Gdzie mają zamieszkać stalowowolanie? Domki jednorodzinne? Bloki w Charzewicach?

Image

Czy miasto robi coś w tym kierunku, by mieszkańcy mieli w końcu gdzie mieszkać? Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Koronawirus. To pomaga wytłumaczyć wiele. W naszym grodzie nic nowego się nie buduje, bo nie ma gdzie, a i inwestorzy jakoś nie garną się do szukania działek, gdzie dałoby się wcisnąć jeden czy dwa bloki. Gdy ktoś inwestuje, chciałby od razu tworzyć całe osiedla. Tymczasem potrzeby są ogromne, a zapowiedziana inwestycja na osiedlu Leśna, póki co nie istnieje. Wiele osób szuka też terenów pod budowę własnego domu. Tutaj sytuacja też nie jest jakoś szczególnie różowa, bo mieszkańcy Stalowej Woli wyprowadzają się na wieś i stają obywatelami innych miejscowości przyjeżdżając do miasta jedynie do pracy, na zakupy lub by skorzystać z atrakcji przygotowanych dla stalowowolan. Nasze statystyki demograficzne są, delikatnie mówiąc, nienajlepsze. Pisaliśmy już o tym TUTAJ.

Miasto poszło po rozum do głowy i postanowiło wyjść naprzeciw wszystkim tym mieszkańcom Stalowej Woli, którzy chcieliby zakotwiczyć tu, na miejscu, budując dom dla siebie i swoje rodziny właśnie w Stalowej Woli. Posanie, Charzewice, Karnaty, Hutnik, Hutnik II. Tu można by wciąż stawiać prywatne domki, gdyby to było możliwe. Póki co jeszcze do końca nie jest i właśnie o tym pomyślano w magistracie, by było możliwe.

W nowym budżecie na 2021 rok znalazło się 1,5 mln zł na uzbrojenie terenów na wyżej wymienionych osiedlach pod budownictwo jednorodzinne. Podciągnięcie kanalizacji, doprowadzenie wody sprawiłoby, że byłaby możliwość osiedlenia się w Stalowej Woli i budowa swojego wymarzonego domu na terenie należącym do gminy. Potrzeby są duże. Wystarczy wejść na dział ogłoszeń by przekonać się jak zawrotne ceny osiągają mieszkania i domy w mieście. A że nieruchomości na handel nie ma za wiele, sprzedający mogą windować ceny niemal dowolnie.

- Na osiedlu Hutnik 2 są budowane nowe domki jednorodzinne, które nie mają dostępu do wodociągu. Tak samo przy ulicy Łąkowej- jest budowa nowych domków w zabudowie szeregowej, budowa kanalizacji sanitarnej, kolejne zadanie dotyczy uzbrojenia działek pod budowę domków jednorodzinnych na osiedlu Posanie- też miejsce, gdzie powstają nowe domy jednorodzinne, są plany na kolejne- wylicza Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent Stalowej Woli przekonuje, że będzie można zamieszkać również w Charzewicach. Tam pole do popisu będzie duże, bo i tereny są spore.

- Przygotowujemy się również do uzbrojenia nowego terenu pod budownictwo wielorodzinne na wielu hektarach na osiedlu Charzewice pod budowę nowego, dużego osiedla mieszkaniowego. W budżecie już znajdują się środki, które mają być przeznaczone na kanalizację sanitarną pod budowę bloków wielorodzinnych- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jaja

Przestańcie gadać o niczym. Gdzie te tereny będą i kiedy

~ssmiech

Przeciez lucek zrobil fabryke maseczek co sie czepiacie umiechBezobjawowa hahah

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, przypominam ci co pisałeś, że to Centrum to za darmo, czyli tunel kosztował 100 mln. tak. To kiedy kłamiesz, wcześniej, czy teraz.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, chwalisz się centrum sportowym i tunelem za ponad 100 mln( dobrze, żeś się nie pomylił i mld. nie wpisałeś, ale trudno się pomylić jak nie pisze się skrótem), Sasin wydał na same koperty wyborcze 70 mln i co z tego, to czym się chwalisz.

