Sznur aut na ulicach miasta w wielkim proteście, czyli… Stalowa Wola Kobiet. Uwaga wulgaryzmy!

Image

Przez kilka kilometrów ciągnął się sznur aut, których kierowcy protestowali po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Wczoraj wiec i marsz przez miasto, dziś wielki rajd ulicami Stalowej Woli, który rozpoczęło około 65 samochodów z około 150 pasażerami i kierowcami, a skończyło kto wie ilu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, bo po drodze wciąż dołączali się inni. Jechali i trąbili klaksonami, machali z aut chorągiewkami, czasem mieli na samochodach przymocowane hasła i symbole protestu. Ci, którzy byli akurat na chodnikach, machali do jadących, czasem stali z wcześniej przygotowanymi hasłami.

Przygotować solankę: wodę podgrzać, rozpuścić w niej sól. Serki rozpakować, umieścić w naczyniu, zalać ostudzoną solanką w ten sposób aby były całe zanurzone. Serki moczyć 12 h w temperaturze pokojowej - ja ze względu na rozplanowanie całego procesu wędzenia moczyłam 8 h w temperaturze pokojowej, następnie w lodówce około 4 h. Serki wyciągnąć na kratkę aby obciekły z nadmiaru solanki. Gdy przestanie kapać solanka, wytrzeć delikatnie ręcznikiem z nadmiaru solanki. Serki osuszyć w wędzarni bez dymu lub w piekarniku w temperaturze 45oC przez około 60-90 min. Czas jest orientacyjny, nie mogą się po prostu lepić, muszą być suche z wierzchu. Dopiero osuszone serki obtoczyć w dowolnych przyprawach lub dodatkach - wg własnego gustu lub pozostawić naturalne. Serki ułożyć na kratce i wędzić w temperaturze 50-55oC do uzyskania zadowalającej nas złotej barwy.

Mimo mżawki, mimo chłodnej aury skrzyknęli się i pokazali, że solidaryzują się z całą Polską w proteście, bezpiecznym, bo z dala od tłumu, z dala od niebezpiecznych sytuacji. Rajd ulicami Stalowej Woli trwał około 1,5 godziny. Auta przejechały ulicami: KEN (od TESCO), Ofiar Katynia, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego, Chopina, Okulickiego, ks. Popiełuszki, Al. Jana Pawła II, Klasztorną, Przemysłową i zakończył się na parkingu TESCO.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Do czytelnik

Warto przeczytać książkę Jan Paweł II "Pamięć i tożsamość" Papież opisał to co się teraz dzieje.

~Do czytelnik

Warto to czytac wartosciowe rzeczy a nie "wysokie obcasy" sam tytuł mowi za siebie.

~czytelnik

WARTO PRZECZYTAC w "Wysokich Obcasach" dzisiejszym dodatku do gazety wyborczej....naprawde warto. "List do Kai Godek, autorki projektu „Zatrzymaj aborcję”. Monika Lewandowska z Sopotu opisuje w nim, jak wygląda codzienna opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem.

~gina

Platfusy i Lewica to najglupsza i najwredniejsza opozycja w historii Polski....az mi wstyd ze Polacy jak barany robia z siebie takich blaznow i daja soba manipulowac ....

~Set

Pani psycholog proszę myśleć na trzeźwo a nie pisać o kobietach lekkich obyczajów. Sąd zmusza kobiety do rodzenia dzieci z ciężkimi wadami genetycznymi a aborcja zdrowych była zakazana. I po co to było zmieniać. Ustawa była dobra i do tej pory nie było problemu.

~do rolnik

"Co druga z tych kobiet pewnie by kury na rosół nie zabiła, ale dziecko juz tak...?!'" wychodzi że tak niestety..

