Systematycznie wzrasta liczba osób starszych

Image
Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie w województwie podkarpackim na koniec pierwszego półrocza 2020 roku, najliczniejszą grupę stanowiły osoby w wieku 35-39 lat. Biorąc pod uwagę ekonomiczne grupy wieku, można zauważyć, że stale zmniejsza się liczba osób w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym, natomiast wzrasta w wieku poprodukcyjnym.

Według stanu na dzień 30 czerwca 2020 roku naliczniejszą grupę wiekową na Podkarpaciu (okresy 5-letnie) stanowiły osoby w wieku 35-39 lat – 174,2 tys. Jeżeli chodzi o pojedyncze roczniki najwięcej było 36- atków – 35,8 tys. osób. Najmniej liczną grupę stanowiły osoby w wieku 85 lat i więcej – 45,3 tys. osób.

Analizując ludność Podkarpacia według ekonomicznych grup wieku, można zauważyć, że osób w wieku przedprodukcyjnym (0-17 lat) było 385,5 tys., w wieku produkcyjnym (18-59 lat kobiety i 18-64 lata mężczyźni) było 1301,4 tys., a w wieku poprodukcyjnym (60 lat i więcej kobiety i 65 lat i więcej mężczyźni) - 439,0 tys..

W województwie podkarpackim, podobnie jak i w innych województwach, systematycznie maleje liczba osób w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym. Na koniec czerwca 2020 roku, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku osób w wieku przedprodukcyjnym było o 1,2 tys. mniej, a w wieku produkcyjnym o 11,6 tys. mniej. Wzrosła z kolei liczba osób w wieku poprodukcyjnym (o 11,3 tys.). Sama tylko liczba osób w wieku 85 lat i więcej w omawianym okresie wzrosła o 1,7 tys. osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~podatnik

Nikt nie chce wracać z emigracji przez te ostatnie 6 lat a co najdziwniejsze nadal stąd uciekają mimo pandemii jeśli nie za granicę to do większych miast. Tu nie ma żadnych perspektyw dla młodych ludzi do rozwoju a przez to stajemy się regionem zamieszkiwania głównie emerytów.

e2rds

INTELIGENT vel lekarz vel pseudointeligent, no a jakie masz wyjście, jedynie milczeć, przecież nie jesteś w stanie nic mądrego wymyślić, muszę sprawdzić, czy to nie ty dokonałeś ataku sieciowego na mój komputer z adresu IP 89.248.172.208 port lokalny 54.

~Yabu

Czyli wzrasta elektorat pewnej partii! No sam nie wiem czy ktoś tu coś nie przekombinował?

~lekarz

Tak zabijajcie nienarodzone dzieci a w POLSCE zostaną tylko starsi ludzi. A potem trzeba będzie afrykanów sprowadzać i na nich pracować bo im się nic nie chce robić.

~INTELIGENT

Do e2rds, już nie chcę się nad tobą znęcać więc tym razem przemilczę twoją głupotę.

~taka prawda

Do klemens, ciołku najwięcej POLAKÓW wyjechało z POLSKI jak przy korycie siedziała PLATFORMA pseudo OBYWATELSKA. Masz zero wiedzy i się totalnie kompromitujesz.

~he hee

ha ha ha ha ha haaaaa
umiech))))))))))))))))))))))
ubawiłem sie tym twym wpisem,
za kogo ty sie masz staruszku??????.
Może imponujesz w domu ale mnie tylko wprowadzasz w śmiech...umiech)))).
Ale ubaw, znalazł mi sie filozof....;))).

e2rds

he hee, oj trafia cię, trafia, nie możesz nerwowo wytrzymać, że ten staruszek z was kpi, a to boli, oj bardzo boli, rżyj, rżyj dalej, tyle możesz, hahaha.

~he hee

zakompleksiony staruszek.

e2rds

dziadek, głupi jesteś, największym chamem na tym portalu to jest ten co nazwał protestujące kobiety dziwkami i widzę, że pseudointeligent podpisuje się nowym nickiem, i co dziadku powiesz, nicków ci braknie.

~Klemens

Rzady pisu zmuszaja do emigracji.

~dziadek

swoimi wypocinami potwierdzasz tylko że jesteś tu najwiekszym chamem ubliżaczem. Nie sil sie nad odpisywaniem, daruj sobie.

e2rds

buhahaaa, już ci pisałem, że jedyna moja odpowiedź do takiego tumana to będzie ten cytat, ale tuman tego nie rozumie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

e2rds

buhahaaa, powtarzam:
23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.

~buhahaaa

nie zrozumiałeś ze było do pod ciebie.No ale tak własnie kojarzysz co do ciebie sie pisze.bez odbioru.

e2rds

buhahaaa, na ciebie to wystarczy, cyt:
23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Zbieraj dalej, to twój cel.

