Miasto odkupi znicze i kwiaty od pokrzywdzonych zarządzeniem sprzedawców

Image

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wesprze sprzedawców kwiatów i zniczy, którzy zostali pokrzywdzeni przez decyzję o zamknięciu cmentarzy w Polsce.

- Solidarność z producentami i sprzedawcami chryzantem oraz zniczy wymaga odważnych i zdecydowanych działań. Podjąłem decyzję o zakupie przez samorząd miasta Stalowej Woli chryzantem od hodowców kwiatów i sprzedawców mających miejsca handlowe, przyznane przez miasto, przy cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli. Kwiaty te zostaną nasadzone przez MZK na terenie miasta tworząc piękną Stalową Wolę w jesiennej szacie. Jednocześnie zostaną zakupione w dużej ilości przez miasto znicze od handlujących. Zakupione przez miasto znicze zostaną przekazane do organizacji patriotycznych w celu upamiętnienia grobów naszych Bohaterów w Polsce i za granicą naszej Ojczyzny. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności tej decyzji, która może być nie tylko krytykowana, ale również uznana za nie do końca zgodną z procedurami. Nie mam jednak żadnych wątpliwości co do jej słuszności. Dziękuję Prezesowi MZK Radosławowi Sagatowskiemu za natychmiastowe podjęcie wspólnego działania. Okoliczności, w których znaleźli się hodowcy kwiatów i drobni kupcy ze Stalowej Woli wymaga z naszej strony solidarności, nie tylko w słowie, ale i konkretnych czynach. Liczę na pełne wsparcie tej decyzji ze strony Mieszkańców Stalowej Woli, którzy od zawsze mają w sobie wyjątkową odwagę i solidarność. Ten czas wymaga tego od nas jak nigdy dotąd- pisze Lucjusz Nadbereżny na facebooku.

Część sprzedawców chryzantem i zniczy będzie mieć zapewniony zbyt. Ci, którzy handlują przy hali targowej, na różnych innych placach, w tym także przy rozwadowskiej nekropolii liczą straty.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy prezydent Stalowej Woli dokonał słusznej decyzji? Piszcie w komentarzach Wasze opinie. Pamiętajcie o kulturze wypowiedzi!

Aktualizacja 31.10.2020

- Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami- poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.- Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję- dodał.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xXx

Minister Błaszczak wydał rozkaz wykupić kwiaty przez wojsko Zamiast zakupić karakale kupują kwiatki Teraz nowe hasło MON : "Nie ma ognia bez róży "

~Dojna zmiana

Na kilka gabinetów stomatologicznych w placówkach oświatowych zarządzanych przez miasto nie ma pieniędzy. Na kwiatki są. Czy elektorat PiS-owski jest z tego zadowolony.

~jajaJakBerety

Dziewuchy Berlin rozdały ulotkę demaskującą, kim jest Julia Przyłębska jej berlińskim sąsiadom, a także manikiurzystce, kosmetyczce, fryzjerce, handlarzowi win, lokalnej parafii i ulubionej restauracji. Protesty wypłoszyły Przyłębskich z ambasadorskiej willi. "Może uda nam się wytropić, gdzie się schowali"

~to ja

Wygląda na to, że w tym roku handlarze chryzantem najlepiej zarobią niż w latach poprzednich. Jeżeli samorządy odkupią od nich to będą mieć 100% sprzedaż czego nigdy nie udało się im osiągnąć w latach poprzednich, wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie ile tych kwiatów poniewierało się po 1 listopada wokół cmentarzy.

koliii

a wystawiają paragony czy jak zawsze trochę na lewo?

~Liga

#niestrajkuje

~taka prawda

@DO TYCH CO MYSLA ZE JAKAS POMOC BEDZIE. Nie zdaza pomoc handlujacym i rolnikom. To wszystko jest na przetszymanie handlujacych i rolnikow. Ze niby pomagaja. W tv juz gadaja o pomocy a nikt nic nie wie z handlujacych. Jak bedzie pomoc to dla tych ktorzy beda miec kwiaty w dobrym stanie. nie bedzie zadnej pomocy w okupowaniu kwiatow. Oni dali taki termin ze te kwiaty sie nie ostoja do tej daty. Oni tam w tych ministerstwach i urzedach sa oderwani od rzeczywistosci. Nie bujcie sie ze za wasze pieniadze beda dawac. Kwiatki do czwartku i piatku sie nie ostoja bo maja byc minusowe temperatury. Wiec co maja odkupic. Kikuty? Doniczke? To jest pomoc ktorej nie zdaza udzielic. To jest opowuadanie bajek jak ktos sie na handlu rolnictwie i kwiatkach nie zna.