~psycholog

Widzę tutaj na plakacie hasło : MOJE CIAŁO- MÓJ WYBÓR , taką wolę wyrażają protestujące kobiety, dziewczyny , nastolatki. Oczywiście , ale domagacie się wolnego dostępu do aborcji a co za tym idzie , aby Państwo finansowało kliniki aborcyjne, gabinety aborcyjne itp.
Pomijam celowo ważny aspekt wyznaniowy ,chociaż wiem ,że Polska , to kraj katolicki.
Pomijam również aspekt instynktu macierzyńskiego, którego żadna przyszła matka nie jest w stanie usunąć podczas zabiegu i z tym trzeba już żyć do końca swoich dni.
Posłużę się zatem jedynie wyrafinowanym pragmatyzmem i zapytam dlaczego żadna pani na proteście nie trzymała plakatu o treści : MOJE CIAŁO- MOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Jeśli chcecie Panie uprawiać sex , to trzeba też odpowiadać za konsekwencje wynikające z jego uprawiania. To nie może być tak, że scedujecie na Państwo koszty , przepraszam za sarkazm.
Jeśli młoda dziewczyna jest nieodpowiedzialna, niech nie uprawia seksu. Przecież dostępność antykoncepcji, jest powszechna. Dlaczego obywatele mają ze swoich podatków opłacać cały sztab ginekologów. Jestem świadomy burzy hormonów jaką macie w głowie ale.....trzeba wybrać odpowiedzialność i myśleć głową a nie...... pożądaniem.
Jeśli dla przykładu jadąc autem ,spowoduje wypadek i jest to ewidentnie moja wina, to czy mogę za to obarczać Państwo ?
Nie zamierzam dewagować na forum i pouczać kogokolwiek, napisałem jedynie jak to działa.
Jeszcze jedna ważna uwaga, proszę zauważyć ,że nie zajmuje stanowiska dotyczącego Ustawy Zasadniczej Trybunału Konstytucyjnego.
Moją intencją było jedynie podzielenie się z Państwem, subiektywną opinią i nie urażanie kogokolwiek.

~Set

Olo można być katolikiem i walczyć o aborcję ale płodu z ciężka wada genetyczna. Była dobra ustawa. Są ludzie ci wykorzystują sytuację i robią burdy. Tak jak w dzień Niepodległości. Zawsze się znajdzie jakiś agresor. Po to się uczymy żeby żyć lepiej żeby się leczyć itd. Kiedyś przeszczep serca był zakazany a dziś jest to normalne. I jeszcze raz powtarzam chodzi o aborcję z ciężka wada genetyczna.

~Lol

PO nie lubie ale to co PiS teraz robi to się w głowie nie mieści 5 dla zwierząt , aborcja, podwójny podatek i to wszystko w tak trudnym czasie (cowit19) robią to wszystko z premedytacja ! Czas wymienić tych starych polityków na ludzi nie powiązanymi z nimi !

~olo

Czy można być katolikiem i walczyć o aborcję . Chyba nie, ale te panie są innego zdania. I to jest zadanie księży żeby im to wytłumaczyć.

~Andrzej

To stracone c.pki
Nie warto sie nimi przejmować.

~Grażyna

Światowy Zakon Szatana, który, jak już wcześniej pisaliśmy, poparł odbywające się w Polsce protesty, postanowił „duchowo” zaangażować się w walkę o aborcję w Polsce. Na oficjalnej stronie Zakonu poinformowano, że w intencji wsparcia protestujących na polskich ulicach sił odprawiono „czarną mszę”. Uczestniczyli w niej sataniści z siedmiu krajów.Niech ta informacja stanie się powodem do zadania sobie przez wielu chrześcijan uczestniczących w protestach pytania: po której jesteś stronie: tej, po której jest Kościół katolicki, czy po tej, po której jest Światowy Zakon Szatana? To jest chwila prawdziwego wyboru

~Lidia

Widziałam w TV "protestujące" kobiety jak atakowały drzwi od kościoła za którymi ludzie bronili wejścia.
Nie chciałabym być posądzona o dewotyzm ale w twarzy atakującej kobiety zobaczyłam coś złego , coś jakby szatan przez nią przemawiał. Niesamowitej agresji towarzyszył potok bluźnierstw, skojarzenie przyszło samo: widziałam to na egzorcyzmach. To nie było udawane , to było przerażające.
Nie wierzę w zodiaki, wróżby i tego typu historie ale ta kobieta była ucieleśnieniem zła.

~Set

Jestem katolikiem i chodzę do kościoła.
Popieram panie które walczą o swoje prawa. KSIĄDZ NIE JEST MOIM BOGIEM ALE KOŚCIÓŁ JEST MOJA ŚWIĄTYNIĄ. To politycy tworzą ustawy.
Macie prawo do manifestacji pokażcie swoje niezadowolenie ale miejcie szacunek dla innych bo tolerancja działa w dwie strony.Dziekuje i pozdrawiam wszystkich .

~doktor

Przecież wśrod tych dziwek jest więcej chamstwa niż na stadionach świata. Te kuźwy za takie chamstwo wcześniej czy później odpowiedzą. Bo 95 procent tych żmii za aborcje przed urodzeniem pierwszego dziecka już nigdy nie urodzi żadnego dziecka. A potem ciężka depresja i choroby umysłowe do końca życia.

~STF

W porównaniu do tych dzieciaków, to niebo a ziemia. Kibice pełna kulturka była, a te dzieci tylko wyp... wyp.. jeb... jeb... Ta prowadząca doping dzieciaków u jacykowa się ubiera?

