Jedni protestowali, drudzy się modlili. Wielka manifestacja w Stalowej Woli! Uwaga wulgaryzmy!

Image

To chyba jedna z największych manifestacji jakie miały miejsce w ostatnich latach w naszym mieście. Na ulice wyszło kilka tysięcy ludzi w różnym wieku. Pilnowali ich stalowowolscy i rzeszowscy policjanci zaopatrzeni w tarcze i pałki.

Rozpoczęło się przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli. Już przed godziną 17:00 stanęli tam z transparentami ludzie, którzy sprzeciwili się Trybunałowi Konstytucyjnemu, który uznał za niegodne z Konstytucją dopuszczenie przerwania ciąży z powodu wad letalnych dziecka.

Przed kościołem, w asyście kibiców inna grupa ludzi modliła się uważając, że demonstranci dopuszczają się czynów niegodnych katolików. Z jednej strony słychać było skandowanie, często okraszone wulgaryzmami, z drugiej odmawiany był różaniec.

Haseł na transparentach było tak wiele, że trudno wszystkie przytoczyć, zwłaszcza, że wiele z nim zawierało niecenzuralne wyrazy, ale trudno się dziwić, gdy w grę weszły aż takie emocje. Podobne marsze, wiece, albo jak je nazywają inni- spacery, mają miejsce od kilku dni w całej Polsce. Krzyczano: Kto nie skacze, ten za PIS- em; Mamy dość; Cofamy zegarki, nie państwo; Bóg z nami, Jarosław z wami; Nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd; Wolę być zimną suką niż matką Polka; Jest nas dużo i jesteśmy bardzo złe; Wspólne prawa, wspólna sprawa.

Skandowano hasła, podskakiwano i dawano upust emocjom. Marsz przeszedł ulicami Stalowej Woli: Popiełuszki, Staszica, Mickiewicza, Wolności aż do 1 Sierpnia na Plac Piłsudskiego.

Aktów chuligańska nie odnotowano, poza jednym incydentem, kiedy to mężczyzna zdewastował drzwi sądu.

Po marszu uczestnicy rozeszli się do domów. Wracając nadal wykrzykiwali hasła.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~matka

słowa Jezusa zapisane przez świętego Łukasza, w rozdziale 10, 18 wersie, kiedy do wracających apostołów, którzy mieli sukcesy apostolskie, Jezus mówi: “widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica”

e2rds

obserwator vel pseudointeligent, cyt"29 Października 2020 14:49:07
~obserwator
"Młodzież" już teraz protestuje żeby zabijać chore nienarodzone dzieci. Minie trochę czasu i będą musieli się opiekować często chorymi rodzicami. Jak myślicie co zrobią?

Odwróćmy sytuację, co zrobią te niestrawne dzieci które nie potrafią przeżyć dnia bez rodziców w przypadku gdy rodzice umrą, co z tymi dziećmi się stanie, czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, a znam takie sytuacje, że jeszcze żyjąca babcia wychowuje niepełnosprawnego, tak się nieszczęśliwie złożyło, co dalej jak babci braknie.

~Do boss

A ty już wyszedłeś od klechy? Zadowolony jesteś Ty i on? Wylzowany powinieneś być a nie się spinasz jak agrafka hehe

~Ola

BRAWO STALOWA WOLA! Jestem dumna ze strajkujących. A kibolstwo jako obrońcy kościoła to prawdziwy hit! Tragifarsa po prostu.

~jjj

Dziewczyny nie dajcie sobą manipulować. Nie widzicie że teraz lgbt i lewica się wami posługuje

~normalna

Prawdziwe kobiety nie maja czasu na takie pajacowanie bo gotuja obiady dla swoich rodzin. Tu jak widzę same gowniarstwo sie lansuje. Pomyslcie co za pare dni beda mieli lekarze i pielęgniarki w szpitalach przez takie jak wy roznosicielki wirusa. ilu ludzi przez was UMRZE !!

~kkkk

mysle ze dla tych siks ten strajk to jest dobra metoda na nude do nauki szczyle. i nie nazywajcie sie kobietami.

