Świętowanie na 102

Image

102 lata temu nieśmiało podnosiliśmy głowy. Wolna Polska to coś co nie wszystkim mieściło się wówczas w głowie. Do wolności trzeba było się przyzwyczaić i zrozumieć, że oto jest, nadeszła i zostanie z nami, oby już na zawsze. Dziś o święcie świadczą jedynie flagi wywieszone nad drogami, klatkami schodowymi, nadobnie zwisające także z balkonów i okien.

I nadszedł A.D. 2020. W tym roku wszystko stało się inne. W tym roku nasza wolność została ograniczona przez niewidzialnego gołym okiem wroga, wirusa o nazwie SARS-CoV-2, którego boi się większość bardziej niż widzialnego najeźdźcy. Nie tylko nasza Ojczyzna, ale i cały świat walczy z tym wrogiem, a „ranni”, czasem w warunkach iście wojennych dochodzą do zdrowia lub umierają w domach, szpitalach, DPS-ach, ZOL-ach.

Jak dziś wyglądają obchody święta? W większości miejscowości nie ma ich wcale. Po raz pierwszy ci, którzy w mundurach wojskowych, harcerskich przychodzili na place miejskie, ogniska patriotyzmu, wiece, marsze, groby żołnierzy, spędzą ten czas głownie we własnych domach, z rodzinami. Może o 12:00, w samo południe zaśpiewają z innymi Polakami hymn, może wyjdą na spacer popatrzeć na flagi w oknach. Może z nieodłączną maseczką na twarzy zadumają się nad przeszłością, nieśmiało wybiegając myślą ku przyszłości? Czy jeszcze będzie normalnie? Czy będzie przepięknie?

Może dziś w ramach „spaceru” wyjdą znów na ulice protestujący, a nazywający siebie patriotami wsiądą w auta i przejadą drogami swoich miejscowości trąbiąc niepodległościowo? A może pierwszy raz, bez służbowego zadęcia, spędzą ten czas w lesie, w domu, dowolnie, tak jak wymarzyli sobie życząc nawzajem w wolnym kraju? Może takie ciche świętowanie będzie mieć wartość nadrzędną? Kto wie… kto wie…
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~taka prawda

Do fiat mammano , tak głupolu miałbyś 3 razy większą emeryturę i 10 razy większe koszty życia. Aby dobrze żyć nie trzeba dużo zarabiać najważniejsze aby koszty nie szły do góry a spadały w dół. Mam kolegę który mieszka w NIEMCZECH już od 40 lat i zawsze jak do STALOWEJ przyjeżdża to opowiada mi , że w NIEMCZECH jest dużo więcej biedaków niż w POLSCE. Pamiętaj nieuku , że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma a najlepiej w swojej ojczyźnie.

~Luiss

„Pięknie” świętowali najlepsi patrioci, obrońcy wiary, paląc mieszkanie, napadając na policję, dewastując miasto. No pięknie. Tylko gdzie w tym wszystkim jest ten ich Bóg, Honor, Ojczyzna. U nas bez wygłupów i lansu. Zdalne świętowanie bez nadęcia, zadęcia i wzdęcia - w końcu!

~Mieszkaniec

Z internetu:
"Państwo stało się aparatem represji względem obywateli, a jego instytucje służą jako paśniki. Wiceministrami zostają eksperci w rodzaju Adama Andruszkiewicza czy Piotra Patkowskiego, a na mniej eksponowane stanowiska idą żony, kochanki i krewni polityków."

e2rds

MOTŁ-och się odezwał.

~MOTŁ

Hołota lewacka hejtuje, ale co się dziwić, oni tylko darcie mordy i przekleństwa na marszu...

~Fiat Mammano

Mysle ze Ula ma duzo racji. Mialbym 3x wyzsza emeryture.

~Gleason

Oerlikon: a pod jaka niby?

~Oerlikon

Do Ula A Jeżeli myślisz, że obecnie żyjesz pod władzą Polską, to jesteś w dużym błędzie.

~Ula A.

A tak sobie pomysliwam, jak by mi sie dzis zylo pod wladza niemiecka?

~BLI

DO ,,,WŚCIEKłA,,,,===ja też tak myślę i czekam kiedy Kaczyński poda siędo dymisji i sam sobie przyjmie dymisję!

~emeryt66

Slabo cos dzialaja u nas pisowcy ,mogli postawic pomnik Kaczynskiego pod MDK NA 11 LISTOPADA ,delegacja z rzadu by przyjechala,telewizja.A tak to bylo cicho ,nikt nie interesuje sie co u nas sie dzieje.Trzeba zbudowac pomnik a nie murale .

~OeNa

W Polsce nie ma demokracji. Kto tak uważa jest w błędzie.