~takaprawda

Do manekina, tylko na nasze CENTRUM SPORTOWE i TUNEL z 22 wieku wydaliśmy ponad 100 milionów a ty się pytasz co zrobiliśmy? Tak potężnych inwestycji w STALOWEJ nie było od początku naszego miasta. A tych troszkę mniejszych tysiące inwestycji to nie chce mi się wszystkich wymieniać.

manukun

Edzio, cóż takiego Nadbereżny zrobił? Tylko pomiń wszystkie pierdoły i skup się na konkretach. Nie bredź, że chodnik, parking czy plac zabaw to "wielkie projekty" ani że "wielką inwestycją" byłyby błonia, wodotryski czy remont ulicy. To nie są inwestycje, tylko wydatki majątkowe.

Na palcach jednej ręki możnaby policzyć poważne projekty zrealizowane w ostatnim czasie. Niestety dla mieszkańców, Nadbereżny nie dorósł do roli odpowiedzialnego polityka. Zamiast sensownego planu mamy szarpanie się co roku i robienie czegoś innego. Z wiaduktem na Traugutta czekał aż się zawali. Dobrze, że nadzór budowlany zmusił go do działania, inaczej dalej marnowałby środki z kredytu na dekoracje, festyny i zabawy.

Przypomnę, że od lat obiecuje miejsca pracy w branży it czy przemyśle lekkim w nowej strefie inwestycyjnej. Później zmienił koncepcję, obiecał jeszcze więcej nowych terenów pod przemysł i kolejne branże: motoryzacyjną i magazynową. Oczywiście nic nie powstało.
Skończyło się na nadaniu nazwy obszarowi byłej huty, bo to nie kosztuje dużo, a można udawać realizację SWOICH obietnic.

e2rds

Anastazja, już tyle razy tłumaczyłem takim niedojdom jak ty, że wybieg dla piesków, ogrodzony jest na przyszłym od paru lat budowanym przedszkolu przy KEN. Tylko jak przyjdziesz z pieskiem to załóż kaganiec, oczywiście sobie, byś nie pogryzła tam piesków i właścicieli, a, wycie i czekanie jest zakazane, pieski mogą.

~hehe

@Nowy Protest - bardzo mi ciebie żal. Będziesz tak pisał przez najbliższe lata? Weź się za uczciwą pracę. Żebranie jest karalne. (podobno się budujesz - już kończysz) hahahhahahahhahhhahhahhhahhahahahhahahhahaha

e2rds

taka prawda vel pseudointeligent, cyt:" Bo jak można por porównać blok jednoklatkowy np. przy starostwie na SIEDLANOWSKIEGO z tymi blokami z boku 10 klatkowymi, chodzi mi o bloki nr. 2, 4, 6 8 i 10, gdzie mieszka w jednym bloku 100 rodzin." i znów wychodzi, że to g...no prawda, tam mieszka nie mniej jak 120 rodzin, ale to nie ma nic do rzeczy, to jest jeden blok i nie ważne ile w nim mieszka, rozumiesz jeden i jak w twoim jest 6 mieszkań wolnych na 36 mieszkań, to gdybym domniemywał, że w takim bloku winno być wg. ciebie 15 mieszkań wolnych, to tylko na Siedlanowskiego w 5 blokach winno być 75 wolnych lokali i to jest tak g...no prawda,a w kilku tysiącach bloków ile wolnych, rozumiesz.

NowyProtest

Aha, mamy już konto na Wykopie (NowyProtest) i Instagramie (nowy_protest) oraz na Medium (stop_wynajem). Lada moment ruszamy z ofensywą na Facebooku. Stop patologii!

