Jedni protestowali, drudzy się modlili. Wielka manifestacja w Stalowej Woli! Uwaga wulgaryzmy!

Image

To chyba jedna z największych manifestacji jakie miały miejsce w ostatnich latach w naszym mieście. Na ulice wyszło kilka tysięcy ludzi w różnym wieku. Pilnowali ich stalowowolscy i rzeszowscy policjanci zaopatrzeni w tarcze i pałki.

Rozpoczęło się przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli. Już przed godziną 17:00 stanęli tam z transparentami ludzie, którzy sprzeciwili się Trybunałowi Konstytucyjnemu, który uznał za niegodne z Konstytucją dopuszczenie przerwania ciąży z powodu wad letalnych dziecka.

Przed kościołem, w asyście kibiców inna grupa ludzi modliła się uważając, że demonstranci dopuszczają się czynów niegodnych katolików. Z jednej strony słychać było skandowanie, często okraszone wulgaryzmami, z drugiej odmawiany był różaniec.

Haseł na transparentach było tak wiele, że trudno wszystkie przytoczyć, zwłaszcza, że wiele z nim zawierało niecenzuralne wyrazy, ale trudno się dziwić, gdy w grę weszły aż takie emocje. Podobne marsze, wiece, albo jak je nazywają inni- spacery, mają miejsce od kilku dni w całej Polsce. Krzyczano: Kto nie skacze, ten za PIS- em; Mamy dość; Cofamy zegarki, nie państwo; Bóg z nami, Jarosław z wami; Nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd; Wolę być zimną suką niż matką Polka; Jest nas dużo i jesteśmy bardzo złe; Wspólne prawa, wspólna sprawa.

Skandowano hasła, podskakiwano i dawano upust emocjom. Marsz przeszedł ulicami Stalowej Woli: Popiełuszki, Staszica, Mickiewicza, Wolności aż do 1 Sierpnia na Plac Piłsudskiego.

Aktów chuligańska nie odnotowano, poza jednym incydentem, kiedy to mężczyzna zdewastował drzwi sądu.

Po marszu uczestnicy rozeszli się do domów. Wracając nadal wykrzykiwali hasła.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Paulina

Czy chorzy z nienawiści krytykanci protestu mają jakieś argumenty czy tylko obrażanie i epitety?

~siwy

dzis godzina 17 pod tesco!!!!

~Renia&Darek

Wcale nie wspieraliśmy i nie organizowaliśmy. To spontan naszego miasta.

~Pelikany

PO łakomie spogląda na swoją potencjalną młodzieżówkę. Lewica tez ich chce. Chałownia tez ich chce.
To dzieci chciane :-) i nawet tego nie wiedzą.

~Edukator

Pieniadze Sorosa i charakter.

~Ola

Porażka rodziców czy pranie mózgu na wykładach Gender ?

~ginekológ

Tak Agatko, wirus to ściema. Kiła, rzeżączka, AIDS, HPV, HTLV - to szystko ściema.

~Lila

Policja powinna wszystkich spisac i za łamanie prawa ukarac lu niech odpracują po przeszkoleniu w szpitalach lub DPS .

~asik

na tych protestach była Butrynowa to juz wszystko jasne . Ktoś taki nie moze być pedagogiem i jeszcze polonistą .

~Marek

Ile tu nienawiści w komentarzach . Pewnie większość z ziejących jadem to gorliwi katolicy. Jeżeli tak jest to powinni dużo się modlić o przebaczenie ale nie do biznesmena z Torunia.

~AgataKrzyk

Wirus to sciema dziewuchy, trzeba protestować na ulicach

~lila

Ta młodzież wychowana w dobrobycie bezstresowo , państwo dawało 500+ i teraz mamy to co widzimy . Wstyd dla rodziców , dziadków , wychowywani z hasłem ,, róbta co chceta

~obserwator

"Młodzież" już teraz protestuje żeby zabijać chore nienarodzone dzieci. Minie trochę czasu i będą musieli się opiekować często chorymi rodzicami. Jak myślicie co zrobią?

