W Stalowej Woli posadzili rośliny miododajne

Image

Pszczoły i owady zapylające to fundament naszego ekosystemu. Bez ich pracy rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów. Los pszczół nie jest obojętny samorządowi Stalowej Woli, dlatego miasto włączyło się w wojewódzką akcję sadzenia drzew i krzewów miododajnych.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, jak co roku realizuje kampanię edukacyjną pn.: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, by zwiększyć dostępność pożytków dla pszczół w regionie. W jej ramach prowadzone są działania edukacyjne, informacyjne, wydawane są broszury, ale przede wszystkim sadzone są drzewa i krzewy miododajne.

W tym roku do akcji przystąpiło także miasto Stalowa Wola, które otrzymało sadzonki 30 drzew i 20 krzewów gatunku klon jawor, lipa szerokolistna, pęcherznica kalinolistna oraz tamaryszek. Rośliny zostały posadzone na osiedlu Zasanie oraz w rejonie ul. Karnaty w Stalowej Woli.

– Warto jest podejmować działania, które mają na celu poprawę jakości środowiska oraz mogą się przyczynić do zwiększenia liczebności pożytecznych owadów w naszym mieście. Jedną z możliwości wspomagania naszego pszczelarstwa jest właśnie sadzenie drzew i krzewów miododajnych – mówi Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli. Jak podkreśla wiceprezydent, biorąc udział w tej akcji samorząd chciał zachęcić wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i okolic do indywidualnego dbania o pożytki dla pszczół, poprzez wsiewki roślin miododajnych w ogrodach przydomowych, jak również do czynnego udziału w organizowanych akcjach sadzenia drzew, służących ochronie środowiska i zachowaniu go w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Realizacja akcji sadzenia miododajnych roślin jest możliwa w dużej mierze dzięki dotacjom pozyskiwanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tanizna

A chodnik gdzie? Tanio i byle do przodu że coś sie robi. Jak zawsze.

~emeryt66

A czy mozna sobie wykopac kilka krzaczkow,potrzebuje na dzialke zasadzic?

~Joanna

Bardzo szczytna to akcja. Oby jak najwięcej drzew w naszym mieście. Szczególnie powinno być ich dużo w strefie alutekowej. Iglastych, aby cały rok oczyszczały zatrute tam powietrze

~KrzywaPinda

To pszczoły nie będą POczebne? Ino czy te rośliny dadzą miód do jedzenia czy do picia?

jabar

miododajne to lipy

~krzywa

Lucek drwal wycina drzewa a knap sadzi.

~emerytka

A kiedy posadzą coś w mieście na obrzeżach trawników np koło Bazyliki i w osiedlu Pławo, bo okropnie wyglądają te rozjeżdżone przez kierowców trawniki.