Wydajna praca z wykorzystaniem elektrycznego paleciaka

Image

Podczas omawiania zagadnień związanych z transportem wewnętrznym, największa uwaga zwykle skupiona jest wokół optymalizacji tego procesu. Chcąc usprawnić jego przebieg, przedsiębiorcy decydują się zarówno na wyposażenie obiektów w odpowiedni system składowania produktów, jak i minimalizację kosztów oraz czasu samego transportu. Wydajny proces transportowy wymaga odpowiedniego sprzętu – współcześnie absolutnym must have stają się elektryczne paleciaki. Dokonując właściwych wyborów tak w kwestii sprzętu, jak i dbania o zdrowie poprawiamy nie tylko własną wydajność, ale też bezpieczeństwo swoje i współpracowników.

Paleciak elektryczny – produktywność znaczy wydajność

Problemy z kręgosłupem, układem mięśniowym, wzrokiem czy słuchem to najczęściej występujące dolegliwości operatorów wózków widłowych. Każdy pracownik magazynowy, który miał do czynienia z ręcznym wózkiem paletowym potwierdzi, że jego obsługa na dłuższą metę stanowi wyzwanie.

Nowoczesne organizacje wybierają wózki paletowe z napędem elektrycznym. I tu wielu przedsiębiorców zada pytanie, w czym paleciak elektryczny jest lepszy od wersji manualnej. A odpowiedź nasuwa się jedna: niemal we wszystkim.

Pierwszą niewątpliwą jego zaletą jest zdecydowanie krótszy czas, jaki operator będzie musiał przeznaczyć na pracę. Tu już nie trzeba wykorzystywać siły mięśni i narażać swojego ciała na ryzyko związane z kontuzjami. Elektryczny paleciak odciąża operatora, zwiększa produktywność, a co za tym idzie wydajność!

Paleciak elektryczny a rotacja pracowników

Magazynier, który nie musi dźwigać czy przepychać ciężkich palet, pracując elektrycznym wózkiem paletowym, wykona swoją pracę szybciej i dokładniej, bez obawy o zdrowie. A to w dobie „uciekających” pracowników jest to niezwykle istotne. Dziś dla personelu coraz ważniejsze stają się aspekty pozafinansowe, jak komfort pracy czy jej bezpieczeństwo.

Elektryczny paleciak to cicha i ekonomiczna alternatywa dla wózków o napędzie spalinowym. Podczas realizacji zadań na wózku napędzanym silnikiem diesla, operator nie tylko nie naraża się na hałas, ale też na szkodliwy dwutlenek węgla. Mimo jasnych przepisów BHP, wiele firm korzysta z takich rozwiązań w zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli potrzebujesz maszyny wyłącznie do prac transportowych i załadunku, z powodzeniem możesz realizować te zadania z wykorzystaniem tańszego, łatwiejszego w serwisowaniu oraz bezpieczniejszego dla twojej załogi elektrycznego wózka paletowego.

Podsumowanie – elektryczny paleciak to racjonalny wybór

Elektryczny paleciak to dziś wiele opcji do wyboru. Od prostych maszyn przeznaczonych do transportu ładunków na małych odległościach, do uniwersalnych układarek wyposażonych w masz i podest, dzięki którym załadujesz paletę na regał czy też rozładujesz samochód ciężarowy. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na akumulatorową wersję wózka paletowego nie będzie się musiał liczyć z podwyżką cen paliwa. Brak spalin to także pozytywny wpływ na środowisko.

Wszystkie powyższe aspekty oraz nowoczesne systemy wspierające pracę dość wyraźnie wskazują, że elektryczne wózki paletowe to wybór zarówno bezpieczny, ekonomiczny, jak i ekologiczny. Uniwersalność takiego rozwiązania docenią sklepy wielkopowierzchniowe, markety budowalne, hurtownie, magazyny i obiekty przemysłowe. Obsługa elektrycznego wózka paletowego jest prosta, sama ścieżka wdrożenia nowego pracownika nie stanowi problemu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.