Sznur aut na ulicach miasta w wielkim proteście, czyli… Stalowa Wola Kobiet. Uwaga wulgaryzmy!

Image

Przez kilka kilometrów ciągnął się sznur aut, których kierowcy protestowali po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Wczoraj wiec i marsz przez miasto, dziś wielki rajd ulicami Stalowej Woli, który rozpoczęło około 65 samochodów z około 150 pasażerami i kierowcami, a skończyło kto wie ilu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, bo po drodze wciąż dołączali się inni. Jechali i trąbili klaksonami, machali z aut chorągiewkami, czasem mieli na samochodach przymocowane hasła i symbole protestu. Ci, którzy byli akurat na chodnikach, machali do jadących, czasem stali z wcześniej przygotowanymi hasłami.

Przygotować solankę: wodę podgrzać, rozpuścić w niej sól. Serki rozpakować, umieścić w naczyniu, zalać ostudzoną solanką w ten sposób aby były całe zanurzone. Serki moczyć 12 h w temperaturze pokojowej - ja ze względu na rozplanowanie całego procesu wędzenia moczyłam 8 h w temperaturze pokojowej, następnie w lodówce około 4 h. Serki wyciągnąć na kratkę aby obciekły z nadmiaru solanki. Gdy przestanie kapać solanka, wytrzeć delikatnie ręcznikiem z nadmiaru solanki. Serki osuszyć w wędzarni bez dymu lub w piekarniku w temperaturze 45oC przez około 60-90 min. Czas jest orientacyjny, nie mogą się po prostu lepić, muszą być suche z wierzchu. Dopiero osuszone serki obtoczyć w dowolnych przyprawach lub dodatkach - wg własnego gustu lub pozostawić naturalne. Serki ułożyć na kratce i wędzić w temperaturze 50-55oC do uzyskania zadowalającej nas złotej barwy.

Mimo mżawki, mimo chłodnej aury skrzyknęli się i pokazali, że solidaryzują się z całą Polską w proteście, bezpiecznym, bo z dala od tłumu, z dala od niebezpiecznych sytuacji. Rajd ulicami Stalowej Woli trwał około 1,5 godziny. Auta przejechały ulicami: KEN (od TESCO), Ofiar Katynia, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego, Chopina, Okulickiego, ks. Popiełuszki, Al. Jana Pawła II, Klasztorną, Przemysłową i zakończył się na parkingu TESCO.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

JoeMs

... durne baby dały się wciągnąć czerwonym w bagno oj teraz będzie płacz ... szkoda dzieciuchów - może by i z nich był kiedyś pożytek ... no ale cóż może pomoc przyjdzie z Chin a może z afryki ... a może eskimosów zaraza oszczędzi

~Rolnik

Co druga z tych kobiet pewnie by kury na rosół nie zabiła, ale dziecko juz tak...?!

~Rafael.

Tych protestujących czeka życie okropne i nieszczęśliwe. Piekło już na ziemi. Nikt nigdy nie wysłucha ich modlitw. Bo niby kto?

~Rafael

Lucyfera nie obchodzi czy młodzi czy dzieci. Księża już ich nie wyciągną ze szpon Lucyfera.

~Rafael

Czy te satanistyczne msze są dalej organizowane? Tyle dzieci uczestniczy w mszach satanistycznych. Ale Lucyfer się cieszy.

~asik

Droga młodzieży szydzicie z Kaczyńskiego ,ale to dzięki niemu możecie wałęsać sie po ulicach. Gdyby nie on i ten rząd mielibyście Drugą NIceę w Polsce . Chyba do tego dążycie to zafundują wam ci ,którzy agitują do protestów

~ktoś

Drodzy kapłani gdyby nie chodziło o pieniądze to jeśli przyjdą ci strajkujący , którzy plują na księzy, na świętości prosić o pochówek bliskiej osoby czy udzielenie ślubu powinniście powiedzieć nie . Takie konsekwencje pozwoliłyby wiele razy sie zastanowić zanim staną afrontem do kościoła .

~lila

To ten rząd dba o bezpieczeństwo , poprawił materialnie rodziny , to te dzieci nie zaznały biedy dostały 500+ a teraz tak się odwdzięczaja . Chcą lewicy i Po u władzy i sytuacji jak we Francji .

