Kolejna parafia otrzymała relikwie świętego Jana Pawła II

Image

To wielka uroczystość dla parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Relikwie wprowadził abp Mieczysław Mokrzycki. Przyjął je z jego rąk proboszcz ks. Mieczysław Kucel.

- Jako jego osobisty sekretarz, a obecnie metropolita lwowski, pragnę przekazać cząstkę relikwii św. Jana Pawła II dla parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Niech jego stała tutaj obecność stanie się pieczęcią podkreślającą jedność Kościoła świętego zgromadzonego wokół następcy św. Piotra. Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II otrzymują obfitość łask i nich Go naśladują w wierze i gorliwości- powiedział abp Mieczysław Mokrzycki.

Relikwie papieskie mają już parafie akademicka i Matki Boskiej Królowej Polski. W Stalowej Woli święty Jan Paweł II był przy okazji poświęcenia największego kościoła w mieście w 1973 roku. Mówił też o naszej miejscowości przy okazji wizyty w Sandomierzu. Ma również swój pomnik przy konkatedrze, a także jego wizerunek umieszczono na muralu na bloku przy alejach jego imienia.

- Cieszymy się, że jego relikwie są już pośród nas. Pamiętajmy więc, byśmy nie zgubili ani w mowie, ani w czynach tego chrześcijańskiego języka, bo jak mówił św. Jan Paweł II, jeżeli go zgubimy, nie będziemy się już mogli ze sobą porozumieć. Niech więc ta uroczystość będzie dla nas modlitwą o jedność- powiedział ks. Mieczysław Kucel.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~siwy

maseczek brak...

Junosza

Skąd oni biorą ciągle nowe relikwie naszego Papieża??? Ktoś zrobił ich zapas?

~Www

Gdzie maseczki? To wy powinniście być przykładem dla seniorów którzy ochoczo odwiedzają gmachy kościołów narażając przy tym swoje zdrowie. Apeluje o rozwagę i refleksje.