Od piątku wiadukt na Traugutta wyłączony z ruchu

Image

Już w najbliższy piątek, 20 listopada br. zamknięty będzie wiadukt, którym mieszkańcy osiedla Piaski udawali do domów. Powód jest prosty: fatalny stan techniczny obiektu. O tym mówiło się już od lat. W 2017 roku nadzór budowlany przyglądał się kładce i zapowiedział, że jeśli nic się nie zmieni, zostanie ona zamknięta. To teraz staje się faktem. Obiekt przejdzie remont.

Dobra wiadomość jest taka, że wciąż będzie można poruszać się po wiadukcie pieszo lub rowerem. Droga zamknięta zostanie dla pojazdów samochodowych.

- Prowadzący na osiedle Piaski od ulicy Klasztornej wiadukt, ze względów bezpieczeństwa, będzie musiał być wyłączony z ruchu kołowego- potwierdza Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Włodarz miasta zapewnił, że aż do końca prowadzonych prac piesi będą mieć zapewnione swobodne przejście. Na pewno ułatwi to komunikację z tym osiedlem.

Korzystający do tej pory z wiaduktu będą kierowani na objazd. Ten będzie wyznaczony ulicą Przemysłową- Boczną.

Z remontem zwlekano z powodów finansowych. Zadanie ma być realizowane dopiero w 2021 roku, choć przetarg na wykonanie prac ogłoszony będzie w ciągu kilku najbliższych dni, a samo jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku przyszłego roku.

- Przetarg na realizację tego zadania będzie ogłoszony najpóźniej w przyszłym tygodni- mówi prezydent.

Mieszkańcy „dostaną” szerszą kładkę wraz z wyznaczonym ciągiem pieszym. Dotychczas poruszanie się po wiadukcie wiązało się z ryzykiem. Nie raz zdarzało się, że ktoś został „zahaczony” lusterkiem samochodowym, ponieważ nie miał gdzie „odskoczyć” na widok jadącego auta. Po remoncie ma już być bezpiecznie.

- Zostanie postawione nowe przęsło tego wiaduktu i będzie ono poszerzone o przejście piesze szerokości 1,25 m, natomiast nadal będzie to przejazd jednokierunkowy sterowany przez sygnalizację świetlną. Niestety, tutaj nie jest możliwe wykonanie przejazdu dwujezdniowego ze względu na domy po stronie osiedla Piaski- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Wartość tego zadania to 1,5 mln zł. W całości ma być ono finansowane z budżetu miasta Stalowa Wola i wymaga uzgodnień z koleją, ponieważ remontowany obiekt jest wiaduktem drogowo- kolejowym. Na czas prac będzie musiał być wstrzymany ruch pociągów na tamtej trasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~nope

brawo Lucjan!! przeprowadź się już pod tą Warszawę bo zrujnujesz to miasto!
Co to za gospodarz???????? KPINA!

~szlauftang

Ja pamietam ten wiadukt w latach 80 tych i byl w bardziej tragicznym stanie niz teraz i nikt go nie zamykal.A byly wtedy tylko same deski przez ktore mozna bylo zobaczyc tory .Auto podskakiwalo na tych deskach i kazdy jechal wolno zeby ktoras z desek nie pekla .A teraz kladka jest bardziej solidna niz w tamtych latach.Po co zamykaja ?Mogli z tym poczekac az miasto splaci dlugi.

~Aborygen

Jakby prowadził do posiadłości lub przybytku któregoś z kolegów z partii to pewnie już by tam dwupasmówka leciała

~Swój

Zamiast zrobić remont od kiedy jego stan był już do niczego to oni biorą się za robotę jak już nikt nie chce im go dopuścić do ruchu i trzeba go zamknąć. Teraz czekać pół roku zanim jakąś firma rozpocznie pracę i następny rok zanim skończy bo wątpię żeby do końca przyszłego roku się wyrobili. Powinien być zamknięty z dniem rozpoczęciem prac a nie teraz długie czekanie i jeżdżenia do okoła.

~Mieszkaniec

Panie Prezydencie, Panie Durek, Panie Madej. Dziękujemy serdecznie za dotrzymanie obietnicy wyborczej. Rozliczymy za 3 lata..