Serca pełne nakrętek

Image

I u nas powstaną serca, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki. To dobrej jakości surowiec, który można sprzedać uzyskując w ten sposób pieniądze na różne cele.

Pomysł dawno już wykorzystany był w wielu miejscowościach Polski. Do nas ma wreszcie szansę dotrzeć za sprawą radnego Dariusza Przytuły, który inicjatywę „pchnął” do magistratu już w lipcu i otrzymał informację, że serca staną na terenie Stalowej Woli. Zadanie zostało już przekazane do realizacji.

Instalacje powinny znaleźć się w miejscach uczęszczanych. Radny zaproponował by był to teren np. Miejskiej Biblioteki czy parku, okolice różnych instytucji.

- Otrzymałem pozytywną opinię w sprawie ustawienia pojemników na nakrętki w kształcie SERCA. Zbierane nakrętki po sprzedaniu pomaga w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Już niebawem takie pojemniki pojawią się w Stalowej Woli- informuje na fb radny PSP.

Zdjęcie: fb radnego

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Młody inż

W moim zakładzie pracy zbieramy nakrętki od około 4 lat, nawet dziś zaniosłem kolejną reklamóweczkę pełną nakrętek i każdą nakrętkę zbieram w ten sposób i raz na jakiś czas zawożę sam już nazbierałem ponad 30 kg przez te 4 lata, inicjatywą zaraziłem dużą siłownię w Stalowej bo tam tych nakrętek zbierało się zawsze setki każdego dnia.... nic to nie kosztuje a zgnieść butelkę też polecam przed wrzuceniem do pojemnika na plastik....

~Szasza

Z ciekawostek to pudełka na nakrętki stoją w przedszkolach. A co jeszcze bardziej ciekawe, w koszach na plastik przy przedszkolu są wyrzucane butelki po mleku z zakręconymi nakrętkami. Może fajnie jakby Pani/Pan która mleczko gotuje, wyrzuciła nakrętkę do pudełeczka, bo daleko nosić nie musi ?

Pelele

@Wert!Z emocji i nienawiści do PiS POpuściłeś w rajtuzki świeżym koszernym gnojem!!!

~Pepe le Sfond

Za za glupota z tymi nakretkami? W Norwegii tego nie robia.

~złomiarz

luckowi już brakuje na te ławeczki i huśtaweczki ? Teraz z zakrętek chce swoje zabawki finansować ?

~Beti

Super inicjatywa , nic nie kosztuje a może pomóc , ja zbieram dla psiej przystani i wszystkich zachęcam bo idzie zima a te biedne psiaki potrzebują naszej pomocy szczególnie w zimie

~Wert

Sebastal
Do sortowni to wszystkich pisiorow im smród nie jest obcy bo na codzien go robią w Polsce i na świecie.

las

Kop nie masz racji tam jest obok poczty ,biblioteki i kościoła Św.Floriana dobry punkt.Była tam zbierana nawet makulatura na budowę studni w czadzie i zawsze był kontener pełny.Ja mam 2 wiaderka i zaniosę jak będzie to serce.

~dobrymir

mzk powinno przy pergolach postawic pojemniki na same nakretki

~Sesek

do marian .. uderz w stół to się nożyce odezwą.

~Alojzy

Może stać gdzieś w okolicach drzewka solarnego. Tak żeby osoba ewentualnie ktora przyjedzie autem mogla sie swobodnie zatrzymać.

~emerytka

A czy w MZK nie odkręcają tych nakrętek zmniejszając tym koszty odbioru śmieci?

SINGH

Takie serca przydadzą się w naszym mieście.
Uważam,że powinien był chociaż jeden na każdym osiedlu.
Nikt nie będzie chciał chodzić poł miasta aby wyrzucić nakrętki

~drobny81

O tych sercach mówiłem już w tamtym roku.... One powinny stać przy pergolach na śmieci. Nawet starsze osoby chcące pomóc stoją przed koszami na plastik i wykręcają nakrętki. Nikt nie będzie pomykał na drugi koniec miasta po to aby wyrzucić nakrętki. Człowiek z natury jest leniwy. A jak będzie wyrzucał śmieci to co mu zależy odkręcić tą zakrętkę i wrzucić "od SERCA do SERCA". Zdrowia

~drobny81

O tych sercach mówiłem już w tamtym roku.... One powinny stać przy pergolach na śmieci. Nawet starsze osoby chcące pomóc stoją przed koszami na plastik i wykręcają nakrętki. Nikt nie będzie pomykał na drugi koniec miasta po to aby wyrzucić nakrętki. Człowiek z natury jest leniwy. A jak będzie wyrzucał śmieci to co mu zależy odkręcić tą zakrętkę i wrzucić "od SERCA do SERCA". Zdrowia

~Gol

No w końcu do czegoś się Przytuła przydał. I dobrze....!!!

~Twardy

Czy księża nadal namawiają do bojkotu maseczek? Nadal wciskają kit, że Jezus i święcona woda nie zarażają?

sebastal

Wyslac do sortowni wolontariuszy... tylko takich na smrod odpornych

~obca

od kilku lat zbieram nakrętki i teraz mam okazję powiedzieć /po Placu Hali Targowej chodzi niepełnosprawny Pan ,który zbiera nakrętki do swojej torby na kółkach robi to dla potrzebujących i to jest człowiek o wielkim sercu .Dziękuję.

~matołek

Dla Psiej Przystani można zostawić też w sklep rowerowy TIP TOP Okulickiego 125 (budynek ZBR-u, przy rondzie)

~Adam

To dobrze, bo uzbierałem trochę nakrętek plastikowych i będę miął gdzie je przekazać , a to dobry cel.

~dedek

ja zbieram dla psiej przystani. można oddać np w sklepach społem

~Teresa

Super sprawa, mam 3 torby nakrętek. Kiedyś zaniosłam do Sztafety. A teraz nie ma gdzie zanieść.

~Żal

@kop, dlaczego? Ja na targ nie pójdę zanieść. A do biblioteki zaniosę. Głównie z powodu możliwości zaparkowania. Mam zebraną reklamówkę nakrętek, jednak już nie będę zbierać. Z prostego powodu. Wyrzucając butelkę czy karton jak go zgniotę i zakręcę to zajmuje mało miejsca, a worki dostarczane przez MZK są tak wyliczane, że muszę dbać o miejsce w nich.

~kop

Postawcie jeden na targu w miescie .Wbibliotece to glupota stawiac nikt z nakretkami nie pojdzie tam

~Brawo

Super inicjatywa, zbieram nakrętki i dalej będę.... Oby więcej takich serc

~marian

Na pewno nie Ty, nie dowiesz się, Ci potrzebujący, nawet jeśli najmniejszą to i tak zawsze coś.

~Sesek

Kto na tym zarobi? Kto bedzie decydowal komu sprzedać i za ile ? Kto za to dostanie pieniądze i jaką część ?