Polacy się sprężyli i 1 listopada pilnie przenieśli na 30 października

Image

Mateusz Morawiecki zaskoczył Polaków decyzją o zamknięciu polskich cmentarzy. Decyzja ta obejmuje aż 3 dni, od 31 października do 2 listopada. Jak bardzo ważne dla Polaków jest to święto, pokazaliśmy dziś, gdy na cito popędziliśmy na stalowowolskie nekropolie.

Wiele osób, zgodnie z prośbami władzy świeckiej i kościelnej, chciało rozłożyć sobie podróżowanie po cmentarzach na cały weekend, ale postawiono ich przed faktem dokonanym. Na polskich drogach zrobił się tłok, bo wielu jak stało, tak po decyzji władzy wsiadło w auta, chwyciło przygotowane pakunki ze zniczami, z balkonów zabrało chryzantemy i pojechało. Wszem i wobec słychać było oburzenie, że tak się nie robi, bo przecież większość jednak pracuje i nie ma możliwości wyskoczenia sobie na cmentarz w ciągu tygodnia, gdy na ten cmentarz trzeba dojechać 50, 100 czy 150 kilometrów.

Sprężyliśmy się i zdążyliśmy. Stalowowolskie cmentarze pełne są kwiatów, a światła ze zniczy rozjaśniają niebo nad każdą nekropolią. Po ciemku, w deszczu trwały więc porządki, ustawianie kwiatów, pospieszne modlitwy niosły się w niebo z jeszcze większą żarliwością niż co roku. I znów jest pięknie, świetliście, i znów pamięć i tęsknota za bliskimi została uczczona…

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~witia

przecie jak ktoś będzie chciał pojechać do bliskich to pojedzie. na cmentarz nie pójdą ale się spotkają w domu przy wódeczce. korona biesiadna

~Virion

Premier mówił że kasę odda samorządom za to wykupowanie. I bdb.

e2rds

Obserwator, w twojej wypowiedzi nie padają twierdzenia, to przeanalizuj to coś napisał, cyt:
2. Czy znakiem pamięci jest chryzantema?- a jak ją mróz zetnie na drugi dzień to już po pamięci?
....szkoda tylko tych co kupili i kwiaty będą więdnąć w domu(zmarnowane pieniądze)

~Obserwator

@e2rds- wnioskujesz jak chcesz - w mojej wypowiedzi nie padają twierdzenia które sam kreujesz.

~Liljana

I zakażeń cmentarnych na pewno nie będzie. Wiwat rząd!

~qwr

idziemy do lasu

e2rds

Żeby była jasność, Lucek robi dobrze chcąc wykupić kwiaty i znicze, tylko niech odzyska kasę wydaną na to od nierządu, nie muszą kupować obecnie nowych limuzyn, bo to ludzie ponoszą straty przy głupim rządzeniu.

~***** ***

Kot niech zostanie...

~@auster

Taki „mundury” mamy ten (nie)rząd właśnie. Popatrz na ich facjaty jaka tęsknota za rozumem przebijasmiech2smiech2smiech2

e2rds

Obserwator, cyt:
3. Gdyby ogłosili wcześniej to tłumy na cmentarzach byłyby wcześniej- choć i tak przypuszczać można było że tak właśnie się stanie- myślenie nie boli.
4. Większość handlujących nie żyje ze zniczy ( ten 1-2 tygodnie tylko) potem jest inny asortyment- wszystko co ma wzięcie- i nie jest to walka " na chleb i coś do chleba".
W pkt.3 pochwalasz PiS, że w zasadzie nic się nie stało, że ogłosili tak późno, można wnioskować, że wcale nie muszą liczyć się z ludźmi.
W pkt.4 piszesz, że większość handlujących nie żyje ze zniczy, ale zainwestowało duże pieniądze w ich zakup licząc na zysk, ale nie tylko znicze są potrzebne, inni przez pół roku pielęgnowali kwiaty by w tych dniach ich sprzedać, jeszcze inni pozamawiali różne wiązanki u handlujących takim asortymentem i okazały się niepotrzebne więc ich nie odbiorą dzisiaj, a przez wczorajszy dzień handlujący ich wykonywali i też mają straty i według ciebie nic się nie stało, PiS jest OK, a nie jest tak, bo to dla nich na chleb i cos do chleba, nie tak jak ty masz urzędową pensję i tu zrobiono twoje OK w bambuko.
Lucek chce odkupić to za nasze podatki i właśnie w tym miejscu stykają się piernik i wiatrak, a tak po prawdzie, to piernika bez wiatraka by nie było.

~mama

ODWOŁANA WIELKANOC. PUSTE KOŚCIOŁY PRZEZ TRZY MIESIĄCE. POGRZEBY BEZ ŻAŁOBNIKÓW. ODWOŁANE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. PIS TO NAPRAWDĘ PARTIA KATOLICKA???

