Policjanci kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych

Image

Stalowowolscy policjanci nie czekają, aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesiennym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

W nocy temperatura powietrza już znacznie się obniża. To sygnał dla policjantów, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie. Wczoraj stalowowolscy policjanci przeprowadzili kontrole kilku miejsc na terenie miasta, gdzie mieli przebywać bezdomni. Podczas sprawdzeń ujawnili jedną osobę, która pomimo przeprowadzonej rozmowy, nie chciała skorzystać z oferty pomocowej udania się do schroniska.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową, nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję poprzez m.in. skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sygnał zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy innej osobie.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Glamdring

fan, to jedź do Francji. Jak policja przeciągnie jedną z druga po ulicy ciągnąc za włosy to gwarantuje ci że szybko przejdzie ci zachodnia tomerancja

~I love police

Moje zaufanie do instytucji policji ostatnio w czasie koronowirusa rośnie. Już dawno tak dużo dobra nie doświadczyliśmy od policji co teraz. Chodzą i kochają ludzi. Nie biją palami teleskopowymi, nie aresztują nikogo, nie wywożą poza teren zamieszkania, nie naduzywaja władzy, nie sikają gazem w oczy, nie wlepiają mandatow, zawsze się legitymują i wskazują powody zatrzymań, zawsze ubrani w mundury. Nawet przez głowę im nie przejdzie żeby przeciw społeczeństwu którego bronić ślubowali występować. Czysta miłość.

~Hwdp

Hwdp

~Fan

W ostatnich dniach połowa kobiet w Polsce znienawidziła policjantów. Jakim człowiekiem trzeba być żeby za 1500 zł premii pojechać do Warszawy i urządzać demokracje wg PiS pala teleskopowa. Wasze pozycja w społeczeństwie zaczyna się równać z kibolami - głupkami, klechami - pedofilami i narodowcami - naziolami. Dołączacie do nich jako policjanci - zomo bandyci

go123

Dobry Wieczór Państwu;

Facet nieźle się urządził - improwizowana chata, kuchnia polowa, wykopana ziemianka-piwniczka... widać że włożył w to sporo wysiłku.
Ale ciepła nie ma - w nocy może wychłodzić się na śmierć.

~Lolo

Komuno wróć !!! każdy musiał pracować " niebieskie ptaki " musiały podjąć pracę bezdomni byli wylapywani a dziś ? w takiej Austrii żebractwo zakazane a u nas ? zmuszają do pracy ale żebractwa wożą " eksponaty " do stalowej szczególnie w sobotę na żebranie , tamte bezdomne orły Wola się napić niż podjąć pracę wszak wolny wybór państwo jeszcze pomaga im w tym ! dając zasiłki socjalne

~szczebrzyk33

Na przystanku Stalowa Wola Centrum czasami mozna spotkac bezdomnego .Co zrobic jak lezy taki kilka metrow od torow i jak cos odpowie to nie mozna go zrozumiec .A co bedzie jak przewroci sie na tory i bedzie akurat jechal towarowy.

~Do milicji

Oglądaliście ich metalowymi pałkami?

~Bandyci

To nie strzelacie z kul gumowych w twarze fotografów dzisiaj?

~Bandyci

Jak to nie pojechali chłopcy otaczać Sejmu, pałować pałkami teleskopowymi protestujących, wywozić samotne matki poza Warszawę bez możliwości kontaktu z adwokatem?

~MMA

A bezdomych... NIE BYŁO! smiech2

~Uuuuu

Tu się nie chce wracać,ani żyć To my w tym dobrobycie bezdomnych mamy?

~Brawo

To lepsze zajęcie dla naszych chłopaków niż przebrani za kiboli mieliby pałować demonstrantów!