Sznur aut na ulicach miasta w wielkim proteście, czyli… Stalowa Wola Kobiet. Uwaga wulgaryzmy!

Image

Przez kilka kilometrów ciągnął się sznur aut, których kierowcy protestowali po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Wczoraj wiec i marsz przez miasto, dziś wielki rajd ulicami Stalowej Woli, który rozpoczęło około 65 samochodów z około 150 pasażerami i kierowcami, a skończyło kto wie ilu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, bo po drodze wciąż dołączali się inni. Jechali i trąbili klaksonami, machali z aut chorągiewkami, czasem mieli na samochodach przymocowane hasła i symbole protestu. Ci, którzy byli akurat na chodnikach, machali do jadących, czasem stali z wcześniej przygotowanymi hasłami.

Przygotować solankę: wodę podgrzać, rozpuścić w niej sól. Serki rozpakować, umieścić w naczyniu, zalać ostudzoną solanką w ten sposób aby były całe zanurzone. Serki moczyć 12 h w temperaturze pokojowej - ja ze względu na rozplanowanie całego procesu wędzenia moczyłam 8 h w temperaturze pokojowej, następnie w lodówce około 4 h. Serki wyciągnąć na kratkę aby obciekły z nadmiaru solanki. Gdy przestanie kapać solanka, wytrzeć delikatnie ręcznikiem z nadmiaru solanki. Serki osuszyć w wędzarni bez dymu lub w piekarniku w temperaturze 45oC przez około 60-90 min. Czas jest orientacyjny, nie mogą się po prostu lepić, muszą być suche z wierzchu. Dopiero osuszone serki obtoczyć w dowolnych przyprawach lub dodatkach - wg własnego gustu lub pozostawić naturalne. Serki ułożyć na kratce i wędzić w temperaturze 50-55oC do uzyskania zadowalającej nas złotej barwy.

Mimo mżawki, mimo chłodnej aury skrzyknęli się i pokazali, że solidaryzują się z całą Polską w proteście, bezpiecznym, bo z dala od tłumu, z dala od niebezpiecznych sytuacji. Rajd ulicami Stalowej Woli trwał około 1,5 godziny. Auta przejechały ulicami: KEN (od TESCO), Ofiar Katynia, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego, Chopina, Okulickiego, ks. Popiełuszki, Al. Jana Pawła II, Klasztorną, Przemysłową i zakończył się na parkingu TESCO.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~piotr

Ukarać kazdego gamonia 100 zł za klakson + 300 zł za blokowanie skrzyżowania... Głupie zmanipulowane szKODniki z PatologiObywatelskiej, przez pryzmat jednej decyzji tak atakują Rząd oraz Premiera ....to te same idiotki które ostanio krzyczały stop mowie nienawiści teraz głupie bandyckie lewaczki plują jadem....i wycieraja swoje fałszywe mordy PiSem..

~Szczery

jestem patriotą. Kocham Polskę. Ale jak widzę na własne oczy jak wiejska w Warszawie niszczy nasz piękny kraj to mi się chce wymotować. Oni są tam jak obcy z innej planety. Nie mają żadnego pojęcia o prowadzeniu Polski ku lepszemu. Wszystko co robią jest każdemu Polakowi pod górkę. Skąd oni się wzięli...Wiem każdy jest tam po znajomości. Ludzie z Wiejskiej popatrzcie na Polskę co z nią robicie...Niszczycie ją...Nie Trzeba Wojny,żebyś Cię Wy zniszczyli wszystko to na co My Polacy pracujemy....Odejdźcie. Dajcie żądzić ludziom...A nie wszystko Tam jest układem.

~babcia

dla młodych to tylko rozrywka , przygoda, niestety taką mamy wychowaną młodzież w dobie dobrobytu i bez ztresu . DEMOKRACJI. 30 lat wolności ...procentuje.
Dzicz i draństwo oto skutki.

~Jeje

Tylko organizatorem wasz śmieszny portal
Więc sami szukacie rozgłosu.

bzk

No. Na chodnikach tłumy. Pewnie te tiry też razem z nimi jechały. A klaksony były tak głośne ze jarus w Warszawie słyszał i się przestraszył.

~Ggb

Te panienki nie wiedzą że to jest walka polityczna partii. Niech zobaczą kto organizuje to protesty. A kobietki że stw lecą i myślą że coś to da i że ktoś na to patrzy.

~hwwd

MŁODZIEŻ SIE BAWI... draństwo , chamstwo.
Pała i zimna woda!!!!!!

~Obser

A ta pani w czarnym oplu to ich mentorka która oderwali od koryta oj boli boli czego to jeszcze nie wymyśli pani B

sebastal

jasio proponuje zakupic slownik... albo wrocic do szkoly. A co do protestu... lipa 0 zgrania... ruch jak codziennie w godzinach szczytu. Swiatla ich wydymaly

~***** ***

Pinokio chce zakazać przychodzenia do biura.

W życiu Warszawy rząd zmusi mnie do pracy ze studenckiej dziury pamiętającej głęboki PRL.

Polityka mieszkaniowa PiS to: kup, wynajmij, zarabiaj. Byle za gotówkę i pod wynajem.

Czas powiedzieć DOŚĆ.

Zróbmy dym taki jak feministki. Rząd ma w poważaniu młodych i robi dobrze tylko seniorom!!!

Koszmar młodych a nie piekło kobiet.

~jasio

no i gdzie som zieloni obroncy zwierzat , jaktos niepotrzebnie kopci z rury to moze im potruc psy zaby i pokrzywy

~Biger

Niech paniusie wezmą się za robotę nie tylko na tatusia i mamusie liczyć (zupy jedna z drugą ugotować nie umie ale py...k drżeć potrafi)

~jasio

ja zapomnialem wlaczyc a za swiadome utrudnianie powinni jeszcze zabierac prawko

~obserwator

DROBNOMIESZCZAŃSTWO I PROSTACTWO. JĘZYK PROSTO Z RYNSZTOKA. A TFU

~jasio

podobno temu kto utrudnia ruch nalezy sie mandat co milicjanty na to bo mnie za niemanie swiatel odrazu wlepili

~Eros

Nieuzasadnione użycie sygnałów dźwiękowych jest zagrożone mandatem w wysokości 100 zł. Jako mieszkaniec domagam się ukarania

~0ciec

pojazgotały? to teraz do garów, no obiad sam się nie zrobi... .

~Pawel

I komu na złość zrobiły tym protestem? Tylko zakorkowaly miasto. Jak protestować to do warszawy na wiejską