Trwa analiza przebiegów wariantów S74 na odcinku Opatów - Nisko

Image

Na etapie przygotowania jest droga ekspresowa S74 na odcinku Opatów - Nisko, dla której opracowywane jest Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego (wraz z analizą i weryfikacją wariantów zarekomendowanych z etapu studium korytarzowego) oraz materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem.

20 maja 2019 r. została podpisana umowa na wykonanie STEŚ oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla S74 na odcinku Opatów– Nisko z firmą Transprojekt Gdański. Wartość umowy to 10 272 960 zł.

W ramach umowy wykonawca przeprowadził analizę przebiegów wariantów S74 zarekomendowanych z etapu Studium Korytarzowego, a także spotkania informacyjne ze społeczeństwem w ramach tzw. akcji informacyjnej, które odbyły się w pięciu gminach woj. świętokrzyskiego i ośmiu gminach woj. podkarpackiego. Aktualnie trwają prace projektowo-analityczne związane m.in. z analizą wniosków, które wpłynęły do projektanta po przeprowadzonej akcji informacyjnej oraz inwentaryzacją przyrodniczą, badaniami geologicznymi i analizą zagrożenia przeciwpowodziowego.

Przewidywany przebieg tego odcinka drogi ekspresowej S74 zlokalizowany jest na terenie województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Inwestycja obejmuje budowę pełnego zakresu drogi ekspresowej klasy S; na odcinku w rejonie miejscowości Okalina- Kolonia (w dowiązaniu do rozwiązań projektowych S74 odcinka obwodnicy Opatowa) na terenie województwa świętokrzyskiego i włączenia do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku (węzeł „Zapacz” – z węzłem) na terenie województwa podkarpackiego, wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczna nie związaną z drogą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@bolek
O co chodzi? To chyba dobrze, że S74 będzie przebiegać z daleka od zabudowy miejskiej. Wystarczy już bubel obwodnicopodobny między osiedlem i terenem rekreacyjnym, który nam klepnął Nadbereżny z Weberem

~Viva

Jedyne co mogą wybudować do drogę do swoich domów jak Szydło.

~vincent z po

piniendzy nima i niebedzie

~Gal

Żadnej S74 nie będzie! Nie są w stanie intelektualnie nic wybudować, są przygotowani do burzenia i ruin! Kasy nie ma i drogi tez nie budjet.

e2rds

Luciusz musi się pospieszyć z budową tego mostu, bo będzie miał asa by ta droga biegła przez ten most.

~Nic

Kolejny artykuł , który nic nowego nie wnosi

~bolek

a stalowka znowu pominieta pewnie za iles lat zginie z mapy i bedzie stara nazw PLAWO i ROZWADOW no bo "nowoczesny " przystanek agatowka warszawa - rzeszow przez tarnobrzeg itd , MASAKRA