~taka prawda

Do dojna zmiana, można powiedzieć jaki nick taka głupota. Czy mam ci przypomnieć trollu jak było jeszcze 5 lat temu , chyba nie chcesz tak jak za mordę wtedy trzymano POLAKÓW to nigdzie na świecie tak nie było. Może przypomnę ci ACTA 2 jak próbowano ograniczyć swobodę wypowiedzi w internecie. Wszystko co wymieniłeś to są ustawy unijne które musieliśmy wprowadzić. A ustawa covidowa to dla twojego dobra abyś marnie nie zginął tylko komu ja to tłumaczę jak ty jesteś niewolnikiem propagandy TVN24.

~Dojna zmiana

#taka prawda
O jakiej Ty wolności piszesz. Od chwili przejęcia władzy przez PiS jesteśmy inwigilowani przez państwo niemal jak społeczeństwo Korei Północnej. Obowiązek rejestracji telefonicznych kart SIM, ograniczenie swobód obywatelskich dzięki ustawie covidovej ,uprawnienia prokuratury i innych służb do podsłuchiwania, obserwacji bez zgody sądu nowelizacja ustawy o dowodach osobistych gdzie będzie obowiązek pobrania odcisku palca dłoni.Tak więc jesteśmy bezprawnie inwigilowaniWg. Ciebie tak ma wyglądać wolność i demokrację.

~ssmiech

Ten pomnik by byl taka miejska spluwaczka hhehehe

~WYPAD

grzydz 60.Pytasz ile metrów ma mieć pomnik kaczyńskiego.Odpowiadam.Skala 1:1,1 metr 50 centymetrów,kolos.

~taka prawda

Do to ja, hejterze jeszcze nigdy jak POLSKA istnieje nie mieliśmy tyle wolności co obecnie. Żeby zawsze tak było jak jest obecnie z demokracją i wolnością. Państwo policyjne to jest w NIEMCZECH, FRANCJI czy STANACH ZJEDNOCZONYCH gdzie nie wolno ci powiedzieć co myślisz bo zaraz cię zamkną na kilka lat za politykowanie.

~Igor Walczak

@Wsciekła Haha co ? umiech wszystko na Jarka ? hehee. Zrozum jacy ludzie takie państwo umiech My Polacy tak mamy ze za wszystko obwiniamy innych ale nie nas samych. To nasz narodowy problem. Kazdy jest zły tylko nie my sami. Raz Tusk teraz Jarek potem bedzie ktoś inny do "bicia".

~to ja

PIS kończy dzieło, po którym znowu stracimy wolność i będziemy mieć państwo policyjne.

~to ja

stko cCo tu świętować? Dzielenie Polaków przez aparatczyków z PIS? Niepodległość straciliśmy w momencie jej odzyskania po 1989 roku. Zostało sprzedane wszystko co osiągnęliśmy w okresie międzywojennym i po II wojnie światowej.

~Wściekła

Panie Kaczyński życzę Panu wszystkiego co najgorsze. To co ma miejsce teraz w Polsce jest wyłącznie z Pana winy. Nie ma Pan prawa nazywać się patriotą,nie ma Pan prawa nazywać się Polakiem .Nie dla Pana słowa Bóg,Honor,Ojczyzna. Jest Pan zdrajcą i tchórzem. Jest Pan nikim .

bzk

Nie popieram rzucania rac po budynkach, ale jak to możliwe że podpaliła się ościeżnica i pali się cały czas w jednym miejscu a ta kolorową szmata jakoś zapalić się nie chce. I dziwnym przypadkiem dwa balkony obok kamera TVN

~Polka

Do rodzic: Podpalenia akurat to specjalność poprzednich rządzących. Budkę pod ambasadą rosyjską też sprawnie podpalili. Te same metody stosują, jak za poprzednich rządów PoPsl.

~Polka

Do rodzic: Podpalenia akurat to specjalność poprzednich rządzących. Budkę pod ambasadą rosyjską też sprawnie podpalili. Te same metody stosują, jak za poprzednich rządów PoPsl.

~siwy

to było chore z tym mieszkaniem w warszawie.

e2rds

lekarz vel pseudointeligent, twój idol któremu chcesz stawiać pomnik przed MDK jako wicepremier ds. bezpieczeństwa dzisiaj widocznie zajmował się kotem i nie interesowało go to co popierana przez niego ONR wyczynia na ulicach Warszawy. Ale u niego to normalne, nie lubi się mieszać w niebezpieczne sprawy, innym razem jak był potrzebny to też spał do południa.

~rodzic

Panie LN - widzieliśmy jak płonie mieszkanie w Warszawie. Jak patriotyczne rodziny z dziećmi podpalają mieszkania. Chciałoby się napisać: "a kiedy przyjdą podpalić dom, ten w którym mieszkasz, Polskę................' Straszny żal.

~marcin

Kocham swój kraj

~cowidianie33

Szkoda ze nie jestesmy pierwsi w zakazeniach covid ,ale i tak dobrze uczcilismy to Swieto .Na Swieta Bozego NARODZENIA moze damy rade i bedziemy pierwsi.

~Yogi

Taka Prawda probjem jest jeden co ty oglądasz to nikogo nie interesuje a propo tvn to inna liga do tego co oglądasz żenada