~Obserwator

@e2rds
A co ma piernik do wiatraka?
I w którym miejscu bronię PiS?

~Toga

Ja nie byłam i nie idę wolę o swoje zdrowie zadbac niz swieczki swiecic na zmarlych.... co im to pomoże ....

~brew

Sąsiad - Nie kupuj tej choinki, bo święta odwołają 24 grudnia...

~auster

Tłumy ludzi wieczorem 30 listopada ruszyło na cmentarz. Co tam odstępy i maski. Sam rząd naraził społeczeństwo na zagrożenie zarażenia, bo zamiast spokojnie nawiedzać groby przez cały dzień 1 i 2 listopada, ludzie skumulowali wizytę na cmentarzu w kilku godzinach wieczorem 30 listopada. Dziękujemy panie premierze za "troskę" o nasze zdrowie.

e2rds

Obserwator, tak bronisz Palca i Sznura, a Lucek robi z ciebie durnia bo chce odkupić kwiaty i znicze od handlujących i to za nasze podatki, to jak to się ma do twoich wywodów.

e2rds

kabi, piszesz, że mamy puste czerepy, ale nie mamy łba uszytego z tego materiału co baran pod brzuchem nosi jak w twoim przypadku. Pozdrawiam adwokata.

~ormowiec67

A co z akcja -ZNICZ na drogach?w tym roku zapomnieli o lapankach?

~Sąsiad

Jutro idę po choinkę bo ch... wie co Mateuszkiem do łba strzeli 23 grudniasmiech2

~Roksa

Z jeden strony to dobrze ukróci się księżom tace a jak tacy nie ma i innych dochodów to nie będa jedziesz po dziwkach

~Dobry ruch

Prosze panstwa bo to tak jest wirus bardziej zaraza 1 listopada a mniej 30 pazdziernika, kretyni dorwali sie do wladzy i robia z ludzi na maksa niewolnikow i traktuja nas jakbysmy byli baranmi bladzacymi we mgle.jeszcze 2 samoloty do katynia odczekac chcwile bedzi3 nowa wladza zebrac ich znowu i do katynia moze zq 3 razem uda sie kogos wybrac...moze

~Żal

Żaden pisior nie zabroni mi pójść na cmentarz do najbliższej osoby. Tak jak robię to na codzień. Za każdą cenę.

Saturn

Same plusy tego mniej wypadów przejechanych kotów i pijakow na drogach

~Balbina

A jak tam ten knypelek z Żoliborza z ochroniarzami już był ze świcą?

~Obsrwator

@ mieszkaniec
a jak widzisz handlujący straty nie poniosą

~Obserwator

@mieszkaniec
NIE UBLIŻAJ MI GNOJU
prawda w oczy kole- sumionko ruszyło?

wyborca

Rządowi mogło chodzić o coś innego. Ludzie ruszyli na cmentarze... lokalnie. 30.10-2.11 zostaną w domu. Nie pojadą do dalszej rodziny na wódeczkę. Mniej wypadków na drogach, mniej niedzielnych kierowców i mniej pacjentów w szpitalach, którzy ucierpią w wypadkach drogowych przy niewydolnej służbie zdrowia. Teoretycznie zamknięcie cmentarzy i zwlekanie z decyzją do ostatniej chwili może zmniejszyć kontakty międzyludzkie, a co za tym idzie, przyrost zakażeń.

~mieszkaniec

@obserwator. Przestan bronic pisu Jestes matolem i szubrawcem.

~STALOWA WOLA

jesli lucek i weber bedzie na pogrzebie Rzegockiego to znaczy ze covida nie ma a to wszystko blylo oszustwem. Moge sie zalozyc ze beda.

~Obserwator

To pokazuje kilka aspektów:
1. Czy o zmarłych pamiętamy tylko 1 listopada?
2. Czy znakiem pamięci jest chryzantema?- a jak ją mróz zetnie na drugi dzień to już po pamięci?
....szkoda tylko tych co kupili i kwiaty będą więdnąć w domu(zmarnowane pieniądze)
3. Gdyby ogłosili wcześniej to tłumy na cmentarzach byłyby wcześniej- choć i tak przypuszczać można było że tak właśnie się stanie- myślenie nie boli.
4. Większość handlujących nie żyje ze zniczy ( ten 1-2 tygodnie tylko) potem jest inny asortyment- wszystko co ma wzięcie- i nie jest to walka " na chleb i coś do chleba".
5. Druga strona jest taka że i tak covid rośnie i nie ma jedynie słusznych rozwiązań - nie tylko w PL. Szczekać każdy potrafi - ale każdy może zaproponować swoją koncepcję strategii walki z wirusem a nóż będzie zasługiwać na Nobla.