~głos ludu

Pampersiaki uspokójcie i wracajcie część do piaskownicy i przedszkola, a reszta do szkoły. Gdzie są wasi Rodzice?. Tyrają na Was, a Wy robicie z Ojczyzny "obornik".

~ojciec

@spec: Właśnie w tym sęk, obchodzi ich tylko własny tyłek, żeby mieli wygodnie, mamusia i tatuś kasę żeby dali, ubranka fajne z haczykiem, trzema paskami czy kotem kupili. Jak rodzice będą starzy i chorzy to im dzieci środkowy palec pokażą.

~Jetfire

Zamknąć przed nimi szpitale, nie wierzą w wirusa? niech leczą się sami. A może myślą, że są nieśmiertelni?

~MMM

Za protestami kobiet stoją politycy i działacze opozycji dla własnych celów politycznych, tak naprawdę to los kobiet i ich dzieci im wisi jak kilo kitu u sufitu. Młodzi nie dajcie się ogłupiać.

~spec.

Teraz mają dużo czasu, nie chodzą do szkoły, nie muszą odrabiać lekcji a kluby pozamykane. Co tam obostrzenia, co tam pandemia, młodzi na tę pandemię nie umierają a że umrze ojciec, matka czy babcia to co to ich obchodzi.

~Dramat

Butryn szersza niz dluzsza heh

~tak pytam

Ich obostrzenia nie obowiązują? Ilość osób, dystans? Policja nie raczy wypisywać mandatów?

~piescholog

To skutki prania mózgów przez media w tym internet. Młoda nie ukształtowana osobowość chłonie hasła i działa bezrozumnie (bo go jeszcze nie ukształtowała) poddając się w danej chwili nurtom działającym przeciwstawnie do systemów niezależnie jakie rządzą. Trzeba się mocno zastanowić do czego ten świat dąży i jakie tego będą skutki.

~WolnyOdLGBT

Największa zaraza to tępa gimbaza!

~Pan Jarek

No więc kto próbował podnieść rękę na gmach sądu???? Czy coś o tym wiadomo??? O tym się nie mówi ??? Jakieś tabu ???? Przecież policmajstry przejęły gościa !!!!! Posty z dyskusji znikają tu się uprawia jakąś hipokryzję pod szyldem świętoszkowatości !!

~obywatel

Czy Państwo przestało działać? Dlaczego policja nie rozpędza tej tłuszczy? Wznowić lekcje w szkołach i na studiach w trybie stacjonarnym i to natychmiast. Jeśli można hulać na ulicach to można też siedzieć w klasach i aulach. Dlaczego wpuszczono niemiecką antifę, czy rząd odpuścił sobie sprawowanie władzy?

~stary

Ale jedno trza przyznać: oderwać gimbazę od komputerów i smartfonów - tego nawet ich starym się nie udaje ;)

~Marcin

Naćpana, pijana zbieranina gówniar znanych w całym mieście dupodajek i obciągar przyszła wrzeszczeć, wyklinać. Wystawiły świadectwo sobie i swoim rodzicom.

~anty-WiFi

@ormo: Jakie komunikaty? Przecież większość z nich wierzy w to że 5G powoduje choroby a nie wirus. Policja powinna ich nauczyć demokracji jak we Francji czy we Włoszech, a nie biernie się przyglądać. Do tego rodziców niepełnoletnich osób biorących udział w rozróbach karać przykładnie.

~Ola

Młodzieży! k o n f e d e r a c j a jest w kwestii praw kobiet jeszcze bardziej radykalna niż pis.
Pamiętajcie to przy następnych wyborach!

~Krystek

Tym dziewuchami należy pomóc sie odnaleźć, nie wszystko w życiu załatwiamy w Zatoce Świń.

~baca

Ooooooooooooo, ile głosów oburzenia. Skąd ten gniew na strajk kobiet? Czyzby zaskoczyła was skala protestu? Myśleliście , że cały naród popiera jedynie słuszną partię a tu taka niespodzianka.