Powstał oddział dla 35 pacjentów z COVID-10

Image
Wojewoda Podkarpacki zobowiązała Szpital Powiatowy im. PCK w Nisku, w okresie od 3 listopada do odwołania stanu epidemii na terenie kraju, do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, poprzez zapewnienie 35 łóżek dla pacjentów, w tym: z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 – 2 łóżek, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 – 28 łózek i 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenie tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Utworzenie dodatkowych miejsc dla pacjentów z COVID-19 w Nisku spowoduje, że wszystkie oddziały niżańskiego Szpitala będą miały możliwość powrotu do szerszego zakresu udzielanych świadczeń. Do chwili obecnej w miejscach izolacyjnych tych oddziałów przebywali chorzy na COVID-19, co miało wpływ na utrudnienia w przyjmowaniu pacjentów z innymi chorobami wymagającymi leczenia na tych oddziałach, szczególnie ograniczenia przyjęć planowych.

Pomimo istniejącej pandemii i wykazującej dużą tendencję wzrostową liczbę zachorowań, musimy pamiętać, że Szpital im. PCK w Nisku musi zapewnić pomoc również pacjentom z innymi schorzeniami.

W czasie trwania pandemii wszyscy pacjenci, którzy są przyjmowani do Szpitala w Nisku mają przeprowadzane badania przesiewowe, w postaci wymazów na obecność SARS-CoV-2. Do chwili otrzymania wyniku muszą być poddani izolacji. Utworzenie dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19 w jednym wydzielonym miejscu, zapewni większe bezpieczeństwo dla zarówno pacjentów, jak i opiekującego się nimi personelu.

Pacjenci z COVID-19 mają zapewnione warunki izolacji w salach dwuosobowych, z osobnym węzłem sanitarnym. Opiekę medyczną sprawuje oddana pacjentom kadra. Wszystko po to, by pacjenci z COVID-19 mogli ten trudny czas choroby przejść w odpowiednich warunkach.

- Decyzja Wojewody Podkarpackiego jest bardzo ważna dla pacjentów zarażonych koronawirusem oraz dla ich rodzin, bowiem osoby chore z powiatu niżańskiego, będą mogły być teraz leczone w naszym Szpitalu. Pomimo nałożonych wielu ograniczeń, osób zarażonych koronawirusem ciągle przybywa. Są chorzy, którzy przechodzą zachorowanie na COVID-19 lżej i pozostają w swoich domach, ale ciągle wzrasta liczba osób, które wymagają leczenia w warunkach szpitalnych. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, aby osoby ciężko chore pozostawić bez opieki medycznej, dlatego tak ważne jest uruchomienie Oddziału dla osób z COVID-19 w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku. Rozwijająca się sytuacja epidemiczna i zachorowania dotykają również kadrę medyczną, dlatego aby wspomóc pracę przeciążonego, często z uszczuploną przez COVID-19 obsadą personelu, z pomocą przychodzą również, od dnia 7 listopada, decyzją Wojewody Podkarpackiego, żołnierze WOT. Pomoc oferują także inne osoby, zgłaszające się w ramach wolontariatu – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~XXX

Pisarze artykułów zwracajcie uwagę co piszecie .Czyżby nowi covid -10 powstał.?Za co Wam płacą w końcu.!!!!

~Gość

Dobrze że takie miejsca zostały utworzone, powiem Wam na własnym przykładzie, nigdy nie chorowałem jestem po 30 t-ce, od pewnego czasu pojawiła się gorączka, ten czas spędzałem w domu, naturale środki, witaminy, a tu coraz gorzej duszności, spadek asekuracji, skończyło się na tym że trafiłem z COVID do podobnego szpitala i to mi naprawdę pomogło, a nawet uratowało mi życie.

~balanga

Masz rację Halina, obu nikt nie miał przyjemności tam przebywać. Przywożą gościa z cukrzycą albo z chora trzustką, albo jeszcze Bóg wie z czym, wsadzają na oddział "covidowy" i jak przystało na covida leczą covidowo. Podłączają pod tlen, albo nic nie robią, podają witaminę C... a cukrzyca, trzustka i inne powazne choroby, leżą odlogiem razem z pacjentem... bo przecież tylko covid się liczy, a później taki ktoś umiera... i jest piekny pasek w wiadomosciach: zmarła na covid, miał choroby wspołistniejące, ale to, że nikt go na te wspolistniejące przestali leczyć, to juz w pasku nie napiszą.

~Płaskoziemca

Nowy wirus Covid-10 :o

~Adam

youtube.com/watch?v=9bD845_2pOw&feature=youtu.be

~TERI

TO TERAZ Z MARAZMU WIRUSA SIĘ NIE WYGRZEBIEMY WIDZĘ POWSTAŁY NOWE ODLAMY KOVIDA 19 NOWY KOVID 10 ,,KOVID 2,,,

~Halina

Bardzo dobrze że powiat niżański będzie miał swój oddział oby ci niedowiarki owija którzy śmieją się na forum z covid a oby nie mieli przyjemności lub nieprzyjemności przebywania na tym oddziale lub kogoś z ich rodziny nie wiem dlaczego ludzie są tacy że nie wierzą w wirusa tym bardziej w Zarzeczu z którego jestem wszyscy śmieją się z wirusa a młodzież to już kompletnie ignoruje cokolwiek.

~k.j.mać.

No to mamy nowy wirus,
Covid-10...