W 2021 roku ruszą prace przy kolumbarium

Image

O tym, że na terenie Cmentarza Komunalnego powstanie kolumbarium mówi się od kilku lat. Teraz kiedy środki na ten cel zostały wpisane w przyszłoroczny budżet, możemy mieć pewność, że zadanie to w końcu doczeka się realizacji.

Zamysł dotyczący kolumbarium jest taki, że będzie ono rozrastać się zgodnie z zapotrzebowaniem na pochówek urnowy. Pierwszy etap prac miałby zostać wykonany do 2023 roku.

- Ilość pochówków urnowych sprawia, że musimy wykonać to zadanie tak, aby powstało piękne, godne miejsce pochówku dla osób, które wybierają tę formę wiecznego spoczynku. W przyszłym roku chcielibyśmy rozpocząć budowę kolumbarium. Pierwszy etap obejmowałby budowę miejsca ceremonii pogrzebowej, pożegnania bliskich, pierwszy sektor kolumbarium, (a więc tych wież, gdzie są składane prochy) oraz zagospodarowania zielonego. Kolejne sektory będą dobudowywane w zależności od potrzeb ilości pochówków urnowych na naszym cmentarzu komunalnym- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Plany są takie, że kolumbarium zostanie ulokowane we wschodniej ścianie cmentarza komunalnego, na około 1,5- hektarowej powierzchni. Na pierwszy etap tego zadania, w 2021 roku, miasto planuje wydać 250 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Filemona 24

Szanowny Panie Prezydencie. A jak to się ma do przepisów dotyczacych pasa ochronnego między cmentarzem a domkami jednorodzinnym ? Krematorium też nie powinno powstać w mieście blisko bloków. ??????,

~dojna zmiana+

Wreszcie chociaż jedna, potrzebna i przyszłościowa inwestycja pudla.

~fgh

Wschodnia ściana, czyli nie wiadomo gdzie. Patrząc na mapę, to północno-wschodnia ściana to wzdłuż ul. Ofiar Katynia, a przy południowo-wschodniej ścianie jest krematorium i to chyba tam.

koliii

I problem chryzantem za 2 lata rozwiązany ! Nie będzie miejsca gdzie ich postawić.

~Ryszard

Wolę do piachu niż ulotnić się przez komin

~emeryt

nareszcie!...czekam ze śmiercią aż to kolumbarium powstanie

~Wizualizacja

Więcej kostki, płyt i betonu.

~Ottis Redding

Skad powiedzenie: wieczny spoczynek? To nie ma nieba?