NowyProtest

Młodzi narzekają, że mieszkania drożeją, a rząd pomaga dorobkiewiczom, ale kończą na wylewaniu żali w internecie. Wykop huczy od hejtu na rząd, banki, deweloperów, Januszy z Grażynami lokujących kapitał w nieruchomościach. No i co z tego? Proceder się nasila. Skala kupowania mieszkań na wynajem jest wyższa niż przestawiają to statystyki. Klienci nie zawsze chwalą się deweloperom, że kupują mieszkanie na wynajem. Tak więc w dużych miastach w atrakcyjnych lokalizacjach to jest mocno ponad 90%. A chętnych nie brakuje. Teraz młodzi żyją chwilą i nie myślą o odkładaniu pieniędzy. High life "bo mnie k.... stać wynajmować apartament (czyt. klitkę 30 metrów za 2000 zł)". A potem płacz, że nie ma na wkład własny, że bank nie da kredytu, że trzeba kupować dziurę w ziemi albo nic, że pozostaje wynajmować albo "apartament", albo dziurę po babci i właściciele (najczęściej emeryci) za nic mają prawo - wchodzą pod nieobecność, grzebią w prywatnych rzeczach i wszystkiego się czepiają. I ta niepewność, czy za chwilę nie wylecimy na bruk, bo trafi się lepszy najemca lub córka wróci z Anglii. A o dzieciach nie ma mowy - od razu wypowiedzenie. Tak więc zamiast akceptować chorą rzeczywistość, czas wyjść na ulice.

Co z tego, że sprowadzimy do Stalowej deweloperów, jak będzie to samo. Na mieszkania rzucą się rentierzy i spekulanci.

e2rds

taka prawda, vel pseudointeligencie, przecież ja nie chcę cię obrażać, ty sam z siebie robisz ciągle idiotę tymi swoimi wpisami, to całkowicie wystarcza. Wyliczyłem ci ile mądrości wykazałeś w swoim wpisie i to wystarczy. Z tych wyliczeń kompletnie nic nie zrozumiałeś, nawet największy tuman by z tego cos zrozumiał, ty niestety nie i nie zamierzam ci nic więcej tłumaczyć i tak nie zrozumiesz. Życzę powodzenia na tym zarabianiu za stadion i hotel, a i nie pisz w liczbie mnogiej, bo wychodzi, że nie jesteś "0", tylko "00".

~taka prawda

Do e2rds, nie obrazisz mnie bo ja ciebie traktuję jak osobnika nie zrównoważonego psychicznie. Po co wchodzisz do internetu jak ty nie znasz się , że w internecie jest też świat zmyślony [wirtualny] . Podniecasz się każdym wpisem i czekasz tylko aby komuś dowalić idiotyzmami.Nie bierz wszystkiego tak na serio bo się wykończysz psychicznie.

~taka prawda

Do e2rds co do hotelu przy naszym przepięknym CENTRUM SPORTOWYM to czy nie mam racji ,że musimy ten hotel w tempie ekspresowym budować bo koronawirus się na wiosnę skończy i kluby sportowe będą szukać najlepszych CENTER SPORTOWYCH do organizacji przygotowań do sezonu. Wówczas będziemy na tym majątek zarabiać c pół roku bo sportowcom działacze organizują obozy sportowe dwa razy do roku. Tylko z kim ja dyskutuję jak ty na sporcie się nie znasz, Co do tych twoich zer a nawet podwójnego zera szkoda , że nie wypociłeś ,że jestem mniej niż zero jak powiedział Miller do PANA ZIOBRY bardzo szanowanego polityka.