~Boss

Jak macie cokolwiek do kiboli Stalówki to im to powiedzcie prosto w oczy... Na żywo a nie tu w internecie się prujecie. Ot takie to z was C.. A-bohatery.

kiri123

żałosna banda

~~Marta~

Wszystko zostało napisane.
Teraz niech każdy weźmie odpowiedzialność za swoje postępowanie.
Niech każdy zastanowi się nad sobą.
Macie swój rozum (mam nadzieję) to go używajcie.
Tylko zgoda buduje. Można znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji w pokojowy sposób bez protestów, wulgaryzmów, wandalizmu, wyzwisk... jeśli się chce.
Czy nie prościej byłoby gdyby każdy z Was przestał dawać sobą manipulować i zaczął żyć swoim życiem tak jak mu sumienie podpowiada? Uwzględniając poszanowanie dla drugiego człowieka.
Mam dwie córki i nie chciałabym aby brały udział w takich protestach jeśli kiedykolwiek jeszcze miałyby miejsce. Uczę moje dzieci szacunku i dialogu.
Osobiście nie jestem za aborcją i ciężko jest mi sobie wyobrazić sytuację w której mogłabym dokonać tak drastycznego wyboru. Nie ma problemu którego nie da się rozwiązać bo zawsze jest wyjście.

Rzeczywiście dziewczynki, które wyszły na ulice naszego wspaniałego miasta powinny w tym czasie siedzieć w domach. Uczyć się, rozwijać swoje talenty, pracować nad sobą czy zwyczajnie odpoczywać po jakże ciężkiej zdalnej nauce :-/
Sądzę, że kobiety mające i kochające własne dzieci nie leciały na ten protest.

To co się dzieje to dramat.
Nie jestem zagorzałą katoliczką, nie stoję po stronie żadnej partii politycznej, żadna ze mnie kibolka ani też feministka.
Jestem zwykłą kobietą, która uważa że ludzie mają dla siebie za mało szacunku, cierpliwość i wyrozumiałości. Gdzie nasza empatia? Gdzie miłość?

Kiedy patrzę na moje dzieci w sercu czuję ogromną radość i ciepło. To Cud, który "wyszedł " z mojego ciala. Największa miłość mojego zycia. Głębi tego uczucia nie da się opisać.

Szanujcie siebie samych i szanujcie innych.
Kochajcie swoje dzieci i uczcie je że życie jest piękne.

~Alga

Głupie baby. Pięknie wami sterują i was wykorzystują. Rozumu ZERO. Do garów. Zajmijcie się wychowywaniem swoich dzieci. Bo was nie miał kto wychować.

~AGA

Każda strajkujaca powinna mieć obowiązkowo wykonana aborcję.

~AGA

Tak, też jestem zdania, że 500+ to jest im nie potrzebne. Niech oddadzą dla niepełnosprawnych, albo emerytom. I zarobki też bym obniżyła. Po co tyle zarabiać? A najlepiej niech się przeprowadzą tam gdzie jest aborcja na żądanie. Good luck. Po co tu takie talenty marnować.

~Jacek

do erdees - szkoda mi ciebie zakompleksiony dziadku, ja na siebie pracuje a Ty się już niedługo będziesz się śmiał i pobierał te trzynastki. Ty człowieku już dawno umysłu nie masz a zostało ci tylko siano. Dobranoc i pampersa załóż.

e2rds

Jacek, dobrze, dobrze, denerwujesz, to dobrze dopiekłem, koszmarnej nocy życzę i nie musisz mnie żałować, ale musisz na mnie pracować i to mnie jest ciebie żal, że jeszcze długi będziesz spłacał, te co teraz rządzący tak hojnie rozdają, a ja się śmieje i będę śmiał i piszesz, że zza komputera tylko chojrak jestem, bo ja umysłem pracuję, a ty chcesz bym jak baran tak jak ty łbem walił i tym się różnimy. Pozdrawiam, dobranoc na dzisiaj..

~Sabina

No to 500+ od Kaczyńskiego chyba teraz oddajcie mamusie że swoimi pociechami z ostrą i wulgarna krytyka

~jan

.... aż żałuję że nie byłem oglądać, kibole modlący się na różańcu to więcej niż egzotyka .....

