Nie żyje seniorka rodu Steczkowskich

Image

Danuta Steczkowska zmarła 17 listopada 2020 roku w wieku 77 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

Danuta Romana Steczkowska urodziła się 16 lutego 1942r. w Pilźnie. Dzieciństwo i okres szkoły podstawowej spędziła w Duląbce koło Jasła. Ukończyła Liceum Pedagogiczne dla Wychowawców Przedszkolnych w Jaśle, a następnie, w roku 1964, Studium Nauczycielskie w Krośnie. W tym samym roku rozpoczęła pracę nauczyciela w Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli. W 1967 roku wyszła za mąż za Stanisława Steczkowskiego. Z tego małżeństwa przyszło na świat 9 dzieci: Agata, Jacek, Krystyna, Justyna, Paweł, Magdalena, Cecylia, Marcin i Maria.

W roku 1978 Stanisław Steczkowski założył chór Cantus przy Zakładowym Domu Kultury (dzisiejszym Miejskim Domu Kultury) w Stalowej Woli. Od tej chwili Danuta Steczkowska prowadziła przygotowanie młodych adeptów sztuki wokalnej, jako nauczyciel śpiewu i muzyki w klasach chóralnych. Program klas chóralnych był programem autorskim, który Danuta i Stanisław Steczkowscy realizowali przez wiele lat działalności nauczycielskiej i wychowawczej. Był on nowatorski, ponieważ zajęcia klas chóralnych prowadzone były w normalnych szkołach podstawowych.

Chór Cantus odbył liczne trasy koncertowe – krajowe i zagraniczne, rozsławiając Podkarpacie, m.in.: we Włoszech, Francji, Danii, Belgii, Holandii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu i Czechosłowacji. Chór Cantus nagrał dwie płyty długogrające, jest też laureatem wielu prestiżowych nagród, wyróżnień i dyplomów za działalność w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Niewątpliwie wielkim osiągnięciem Danuty Steczkowskiej jest nie tylko działalność pedagogiczna, ale przede wszystkim wychowanie utalentowanych dzieci, które tworzą zespół muzyczny pod nazwą Muzykująca Rodzina Steczkowskich. Jako zespół rodzinny, Steczkowscy koncertowali w Polsce i za granicą od najmłodszych lat. Mają na swoim koncie wydanie czterech płyt oraz prestiżowe nagrody i dyplomy z festiwali i konkursów krajowych oraz międzynarodowych. Zarówno Muzykująca Rodzina Steczkowskich, jak i chór Cantus kilkakrotnie uświetniali swoim muzykowaniem msze papieskie podczas wizyt u Ojca Świętego Jana Pawła II. Koncertowali dla Królowej Belgii Fabioli, prezydentów, ministrów oraz dyplomatów, jak również zagranicznych gości. Wielokrotnie gościli w programach radiowych i telewizyjnych. Dzieci Danuty Steczkowskiej rozsławiają Podkarpacie i Polskę, prowadząc działalność muzyczną, rękodzielniczą, nauczycielską i dziennikarską.

Danuta Steczkowska została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” w 2012 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xxx

do ^Stalowa Słucham ?! co Ty wypisujesz , czy to prawda?... że tak było!!!!

~antoni

Stalowa Wola kocha glorifikowac ludzi ktozy byli zwyklymi szarymi mieszkancami jak wielu a tu raptem justynka diwa ktora od poczatku wstydzi sie swojego pochodzenia jest w 5 najpopularniejszych hasel s W STALOWKA NET . NIC NIE ROZUMIEM.

~Ala

Ula- czy Twoja mama byla znana przez wszystkich w miescie bo Steczkowscy tak! Co mieli napisac o twojej mamie? Ze co rok prorok?

~Adam

Napewno nie jest osobą zasłużoną dla Stalowej

~Jabol

A kto to jest?

~Ula

Moja mama miala nas 15 - oro zmarla jak miala 49 lat ale jakos o niej nikt nie pisal ja nie wstydze sie tego jak Justyna steczkowska wielka celebrytka
Wstyd!!!

~Żal

Tak. Nie nam osądzać. Jednak przeszłość jest jasna. Bardzo przykra.

~BLI

do nie nam osądzać innych ja natomiast uważam -,że Pani Steczkowska była dobrym człowiekiem ,nikogo nie skrzywdziła nie była zakłamana a jej mąż miał odwagę postąpić z honorem i wziąśc odpowiedzialność za swoją rodzinę .proszę popatrzyć co dzisiaj księża wyprawiają ,Obydwoje odeszli do domu Pana i niech Bóg da im wieczne zasłużone szczęście

~Stalowa

Nie mówi się źle o zmarłych. Ale chyba prawda jest jedna. Pani związała się z księdzem i urodziła mu dzieci, które ewidentnie wstydziły się miasta z którego pochodzą. Pomodlę się za duszę zmarłej.