~taka prawda

Do e2rds, po raz kolejny totalnie się kompromitujesz i nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza. Bo jak można por porównać blok jednoklatkowy np. przy starostwie na SIEDLANOWSKIEGO z tymi blokami z boku 10 klatkowymi, chodzi mi o bloki nr. 2, 4, 6 8 i 10, gdzie mieszka w jednym bloku 100 rodzin. Ale dla ciebie blok 1 klatkowy i blok 10 klatkowy to to samo to jest poziom twojej pseudo mądrości. A podobno masz więcej mądrości w jednym paluszku niż inni w głowie. Teraz wiem dlaczego komuna w POLSCE upadła skoro tacy mądryjały miały coś wtedy do powiedzenia. Gdyby te gigantyczne bloki zrobić jedno klatkowe to mielibyśmy więcej niż tysiąc bloków w STALOWEJ WOLI. A przecież takie giganty mamy na każdej ulicy w naszym mieście na POPIEŁUSZKI , WOJSKA POLSKIEGO, PONIATOWSKIEGO czy NIEZŁOMNYCH. Nie podskakuj bo całe miasto się z ciebie śmieje, szkoda że masz tyle lat a taką małą wiedzę. Ty emerycie bez internetu GOOGLE nic nie wiesz i tym się różnimy , że ja mam wielką wiedzęz mądrości życiowej a y szczekasz na PIS aby obniżyć PIS notowania w sondażach. Dlatego PIS powinien tobie zabrać wszystkie 13 i 500 plus jakie dostają twoje wnuczki. Bo gdybym ja od ciebie dostał nawet 100 złotych to nigdy złego słowa na twój temat bym nie powiedział. Bo to się nazywa brak szacunku i wdzięczności tylko , że ty uważasz , że te pieniądze wszystkie ci się należą. Więc pytanie jest dlaczego twoi z SLD czy PLATFORMY pseudo OBYWATELSKIEJ nigdy złotówki ci nie dali a tylko podatki bez przerwy ci podnosili.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligent zamilkł i tak powinno być.

~boczek60

Urzednik odpowie wam ze jak u nas nie buduje sie blokow to przeciez mozna przeprowadzic sie do Warszawy ,tam sie buduje .Jest drogo ale mozecie zalatwic sobie prace jako kierownik za 6 tys na miesiac i wezmiecie kredyt.

e2rds

Tom, w średniej wielkości 4 piętrowego bloku jest 60 do 100 mieszkań, więc według pseudointeligenta "taka prawda" w Stalowej Woli mamy co najmniej 60 niezamieszkałych bloków, to po co budować nowe, przy założeniu, że mamy w mieście tysiąc bloków, a jak on pisze, że są tysiące takich bloków, to resztę dopowiedz sobie sam. Takich mamy inteligentnych ludzi z Palca i Sznura w mieście i w rządzie i toto rządzi, co prawda każda ustawa, bądź zarządzenie to bubel, ale rządzą i kasę garną, a dojna zmiana klaszcze.

~Tom

W Krośnie można budować trzy nowe bloki zamiast kościoła
krosno24 pl

~Joanna

Kupię dom na Hutniku. Proszę dajcie namiary jeśli taki jest na sprzedaż.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, z ciebie jest ogromny megaloman, piszesz o tysiącach bloków w Stalowej Woli. Gdzie ty widzisz tysiące bloków mieszkalnych w Stalowej Woli, chyba ci się mnoży w oczach co najmniej pięciokrotnie tych bloków. Od ulicy Al.J.P, Staszica i Energetyków w stronę Sanu będzie około 225 bloków mieszkalnych, zaznaczam bloków, bez domków jednorodzinnych, pozostała część Stalowej Woli jak ma około, przesadzam 350 to góra, to skąd tobie w tej chorej głowie wzięło się tysiące, jeśli w każdym bloku jak piszesz, jest po 6 wolnych mieszkań i gdyby było tylko 1 tysiąc bloków, to znaczy, że w Stalowej Woli jest 6 tysięcy wolnych mieszkań (a piszesz, że takich bloków są tysiące), to tylko taka informacja mogła się zrodzić w takim chorym umyśle jak twój, szkoda mi cię, że jesteś taki głupi i podpinasz się za każdym razem do Lucjusza, przecież to dla niego obciach takiego tumana mieć przy sobie.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligent i znów miesza ci się w głowie, cyt: "Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście", przestań głupoty opowiadać z tymi "ysiącami", jak zwykle we łbie ci się te cyferki mnożą, dobrze że napisałeś, że są miliony.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, a kto cie pyta ile w twoim bloku jest wolnych mieszkań i co mnie to obchodzi, ty przecież masz budować hotel, to buduj wazeliniarzu, ty masz pojęcie o wszystkim, na wszystkim się znasz, tylko wychodzi, że jesteś kłamcą, nie rozróżniasz miliona od miliarda, często ci się to myli, mamy za darmo stadion bo według ciebie od kosztów 65 milionów za stadion jak odejmie się dotację 15 mln i zwrot VAT 15 mln to wychodzi z godnie z pisowską matematyką "0" zero, to ty tamim samym zerem jesteś, a może dwoma "00".

