś na torbę i patyka

~Wert

Przekazanie maseczek. Wydarzenie na miarę PiS!

Junosza

A ile Gmina Nisko wydała na maszyny do szycia dla zakładu karnego w Rzeszowie. Pan płk Grabek wstydziłby się przyjeżdżać do Niska, gdzie przyłożył rękę do likwidacji Aresztu Śledczego. Teraz kobiety z tego aresztu szyłyby maski za darmo jak i wcześniej pracowały na rzecz miasta i gminy i nikt nie robił tego w świetle fleszy i kamer. Nie do końca też pojmuję wypowiedzi dzisiaj z radia Leliwa Pana Grabka i Pana Warchoła którzy mówili, że areszt w Nisku był przez 100 lat a teraz wybudują /zobaczymy kiedy/ zakład karny dla kobiet w Chmielowie. Co ma piernik do wiatraka, gdzie jest Chmielów a gdzie Nisko? Może by Panowie rzucili okiem na jakąś mapę??? A obietnica pracy dla były funkcjonariuszy aresztu w Nisko to jakaś chyba bajka, połowa z nich to już przymusowi emeryci. Tak polska myśl resocjalizacyjna ma przyszłość i pewnie ludy Dalekiego Wschodu będą ją inkorporować.