~obca

Byłam dawno temu w klasztorze Kapucynów na mszy .Msza była podziękowaniem za 50 czy 40 lat pożycia małżenskiego ,podczas mszy ktoś zaśpiewał pieśń AVE MARYJA w kościele wydawało się że wierni przestali oddychać cchałam żeby ta pieśń nie skończyła się szybko to było coś pięknego na koniec mszy Brat powiedziałże tak pięknie zaśpiewał PAN STECZKOWSKI byłam wtedy przypadkiem w Stalowej i to nazwisko wtedy było dla mnie obce ,Wieczny odpoczynek daj Jej Panie

~Jedna

Ten - dobrze odpowiadala w szansie na sukces....urodzona w Rzeszowie i tam mieszkala 7 lat

~DZG

Dziękuję Pani Danuto...

~mkl

PAN Śmiszek też pochodzi ze Stalowej Woli.

~Jażem

Niektórzy są tu strasznie bezczelni.Jej mąż uczył mnie muzyki w sp. nr4 fajny gość był. Jak zwykle widzę ,że buraków z tego.miasra du.. boli.Moje kondolencje dla rodziny.

~Piwniczanka 2

Wielki szacunek za wychowanie tyle i tak zdolnych dzieci , niech odpoczywa w pokoju .

daniell

To ta która uwiodła księdza, nie wiem czy św. Piotr wpuści ją do nieba? Mimo wszystko niech spoczywa w pokoju

~Ten

Pani - ale jej dom rodzinny był w Stalowj Woli i tam od dziecka mieszkała to później wyjechała ze Stalowj

~uczen

Pani Danuta Wyszkiewicz uczyla w szkole nr 1 śpiewu

~LordWiader

Omar Sangare o Stalowej Woli powiedział: "Pochodzę z bardzo małego miasta". Justyna Steczkowska zawsze w wywiadach mówiła o tym, że Rzeszów jest jej rodzinnym miastem, do Stalowej Woli nigdy się nie przyznawała. Marina Łuczenko nie wypowiada się w ogóle o swoim pochodzeniu. Jedyną osobą, która pozytywnie mówi o Stalowej Woli, jest Maciej Zakościelny, który nigdy się swojego miasta rodzinnego nie wstydził. Jasna sprawa, że w Stalowej Woli nie zrobi się kariery o zasięgu ogólnokrajowym czy światowym, ale wstydzić się miasta, z które się pochodzi, to nie jest ładne. No chyba że ktoś miał wyjątkowo negatywne doświadczenia związane z miejscem swojego pochodzenia. Sporo polskich aktorów i wokalistów pochodzi ze wsi i nie wstydzą się tego, mówią o swoich rodzinnych miejscowościach z sentymentem. Po tym poznać człowieka z klasą, że nie wstydzi się swoich korzeni, a wręcz hołubi je i uważa za coś, co nadało mu oryginalności i niepowtarzalności. Monika Brodka ze wsi Twardorzeczka mówiła wprost o tym, że wplata w swoje piosenki elementy z góralskiej wsi. To tak apropos Steczkowskich.

~Marek

@Olek Po prostu Polacy, ludzie ,którzy wnieśli i wnoszą wiele do naszej kultury, wychowali ,i wychowują kolejne
pokolenia dzieci. Wielki szacunek dla całej rodziny

~Teresa

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie. Wielki szacunek za wychowanie dzieci! Wspaniała kobieta, może być przykładem dla nas kobiet!

~olek

mieszkali w okolicznej wiosce no i Żydzi

~stalowiaczek

wieczne odpoczywanie racz Jej dac Panie Dla rodziny wyrazy szczerego wspolczucia

~pani

BIG - posłuchaj w szansie na sukces....skąd do nas przyjechałaś? Justyna z Gdanska przyjechała bo tam mieszkała wtedy....skąd pochodzisz? Urodziła sie w Rzeszowie.....odwal sie od niej!!!

~ZXC

DO ~Jola Doe
Chodzi o PILZNO koło DĘBICY :-)

scarlet2000

Wyjątkowo ciepła i dobra kobieta
Pozostanie na zawsze w moim sercu

~BIG

A Justyna ponoć z Gdańska i rodzinnego Rzeszowa...

~any

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie! Wyrazy współczucia dla wszystkich Steczkowskich i ich Rodzin. Osobiście dobrze znany był mi śp. Stanisław który odszedł z ziemskiego padołu w styczniu 2001 roku! Wielka strata dla miasta!

~Jola Doe

Pilzno lezy w Czechach.