~hehe

Stachu1234 - dajesz........................Przecież od lat mieszkania "tanieją w górę". @Nowy protest - biedaku, ty też możesz po prostu zabrać się za robotę. Też możesz zostać rentierem. I będziesz żył w luksusach. Kto ci zabrania?

~taka prawda

Do e2rds, emerycie nie ośmieszaj się bo nie masz pojęcia o co tu chodzi. Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście. Młodym chodziło takie mieszkania jak na OKULICKIEGO gdzie SZREK za darmo rozdawał mieszkania.Ty jak zwykle nie masz pojęcia o niczym ale musisz gęgać.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie nie ośmieszaj się bo nie masz pojęcia o co tu chodzi. Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście. Młodym chodziło takie mieszkania jak na OKULICKIEGO gdzie SZREK za darmo rozdawał mieszkania.Ty jak zwykle nie masz pojęcia o niczym ale musisz gęgać.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie nie ośmieszaj się bo nie masz pojęcia o co tu chodzi. Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście. Młodym chodziło takie mieszkania jak na OKULICKIEGO gdzie SZREK za darmo rozdawał mieszkania.Ty jak zwykle nie masz pojęcia o niczym ale musisz gęgać.

~czasnawiedzę

Ten redakorzyna powinien być natychmiastowo zwolniony ze STALOWEGO MIASTA za wprowadzanie mieszkańców naszego miasta w błąd. Bo napisał , że obecnie nie buduje się w naszym miescie nic a przecież budujemy nowy blok za boiskiem sztucznym za naszym przepięknym CENTRUM SPORTOWYM. Kazdy to wie tylko redaktorzyna o tym nie wie po za tym budujemy wiele domów rodzinnych.

~czasnawiedzę

Ten redakorzyna powinien być natychmiastowo zwolniony ze STALOWEGO MIASTA za wprowadzanie mieszkańców naszego miasta w błąd. Bo napisał , że obecnie nie buduje się w naszym miescie nic a przecież budujemy nowy blok za boiskiem sztucznym za naszym przepięknym CENTRUM SPORTOWYM. Kazdy to wie tylko redaktorzyna o tym nie wie po za tym budujemy wiele domów rodzinnych.

NowyProtest

Rząd ma gdzieś młodych. Oni chcą, byśmy grzecznie wynajmowali mieszkanie/pokój od rentiera i płacili odstępne zamiast spłacać własne mieszkania. PiS zlikwidował program Mieszkanie dla Młodych i od lat wspiera kupowanie mieszkań na wynajem.

Elektorat PiS-u to:
- Janusze i Grażyny z nadmiarem gotówki, którą lokują w nieruchomościach
- emeryci posiadający dziury na wynajem studentom i Ukraińcom
- inwestorzy dorabiający się na krzywdzie młodych, bo za PiS-u mają raj

Najem prywatny powinien zostać zlikwidowany. Tylko państwo, samorządy i profesjonalne firmy.

Dlaczego PiS nie chce, aby młodzi mieszkali we własnych mieszkaniach???

Mówi się tylko, że ciągle brakuje mieszkań na wynajem. Jak można kupić własne mieszkanie, jeśli ceny poszybowały tak wysoko, banki zaostrzają kryteria, a w dużych miastach zanim deweloper wbije łopatę w ziemię, to wszystko wykupują rentierzy?