~taka prawda

@jkl.''Przecież ludzie i tak rozkupią te kwiaty tylko ten okres rozciągnie się trochę na cały tydzień''. No wlasnie nie rozkupia ludzie bo nikt nie chodzi na cmentarz. Po drugie nikt nie odkupi tych kwiatow od handlarzy poniewaz termin ich oddania jest 6 a nawet pozniej. Te kwiaty nie beda juz sie do niczego nadawaly a um i agencja rolnictwa powiedziala ze maja byc jak nowe. Gdzie tu logika. Miala byc narada w UM nic takiego sie nie odbylo. WIEC NIE OPOWIADAJCIE LUDZIE GLUPOT JAK NIE MACIE O NICZYM POJECIA.

~jkl

Przecież ludzie i tak rozkupią te kwiaty tylko ten okres rozciągnie się trochę na cały tydzień.

~Gośka

Dlaczego prezydent trwoni nie swoje pieniądze? Najpierw kupi kwiaty, które przy najbliższym przymrozku szlak trafi, a do tego będzie musiał zapłacić ludziom za ich nasadzenie, bo chyba sam robić tego nie będzie. Może te kwiaty podrzuci każdemu kto płaci podatek w tym mieście...

~Karbowy

My mamy pracowników w obozach za najniższą krajową a wy im lodowisko fundujecie.

~jasio

A i jescze wpademna pomysł żeby kwiatki posadzić na stadionie na podgrzywsnyj murawie to ptzetrzymajom do następny go roku

~jasio

No i bledom se wonchac se jeszcze wonchac kwiatki i dym że zniczy

~jasio

A forsa z biletu i takidzie dla tego co jusz dostał 250 000, 00

~jasio

Jak na swoim lodowisku za 250 000 tys kupiom se bilet

~jasio

A ci co i goronco niedługo bedom siem mogli chlodzić na lodowisku

~jasio

A na klime w szpitalu nie było nima i nie będzie piniedzy

~kombinator

ja juz kupuje karpie, jak nie sprzedam to lucek je odkupi. brawo ja, brawo lucek!

~zaniepokojony

no ale bedzie jeszcze kasa na place zabaw i wycinke drzew?

wolontariusz84

A co z restauracjami? Będą kupować obiady? A co z fitnessem? Będą kupować karnety?

~Stalowa

W mieście na każdej ulicy jest mnóstwo posadzonych chryzantem. Od kilku dni. Teraz dosadzą? Gdzie?

~Marta Nl

Kupienie kwiatów ma sens ponieważ jest to roslina której nie przetrzyma sie do przyszłego roku ale znicza można przetrzymać wiec to jest bez sensu.Może pan prezydent kupi za swoje pieniążki a nie podatników do on lubi wszystko robić ale za kredyty lub podatki mieszkańców .Ciekawe kiedy ucieknie do Warszawy bo dom juz konczy budować więc tylko czekać kiedy stołek da mu prezes,

~Lanser

Lucek kupi kwiaty i znicze bo on jest najlepszy w lansie podpomnikami kościołami grobami. Będzie miał zapas akcesorii do lansu na pare lat

~J**** P**

A czy to z budżetowych pieniędzy czy z prywatnych jakiegos działacza PiS?

~ciocia jadzia

Wszystko sprzedali w piątek, a resztę sprzedadzą we wtorek ale problem !!. Teraz wykupmy resztę jabłek w Sandomierzu które się nie sprzedały. Jakaś paranoja zapanowała !

~Adam

Morela. To się nazywa neobolszewizm.

~Morela

Mi się to wszystko kojarzy z gospodarką osadzoną w najciemniejszych czasach twardej komuny. Wtedy też towarzysze tworzyli problemy których normalny świat nie znał i dzielnie tym problemom stawiali czoła. Oczywiście z różnym skutkiem.

~polak

Niech wykupi , ale za swoje.

~Kleofas

Jeśli już to za50 %wartość i i tylko tym co płaca podatki .wiecznie niezadowoleni.

~Hxhdhhd

Jutro samorząd wykupi karnety z zamkniętych siłowni, a pojutrze jedzenie z zamkniętych restauracji?