~buhahaaa

nie zwracajcie uwagi na tego starego grzyba.To już nie rozumuje co sie do niego pisze a i pisze jak widać .Pranie mózgu za prl dało swoje efekty.

e2rds

INTELIGENT vel pseudointeligent nie rozumie, tam miało być cyt; " więc ty martw się o siebie, o mnie nie musisz", ale w tekście nie ma słów " nie martw się o", jest błędnie napisana jedna litera i jednej brak, a nie wyraz "nie". Dobrze, że w tym przypadku zwróciłeś na to uwagę, bo dowiedziałem się z tego, że nick " hwwd" to nick pseudointeligenta, kolejny, muszę dopisać do twojego repertuaru, to będzie chyba 58.

~ktoś

Mam 50 lat, ale patrząc na manifestacje na czarno ubranych młodych kobiet już widzę swoją starość. Jakież one wrażliwe i przepełnione młodzieńczym idealizmem. Już sobie je wyobrażam w roli pielęgniarek i opiekunek na starość. Na pewno się zaopiekują. Oczywiście ja tylko żartuje raczej powiedzą "wy..laj stary dziadersie" i zafundują eutanazję.

~INTELIGENT

Do e2rds, o co chodzi z tym '' nie martw się o ciebie'' bo znowu cię nie rozumie.

~SABA

PRZECIERZ MASONOM TEGO ŚWIATA OTO CHODZIŁO ABY STEGO ŚWIATA JAK NAJWIĘCEJ LUDZI CHORYCH I PODESZŁYM WIEKU ZABRAŁA SIĘ NA TAMTEN ŚWIAT TAK TO TRUDNO ZROZUMIEĆ OCO CHODZI WTYM DIABELSKIM ŚWIECIE

~dojna zmiana+

Dlatego pan pudel buduje nam dom uciech i schadzek za kilka milionów!

~Ferbanks

Ja też chcę być redaktorem...
"Systematycznie Słońce wschodzi i zachodzi"

~złomiarz

Systematycznie wzrasta liczba osób starszych, więc ktoś sprytny wymyślił covida i teraz pod pretekstem ogólnej paniki osób starszych nie przyjmuje się do lekarzy , do szpitali , na wszelkie zabiegi i... tanim kosztem liczba zaczyna powili spadać :-/

~Zonk

Rodzi się coraz więcej starych ludzi.
To wszystko wina opozycji!

e2rds

hwwd, ty nadal nic nie rozumiesz i tumanem pozostaniesz na długo, już ci pisałem, że tobie widocznie pasuje hwd, a to bardzo stare powiedzenie, starsze od mnie, a ci duszpasterze to są bardziej zgnili od zwykłych ludzi, to oni głoszą słowo Boże a całkiem wbrew niemu postępują, więc ty martw się o ciebie, o nie nie musisz fałszywy duszpasterzu.

~hwwd

wyluzuj staruszku, skrobanka ci już nie grozi.A duszpasterz bedzie ci jeszcze potrzebny, nawet nie wiesz jak bardzo.

~jasio

ila zaplacilista tym laseczkom z fot za zgodem na publikacje zdjecia

e2rds

Spod Opery Bałtyckiej 27 października o godz. 16:00 wyruszyła kawalkada samochodów. Setki aut jechały powoli w stronę Gdyni, akompaniując sobie dźwiękami klaksonów. Wszystko po to, by wyrazić swój sprzeciw wobec ustawy antyaborcyjnej.

W momencie zmiany świateł, gdy jedna z uczestniczek zatrzymała samochód na skrzyżowaniu ulic Chłopskiej i Pomorskiej, zrównał się z nią czarny volkswagen phaeton. Widząc, że auto kobiety zostało przyozdobione w strajkowe symbole, jeden z mężczyzn siedzących w samochodzie, miał otworzyć okno i wykrzyczeć w jej stronę kilka obelg. Gdy doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań, wyciągnął pistolet i pomachał nim przed kobietą, pytając: „Jak się teraz czuje?”. Wraz z zapaleniem się zielonego światła, kierowca gwałtownie ruszył i pomknął w ulicę Wejhera.

Kobieta wraz ze swoją pasażerką zdążyły zarejestrować zajście telefonem i kamerą samochodową. Dzięki nagraniom policja szybko ustaliła, że mężczyzną, który groził protestującej był 35-letni ksiądz wikariusz Tomasz Kywan. Na co dzień pełni posługę w parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie oraz prowadzi katechezy w Szkole Podstawowej nr 77 na Żabiance. Prywatnie jest wiernym kibicem Arki Gdynia.

Duszpasterz nie kryje się ze swoimi prawicowymi poglądami. Chętnie dzieli się nimi w mediach społecznościowych.

e2rds

ojciec to tylko z nazwy ojciec, a toto chodzi z koloratką.
he hee, rżyj, rżyj, będziesz na te dziewczyny i na mnie rył do 70 lat by mieć emeryturę, to ja teraz się śmieję, ty rżyj dalej.