~Jolla

Tak trzymać! Jestem z was dumna kobiety.

kabi

Tylda, jak złapiesz covida będziesz sie leczyć na ulicy, do szpitala masz zakaz wstępu

kabi

niestety koniec świata się zbliża i wasze protesty go przybliżają, nie będziecie potrzebować swoich praw

~Alo

Same rzęchy

~Strach

RNI i tarnobrzeg...

~WSK

Widzita jak robią z was frajerów np marszand grodzki robi to co w danym momencie jest potrzebne dla swojej partyi.

Jeszcze niedawno marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił o „zabójczych kopertach”. Dziś, kiedy w Polsce mamy eskalację pandemii, staje w tłumnym proteście. W ten sposób Platforma Obywatelska dalej wykorzystuje pandemię i obecne strajki do swoich politycznych celów.

~zenek

Nie wiem jak te młode dziewczyny, ale ja wolała bym żyć na wózku, niż być wyskrobana i wyrzucona na śmietnik.

~e36 mpower

Moje bmwe, mój wybór. Wybieram 200 km/h w terenie zabudowanym.

~wiechu

~kamila Oczywiście odebrać dzieci i umieścić na plebaniach. ~taka prawda Widzisz biedaku,na Ciebie nie mają chęci. Co do przeciwników protestu,to nikt nikogo nie ciągnął na siłę.Sam brałem udział,bo uznałem inicjatywę za słuszną.I przestańcie pierniczyć o lewakach,bo to już jest strasznie nudne.Puki co,walczymy nadal.

Zorientowana

Gimbaza protestuje z inteligencją wypisaną na twarzy. Dzieci wkręcone w protest .

~patriota

z flagami narodowymi i chęcią zabijania- szok! To jest wojna- chyba dziewczynki nie mają pojęcia co to wojna i chyba nie chciałyby przeżyć wojny na swoim ciele!

~nnnnnnnnnn

Dziewczyno z ostatniego zdjęcia, chyba nie pasujesz do tej zgrai ???!!!dobrze Ci z oczu patrzy...nie maluj szatańskiego znaku na swojej twarzy.

~kamila

wdrożyć procedure odebrania rodzicom dzieci biorace udział w tych spędach niosacych wulgarne napisy i drące ryja

~taka prawda

lgbt tylko zacierają rece, a potem Was zjedzą i wyplują.

~mmm

poszukajcie w necie : małgorzata jakubów polskie radio 24, warto obejrzeć

~rene

wieśniacka stalowowolska hołota.

~mel?

temu skrajnemu i załosnemu motłochowi na ulicy (demokracja
) się nie dziwie ale to co od dawna wyprawiacie na tym poratlu tzw "dziennikarze" jest obrzydliwe.Takiej skrajnej propagandy,napuszczania na innych nie ma nigdzie .Kto wam te auta policzył.?

~stefa

Rany boskie !toż to lepiej tworzycie jak G.WYBORCZA 65 pojadzów ?!chyba ze przegubowce! To ile tych kilometrów ma ta wasza stalowa?OZET -Rozwadów?Brakło zdjecia z rury wydechowej jednego z tych durni.Jedyna uczciwa i prawdziwa rzecz o ktorej piszecie to "memento" ale z tego moge zrezygnować.Ostatnio wedle was były setki protestujacych pod sadami.Takiej propagandy nawet Kurski nie uprawia

~Basia

Komedia, ale siano

~Zosia

Na tych różnych portalach informacyjnych to same cudaczne ugrupowania widać: LBGT, neonaziści, kibole, narko, frustraci. Szkoda że tylu ich w naszym społeczeństwie. Aż żal się z nimi pokazywać. Wstyd iść z takim zlepkiem, nawet gdyby to miała być słuszna sprawa umiech

~Grażyna

No było tych blachar sporo i autka porządne, hehe Co za wiocha a i dziewczyny na fotkach nie pierwszej urody .
Takie pasztety bez rozumu.

~Hucu

Nie rozumiem dlaczego motłoch krzykaczy chce zabrać kota Panu Jarkowi?