Wyremontowano drogi w Gminie Pysznica

Image

Dobiegły końca remonty dróg w gminie Pysznica wsparte dofinansowaniem z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

Pierwsze zrealizowane zadanie to remont dróg nr 101224R (ulica Kaczyłów), 101242R (ulica Słoneczna) i 101216R (ulica Kościelna i Jedności Narodowej) w miejscowości Pysznica. W ramach tego zadania wyremontowano 1701 m dróg za kwotę 389 047,92 zł z czego 272 33300 zł pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostałe środki z budżetu gminy.

Drugie zadanie polegało na remoncie drogi gminnej nr 101233R – ulicy Podsanie w Kłyżowie. Całkowity koszt remontu 998 metrów drogi to 249 762,96 zł – z Funduszu Dróg Samorządowych gmina pozyskała kwotę 174 834,30 zł.

Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Infrastruktury Fundusz Dróg Samorządowych powołany został jako mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Utworzenie Funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~szok

Brandwica to jakieś 5 koło u wozu ,nieudolni pseudourzędnicy tam jest chyba jakaś zaraza w tej wiosce nawet internetu światłowodowego nikt nie chce założyć
wolą po lasach kable wieszać Z INTERNETEM
wielka ŻENADA

~Jurki

Jabar, napewno zgodnie ze sztuką budowlana, byle więcej byle taniej, trzeba by zapytać fachowcow z NIK co o tym myślą.

jabar

Jurki, nie będzie przecież budowany pas startowy dla samolotów na wsi, każdą budowę musi ktoś zatwierdzić i robi to na pewno nie krawiec tylko uprawniona osoba.

~Koko

Brandwica co macie bogaczy sami róbcie biada wam oj

~Bbb

Brandwica to też gmina Pysznica. Od wielu lat prosimy o chodnik, o poprawę bezpieczeństwa i NIC przepychanki pomiędzy starostwem i gminą.

~Jurki

Pytanie ile wytrzymaja. Technologia remontow dróg gminnych to śmiech na sali, pieniądze publiczne wyrzucone w błoto. Byle to wyborów. Nie ma to jak za cudze.