Jedni protestowali, drudzy się modlili. Wielka manifestacja w Stalowej Woli! Uwaga wulgaryzmy!

Image

To chyba jedna z największych manifestacji jakie miały miejsce w ostatnich latach w naszym mieście. Na ulice wyszło kilka tysięcy ludzi w różnym wieku. Pilnowali ich stalowowolscy i rzeszowscy policjanci zaopatrzeni w tarcze i pałki.

Rozpoczęło się przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli. Już przed godziną 17:00 stanęli tam z transparentami ludzie, którzy sprzeciwili się Trybunałowi Konstytucyjnemu, który uznał za niegodne z Konstytucją dopuszczenie przerwania ciąży z powodu wad letalnych dziecka.

Przed kościołem, w asyście kibiców inna grupa ludzi modliła się uważając, że demonstranci dopuszczają się czynów niegodnych katolików. Z jednej strony słychać było skandowanie, często okraszone wulgaryzmami, z drugiej odmawiany był różaniec.

Haseł na transparentach było tak wiele, że trudno wszystkie przytoczyć, zwłaszcza, że wiele z nim zawierało niecenzuralne wyrazy, ale trudno się dziwić, gdy w grę weszły aż takie emocje. Podobne marsze, wiece, albo jak je nazywają inni- spacery, mają miejsce od kilku dni w całej Polsce. Krzyczano: Kto nie skacze, ten za PIS- em; Mamy dość; Cofamy zegarki, nie państwo; Bóg z nami, Jarosław z wami; Nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd; Wolę być zimną suką niż matką Polka; Jest nas dużo i jesteśmy bardzo złe; Wspólne prawa, wspólna sprawa.

Skandowano hasła, podskakiwano i dawano upust emocjom. Marsz przeszedł ulicami Stalowej Woli: Popiełuszki, Staszica, Mickiewicza, Wolności aż do 1 Sierpnia na Plac Piłsudskiego.

Aktów chuligańska nie odnotowano, poza jednym incydentem, kiedy to mężczyzna zdewastował drzwi sądu.

Po marszu uczestnicy rozeszli się do domów. Wracając nadal wykrzykiwali hasła.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lila

Tak żle im w obecnym czasie z tym rządem ,że wolałyby PO i taką sytuację jak we Francji . Rządzący pomagaja finansowo troszczą się o bezpieczeństwo Polaków a ci protestują wstyd .

korki

Te petardy i świece dymne co wszechpolskie bojówki Brauna Winnickiego i Bosaka rzucały z pod kościoła do ludzi to ksiądz poświęcił ?

bzk

I te wasze banery napewno zobaczy milion ludzi. Szczególnie że jest ciemno i deszcz pada a na ulicach nikogo nie ma. Haha. Ciemniaki

bzk

Napewno jarek usłyszy w Warszawie te wasze klaksony. Robicie sobie wrogów z sąsiadów a na górze dalej się bawią. Co za idiota wami kieruję?

~Jacek

erddes wypad stąd

~Annn

Ciekawe czy te szczeniaki jak dorosnąć będą szły i brały ślub w kościele,,,,pewnie będą jeszcze w welonach brać ślub,,,gowniary

~nickT

e2rds, dziękujemy ci za jakże mądre rady, idź już oświecać innych.

~Jacek

Przyszedł śmierdzący cap erdees i będzie się wymądrzał.

~Annn

No to mamusie i tatusiowie dziadki będą za dwa tygodnie wybierać się na tamten świat gratuluję de....i

e2rds

adwokat, słyszałeś takie powiedzenie "adwokat diabła", więc adwokacie diabła, "kiedyś już na forum wyjaśniałem gdzie w Polsce jest nowy diabeł i skąd się wziął", wyjaśniam, ty za to zapłacisz, bo to twoje roczniki to pokryją.

Trombka, wystarczy że ty tu za mnie trąbisz, oni trąbią na pohybel wam.

