Droga dojazdowa do pól w Wolinie - FOGR

Image
Kolejna droga dojazdowa do gruntów rolnych powstała w Gminie i Mieście Nisko, a konkretnie w sołectwie Wolina. Inwestycja wykonana została dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Do tej pory dojazd do pól w tej części gminy był nieco utrudniony ze względu na uszkodzenia drogi. Droga gminna położona na działce o numerze 1022/3 w Wolinie posiadała nawierzchnię częściowo z tłucznia i częściowo gruntową. Nie miała też prawidłowego odwodnienia, stąd po opadach deszczu jej stan nie był zadowalający.

Zadanie realizowało przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o. o. z Rudnej Małej koło Rzeszowa. W jego zakresie wykonano utwardzenie powierzchniowe nawierzchni oraz pobocza z kruszywa. Odcinek o długości 145 m pokryto nawierzchnią asfaltową, poprawiono również odwodnienie. Inwestycja została wykonana za kwotę 56 581 zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to 22 480 zł.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kazimierz

W Wolinie buduje się drogę aby dojechać w pole a w Stalowej Woli os. Posanie, ludzie nie mogą dojechać do swoich posesji, pomimo iż od 2008 roku Urząd Miasta szuka pieniędzy na realizacje planu lokalnego planu przestrzennego.
Jest się czym chwalić...

~Rozan

a na tej drodze to miną się dwa samochody?
jakaś taka wąska się wydaje

po co robić TAKIE drogi - koniecznie trzeba wydać kasę do końca roku?
nie ma ważniejszych wydatków?

Może jeszcze jakiś pomnik trzeba było zrobić - w czasach COVID bardzo potrzebny!

~jasio

Dziwne ze nie robiła tego firma z jerzawego ale to tak dla zmylki