~xxx

A pisowi kibole to są kulturani?
Z barbarzyńcami nie da się rozmawiać w sposób cywilizowany, oni rozumieją tylko przemoc.

~Abdon

Manifestacje kobiet nie byłyby krytykowane gdyby odbywały się w sposób kulturalny.
Kobiety mają prawo wyrażać swoją dezaprobatę ale wciąganie w te manifestacje dzieci, to już jakiś absurd. Często małe dzieci ,nie wiedzą nawet o co chodzi w tych protestach.
Co myśleć o matce, która dozwala aby jej dziecko słuchało wulgaryzmów i patrzyło na irracjonalne zachowania ludzi, którzy zatracili normy etyczne.
Jak można dać plakat dziecku na którym, wypisane są wstrętne słowa i kazać pokazywać to do kamer ?
Zastanówmy się jaką krzywdę wyrządzamy podopiecznym gdy pokazujemy swoją akceptacje zachowań patologicznych.
Od tak wypaczonego pokolenia, nie możemy się w przyszłości spodziewać szacunku.

~Do patrioty

Szanowny panie patriota, stajesz w obronie nienarodzonych dzieci, które z racji upośledzenia mają być niby zabijane, ale czy pomożesz potem takim rodzicom, czy nawet matce, która z tym dzieckiem zostaje sama z różnych przyczyn?
Lub jeśli takie dziecko zostanie oddane na nasz koszt, to czy w jakikolwiek sposób zainteresuje aż się nim?
Ile wpłat dokonałeś na chore dzieci, ile wpłat dokonałeś na rzecz fundacji opiekujących się takimi dziećmi i dorosłymi?
Czy jesteś przy takim dziecku gdy przechodzi trudne, bolesne zabiegi i rehabilitację?
Czy pomagasz je wozić, ćwiczyć, opiekować się nim?
Czy umierające w agonii i bólu zaraz po narodzinach lub w późniejszym wieku trzymasz za rękę?
Czy takiemu dziecku, świadomemu swojej niedoskonałości umiesz powiedzieć dlaczego nie może grać w piłkę, dlaczego nie umie się samo na łóżku przekręcić, czemu musi nosić pieluchę w wieku trzydziestu lat?
Dziwnym zbiegiem okoliczności, w Stalowej jojcycie o zabijaniu, a jesteście za zabijaniem dorosłych. Bardzo to się kłóci jedno i drugie.

~Dada

O co chodzi z tym szatańskim znakiem? Przecież błyskawice zawsze były znakami boskimi, wyłącznie boskimi. Ktoś puścił głupotę, a te prawiczki jak te cielęta powielają ją.
Ciekawe od kiedy blyskawica to symbol szatana, jeszcze nigdzie nie widziałem żeby Szatana przedstawiano z jakąkolwiek błyskawica, w przeciwieństwem do bóstw, w tym naszym Bogiem.
Proszę Państwa o nie wprowadzanie w blad, jaki dajecie przykład dzieciom? Że można pod swoje zdanie przeciągnąć co się da nagiąć, byle odpowiadało jedynie słusznej ideologii?

~hwwd

i oto wasz wytwór erdes, dumny jesteś z tych panienek?????? To wasza amunicja i pokorne cielątka?

~Erikson

Najbardziej żal tych rodziców, którzy przychodzili na te manifestacje z małymi dzieciakami. Ludzie, gdzie wy macie głowy? Rozumy już całkiem zostawiliście w lesie?

~Polak

Żenada. A jak zapytasz o co strajkują usłyszysz: nie masz macicy to sie nie odzywaj. Nie wiedzą o co krzyczą.

~Lila3

Szatan szaleje.

~Lila3

Bydło, nie demonstracja. gdzie szacunek do drugiego człowieka, widzę dzieci. Mozna demonstrowac ale nie niszczyc i obrazac.

~Boss_STF

Dziewczynki schudnijcie troszkę.

~Aga

Brawo Stalowe Kobiety!

~Bonifacy

Do ktoś
Ksiądz tylko wtedy powie nie jak masz puste kieszenie. A oni są przeciw aborcji eugenicznej Mo mają chrzest i pogrzeb w jednym, taki head&showders.

~Bonifacy

Dajcie spokój z tym piekłem, czarni za pieniądze zbawią wszystkich, łącznie z kotem cysorza.

~Tylda

Kabi ordynatorem jesteś? Odp się od moich składek zdrowotnych a dam sobie radę, poza tym temat nie jest o wirusie.