~Jannn

A gdzie te morderczynie dzis są jakoś ich nie widać i to w całej Polsce nie spacerują

~Emereness

A mowi sie ze to kibice na 11 listopada robia zadymy, no to widzimy co lewaki pokazuja haha umiech

~Emereness

A mowi sie ze to kibice na 11 listopada robia zadymy, no to widzimy co lewaki pokazuja haha umiech

~Trombka

e2rds: ty nie z trąbiącymi?

e2rds

obserwator vel pseudointeligent:
29 Października 2020 14:49:07
~obserwator
"Młodzież" już teraz protestuje żeby zabijać chore nienarodzone dzieci. Minie trochę czasu i będą musieli się opiekować często chorymi rodzicami. Jak myślicie co zrobią?
Myślę, że w pierwszej kolejności wyrzucą cię na zbity pysk z urzędu i skończy się wynagradzanie z pieniędzy podatników i pisanie głupot w czasie pracy.

~ala

Tak pani profesor, tak wychowana młodzież to przyszłość narodu, tylko czekać kiedy wyjdą na ulicę z postulatem o prawo do eutanazji dla trochę starszych od siebie. Przecież w UE już dawno jest i aborcja i eutanazja.

~Mieszkaniec

Oszołomy wsiadły do smrodów, jezdżą po wsi, trąbią i tamują ruch, gdzie jest Policja? Walić mandaty tym niedojebom!

~Bmw

A ja nie zgadzam się z zakazem 50 kmh w terenie zabudowanym. Wybieram 140. Pasuje wam?

~stw

świry na bezludną wyspę .

~Ryszard

Wszystkie manifestacje powinny być pod domami parlamentarzystów z PiS a nie na ulicach. Nie ważne czy oni są w domu czy nie, sąsiedzi na nich będą patrzeć krzywo a to dla nich gorsze niż rzucanie obelg na ulicy. Oni muszą odczuć że naród się nie zgadza a przy okazji nie niszczyć tego co należy do całego społeczeństwa bo to będzie naprawiane z naszych podatków.

~Ryszard

Ludzie dlaczego się kłócicie przecież o to chodzi pajacom z rządu. Tą ustawą przykryli to że robią z nas niewolników, poszukajcie na necie, tego samego dnia była też i inna ustawa. Jak przepychają ustawę przeciwko narodowi wyciągają aborcję, sprawę zabitego niemowlaka lub małego dziecka a tak w ogóle sprawę którą odbiera każdy człowiek emocjonalnie. To są stare chytre lisy, rzuca coś by nie było słychać o czymś o wiele drastyczniejszym.

~stalowiak

Zdaniem sędziego Kieresa, postępowanie przed TK w sprawie aborcji powinno zostać w całości umorzone.
- W Sejmie od trzech lat trwają prace nad całkowitym zakazem aborcji. Posłowie mogli tę sprawę rozstrzygnąć, jednak woleli oddać decyzję w ręce Trybunału. To jest próba uniknięcia odpowiedzialności politycznej - podkreślał.
- Ja się z takim podejściem gruntownie nie zgadzam. Trybunał nie jest od stanowienia prawa, pierwszeństwo powinna mieć procedura sejmowa. A tu mamy pominięcie procesu legislacyjnego. To można ocenić nawet jako obejście lub naruszenie prawa - mówił prof. Kieres.
Ale podobno mgr Ziobro wie lepiej.

~Mark

Posłanka siedziała w krzakach z Dareczkiem

~Rodzice Pauli

Przepraszamy za naszą córkę...

~Erikson

dziewczyna zobaczymy zobaczymy już wkrótce umiech

~dziewczyna

~Erikson
Pierwszy może odpocząć Jarek , co to publicznie nawoływał takich jak ty pod kościoły.

~Argument

@Paulina: wy natomiast macie argumenty: "Wyp... tępe ch...", no naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu rozwoju umysłowego. Powiedziałabyś to własnym Rodzicom w oczy?

~Sąsiad 3

Kibolskie laski to dopiero miss odchudzania i gustu ubierania, wzory ojczystej mowy.Wystarczy spojrzeć i posłuchać.

~mamat

Boże ,miej litość nad tymi kobietami. Przepraszam Cię za nie.

~Sąsiad 2

@Sąsiad: jak mają schudnąć skoro McShit i KFSyf postawili we wsi, nikt normalny się tam nie stołuje tylko młodzież.