Od soboty cmentarze zamknięte!

Image

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w piątek 30.10, premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu w dniach 31.10 - 2.11 cmentarzy.

Od kilku dni, przy różnych okazjach, dziennikarze pytali premiera o zamknięcie cmentarzy. Szef rządu Mateusz Morawiecki odpowiadał, że swoją decyzję w tej sprawie ogłosi podczas piątkowej konferencji prasowej. Wszystko stało się już jasne. Nie odwiedzimy grobów bliskich w dniach 31.10-2.11. Prezes Rady Ministrów argumentował swoją decyzję tym, że w dalszym ciągu gwałtownie wzrasta ilość zakażeń.

- Dzień poprzedzający Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte. Codziennie liczba zachorowań jest wyższa i nie możemy pozwolić na to, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3 tygodniach leżeć. Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby- mówił premier Mateusz Morawiecki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~myśl

Jest zakaz wstępu na cmentarze ale nie ma nakazu zamykania bram cmentarzy. Dlatego każdy powinien mieć wybór czy idzie na groby 1.11, 2.11, czy innego dnia tak by zachować tradycję i ostrożność.
Nam się odbiera już nawet tradycje katolickie.

~pisowiec

Ten (nie)rząd, to może zakazać swoim przy_du_pa_som, aby nie robili w majty ze strachu, że za chwilę cały plan zniszczenia i zawłaszczenia Polski, legnie w gruzach.

~Agna

Tak zamkneli ze dzis wychodzac z kauflanu widzialam wychodzacych ludzi z cmentarza lub idacych z kwaitami i zniczami to jest zakaz brama otwarta do cmentarza ludzie sobia bimbaja co rzad zakazal

~Aga

Zamkneli po to zeby Kaczynski bez tloku mogl wjechac na cmentarz limuzyna???

~?????

Rząd nie wie co zamknie i kiedy. Może lasy i łąki, a może bez łąk same lasy, ale tylko te iglaste i to od godziny 9:13 do 17:33 i porosi obywateli tych bez włosów aby pomogli strzec tych lasów przed resztą narodu. Kto to wie co wymyślą lub bardziej zarządzi jaśnie pan wódz naczelny, słoneczko narodu, kto wie?

~rys44

JUTRO POLACY RUSZA NA LASY.Czy rzad nie planuje zamknac nam lasow ?Co by tu nam jeszcze zamknac zeby ludzie nigdzie nie wychodzili?

~moe

Cmentarze zamkniete idziemy przed cmentarz i palimy znicze

AntoniM.

K.... Cmentarz zamknięty po co ? Niech szybko dojdzie do rewolucji może w końcu Polska będzie w rękach prawdziwych Polaków . Czołem wielkiej Polsce

~siwy

wszyscy pójdą na grzyby umiech w lesie tłum będzie jak na cmentarzu dziś

e2rds

Goryl, nawet goryle (małpy) zmądrzały, nie mówiąc o innych małpach wyżej stojących w hierarchii i w obrębie swojego stada nie stosują rozwiązań siłowych, a ty nie zrozumiałeś.

~Karol

I co z tego jak po ogłoszeniu tego komunikatu ludzie się dziś rzucili na cmentarze . Jeszcze większy tłok niż jutro czy po jutrze. Masakra co to się dzieje. Rzygam już na tego pseudo wirusa... Statystyki z du*y wzięte.. Chiny wczoraj 47 przypadkow. Chiny dziś 25 . Finlandia 344. Polska ponad 21 tys... Rząd Polski Musi dostawać miliardy za fałszywe dane dotyczące zakażeń.

~Kuchciński

Jeśli w tym czasie Jarosław uda się na grób brata , będzie się działo.

~Dzastetboy

MACIE DEBILE SWOJE PIS TERAZ SIEDZTA W DOMU HAHAHA

~Fryta

Siwy twój ból jest mniejszy, bo nie odczuwasz tego co my. Krzywda ludzka jest ci obojętna.

~wojtek

Mi też coraz bardziej PiS mi się zaczyna podobać. Twarde rządy nam są potrzebne!!!

~siwy

,,twój ból jest większy niż mój"- tyle w temacie

~Goryl

Coraz bardziej PiS mi się zaczyna podobać. Twarde rządy nam są potrzebne. Nie będziemy słuchać niemca !

~Ruina

Spoko

~toż to szok

Dla prezesa Tysiąclecia chyba otworzą bramę? Co oni z tym krajem zrobili?

~doda

Co to się stało panie premierze z tym wirusem którego pan tak zachwalał w czerwcu i lipcu by się go nie bać bo jest w odwrocie... Ten covid 19 się odwrócił czy nawrócił i panu zamazał sielankowy obraz kraju? Czy w takim razie pan osobiście nie jest odpowiedzialny za to się dzieje w kraju?

~Do wyborcy

Wyborca debilu. Urodziny co drugi dzień obchodzisz? Czego tortu cały czas nie żresz? Wigilię masz co tydzień? Co tydzień żresz barszcz i
wpierd....asz pierogi ? Czy tylko pod koniec grudnia się z tym lansujesz? Weź się w łeb pier...ij

~bazyluk

Tak jak napisalem na poczatku tygodnia ,ze liczba 20 tys zarazonych bedzie ogloszona w piatek i zamkna nam cmentarze.Oni tych zarazonych ukrywali po to zeby przed piatkiem przekroczyc liczbe 20 tys zarazonych.Ludzie przestraszeni i o to rzadzacym chodzilo.Jak by spadala liczba zarazonych to nie mogli by zamknac cmentarzy.A pomyslal ktos ze cmentarze sa bez dachu i na takim terenie moze przebywac wiecej ludzi?

~Hxhxhx

Sasin wczoraj mowil
W radiu, ze rząd nie planuje zamknięcia cmentarzy 1 listopada...

~Guci

A ja mam w chu.. Zakazy i tak bede 1 listopada

las

Wyborca -PIS-ior obraziłeś ludzi co dbają o groby bliskich i chodzą sprzątać co 2 tygodnie lub co miesiąc tak jak ja i groby nie są zaniedbane chyba że ktoś jest chory lub mieszka daleko i przyjeżdża właśnie na wszystkich świętych i ma zabronione. Ale lepszy sort PIS- owski bez problemu może odwiedzać.

~Miś

Hmmm... Wawelskie krypty to też cmentarzysko, no może z małym (czyt. niewysokim) wyjątkiem,,,!

wyborca

Nieoficjalnie w drugiej połowie listopada pełny lockdown. Cały rok zaniedbywaliście groby bliskich, a w listopadzie pójdziecie, bo trzeba się pokazać znajomym i rodzinie. Myślicie, że oni zaniedbanych grobów w pozostałe miesiące nie widzieli? A jeśli chcecie odkupić winy kwiatami i zniczami, to waszym bliskim nie robi to żadnej różnicy. Posłuchajcie apelu premiera i zostańcie w domu.

~bzk

Morda w kubeł damski bokserze.

~Sznycel

Sami jesteście sobie tego winni !!! Na ostatnią chwilę mówicie ?? Kwiaty i znicze są już od dwóch tygodni wszędzie. Było dużo czasu. Olewajcie dalej sobie wirusa...

~wiechu

Jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.Szkoda że nie poinformował w nocy,z piątku na sobotę.Oczywiście nadpremier nie musi się przejmować.Już udowodnił że jego ból jest większy,nawet największy.