~Jacek

taka jest prawda erddes o tobie , że zza komputera tylko chojrak jesteś. Ty o swojej głupocie piszesz ze to twoja inteligencja, heheh. Dla ciebie jest za późno na leczenie głowy aż żal mi cie. Pampersy z uwagi na demencje to tobie dziadziu proponuje. Też się człowieku nad sobą zastanów.

e2rds

Boss_STF, ty nie wiesz kto to jest Jacek, naprawdę nie wiesz.

e2rds

Jacek, to powiedzenie jest wyświechtane jak twoja gęba, wymyśl cos od siebie, ale intelektualny głąb tylko powtarza, rozśmieszasz mnie i tyle, nerwa cie targa, że nie dorównujesz inteligencją staremu dziadkowi, koszmary nocne będziesz miał z tych nerwów, albo jeszcze posikasz się, po co ci to, więcej pokory w groźbach i więcej wesołości na gębie, życie jest piękne, nie upodlaj go. Ty myślę, że jesteś katolik i katolik winien taki być, zastanów się nad sobą.

~Boss_STF

e2rds nie pajacuj już ok.

~Jacek

ty erdees pajacu zamilcz i nie udzielaj się, jesteś kozak w necie i piz.. w świecie. Tylko zza komputera jesteś mocny. Uważaj bo kwestia czasu aż się dowiem kim jesteś i więcej osób się o tym wtedy dowie. Wtedy zobaczę jak srasz w pampersy.

e2rds

Jacek czemu taki głuptas jesteś, a już myślałem, że odrobinę zmądrzałeś. Jak mnie nie da się czytać, to nie czytaj gamoniu i nie odpowiadaj tylko zamilcz, jak masz g o do powiedzenia to po co sie z tym ujawniasz, chyba żeby wyjść na idiotę, to gratuluje rozumu, to po pierwsze. Po drugie gamoniu ne trzeba było mnie zaczepiać, bo masz tyle rozumu co ja brudu za umytymi paznokciami, chciałeś po łbie słowie dostać to dostałeś, jak jesteś intelektualna dętka to siedź cicho, a strzała to ja się nie boje, bo takich gnojków to śmiechem zabijam, przyjąłeś do wiadomości, to teraz cicho.

e2rds

Jacek, denerwujesz się, to bardzo dobrze, czyli rozumu przybywa nawet z tego materiału, ty oczywiście nie ruchasz, to nie wiesz co jest przyjemne, wiele tracisz, a ty może eunuchem jesteś to nie interesuje cie to, teraz zrozumiałem, ubolewam.

e2rds

Babazcyckami, za co bijesz brawo, nawet sobie nie zdajesz sprawy jaki to jest obciach dla kościoła, że kibole zostali zatrudnieni w roli ochrony i księża na to nie zareagowali, ci protestujący wykazując się większą mądrością obnażyli tą perfidię i fałsz pojmowania wiary.

e2rds

~ktoś, czy jesteś naiwny, czy udajesz, czy znasz takie stare powiedzenie" za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze człek się spodli, za pieniądze d.. y dają, za pieniądze pochowają", reszte dośpiewaj sobie sam.

~Babazcyckami

Brawo kibole Stalówki....! Choć miałam nadzieję że gówniarstwo was sprowokuje i dostanie klapsa. A tu cisza. Czyli trochę słabo same okrzyki i podskoki ala Giertych. Słabo. Obiecajcie że następnym razem będzie bardziej dramatycznie jakiś wasz koleżka sucharek w rurkach dostanie solidnego kopniaka w d.. e lub kilkoro z was pobije rekordy w biegach.... Postarajcie się debile bo póki co to słabizna.

e2rds

Ale co niektórych wnerwiłem i dobrze, tumanom trzeba do pustych łbów coś od czasu do czasu nałożyć, a ty Jacusiu głuptas jesteś, ty nie masz pojęcia jakie capy są mądre, a szczególnie stare. Taki stary cap ma więcej mądrości w tym co pod brzuchem nosi niż ty w cały łbie swoim, dlatego takim jak ty szyje się od czasu do czasu łeb z tego materiału co cap pod brzuchem nosi by miał przynajmniej odrobinę rozumu.

~e2rds, ja nie mam nic przeciwko temu jak lubisz, niech ci wsadzają, ja radzę ci jeżozwierza wsadzić sobie, będziesz miał radości wiele jak lubisz, nawet możesz częściej dodatkowo robić z siebie idiotę, też mi to nie przeszkadza.

~ktoś

Teraz kapłani powinni byc bardziej stanowczy i dać ślubu zmarłego takiego tylko na cmentarzu pokropić po co do koscioła jak tak bluzga . No chyba ,ze księżom chodzi o kasę .

~Ryszard

Idźcie wydzierać się pod dom waszego kochanego Aborygena bo on z PiS a nie blokować ulice. Kto was prowadzi jakaś za pewne małpa opłacona przez PiS.