Jedni protestowali, drudzy się modlili. Wielka manifestacja w Stalowej Woli! Uwaga wulgaryzmy!

Image

To chyba jedna z największych manifestacji jakie miały miejsce w ostatnich latach w naszym mieście. Na ulice wyszło kilka tysięcy ludzi w różnym wieku. Pilnowali ich stalowowolscy i rzeszowscy policjanci zaopatrzeni w tarcze i pałki.

Rozpoczęło się przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli. Już przed godziną 17:00 stanęli tam z transparentami ludzie, którzy sprzeciwili się Trybunałowi Konstytucyjnemu, który uznał za niegodne z Konstytucją dopuszczenie przerwania ciąży z powodu wad letalnych dziecka.

Przed kościołem, w asyście kibiców inna grupa ludzi modliła się uważając, że demonstranci dopuszczają się czynów niegodnych katolików. Z jednej strony słychać było skandowanie, często okraszone wulgaryzmami, z drugiej odmawiany był różaniec.

Haseł na transparentach było tak wiele, że trudno wszystkie przytoczyć, zwłaszcza, że wiele z nim zawierało niecenzuralne wyrazy, ale trudno się dziwić, gdy w grę weszły aż takie emocje. Podobne marsze, wiece, albo jak je nazywają inni- spacery, mają miejsce od kilku dni w całej Polsce. Krzyczano: Kto nie skacze, ten za PIS- em; Mamy dość; Cofamy zegarki, nie państwo; Bóg z nami, Jarosław z wami; Nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd; Wolę być zimną suką niż matką Polka; Jest nas dużo i jesteśmy bardzo złe; Wspólne prawa, wspólna sprawa.

Skandowano hasła, podskakiwano i dawano upust emocjom. Marsz przeszedł ulicami Stalowej Woli: Popiełuszki, Staszica, Mickiewicza, Wolności aż do 1 Sierpnia na Plac Piłsudskiego.

Aktów chuligańska nie odnotowano, poza jednym incydentem, kiedy to mężczyzna zdewastował drzwi sądu.

Po marszu uczestnicy rozeszli się do domów. Wracając nadal wykrzykiwali hasła.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~sp8kk

Ja mam tylko pytanie:
Czy Martyna Sz. jeszcze uczy nasze dzieci???? :-(

e2rds

takaprawda vel itd, itd, cyt:
Dlaczego nic nie wypocileś o milionach kobiet które zabiły dziecko w ciąży a dziś żyją w ciężkiej depresji do końca swego życia o tych kobietach trzeba najwięcej komentować.
A wiesz gamoniu dlaczego kobiety żyją w ciężkiej depresji, bo ci w czarnych sutannach wmówili im że nie pójdą do nieba, a z kolei piekła nie ma i namącono im w głowach by mieć nad nimi władzę, ale nowe pokolenie myśli inaczej i nie da się zmanipulować. Pewien starszy pan za mojej młodości często zastanawiał się, dlaczego ci krzewiciele jedynej słusznej wiary chodzą ubrani na czarno, a przecież głosząc miłość winni być inaczej ubrani i zastanawiał się, czy to z piekłem nie należy ich kojarzyć, no ale ogłosili, że piekło nie istnieje to dajmy już temu spokój.

e2rds

takaprawda vel INTELIGENT a tak po prawdzie to pseudointeligent - wazeliniarz, ty jesteś taki mądry jak stołowa noga już tyle głupot na tym forum napisałeś, że to co dzisiaj piszesz nie ma żadnego znaczenia, o twoich wynaturzeniach chorego umysłu w różnych tematach można by było książkę napisać i zatytułować " Szczyty wazeliniarstwa i głupoty" a za pięć lat to nareszcie tego piszącego głupoty za pieniądze podatników może ktoś wywali na zbity pysk ze stanowiska, chyba, że znów będzie się płaszczył nowej władzy i lizał, nie będę mówił po czym.

I jeszcze jedno, mógłbyś te swoje głupoty pisać pod jednym nickiem, czy znów ci we łbie mieszają się nicki i zaczynasz głupieć pod którym masz pisać.

~INTELIGENT

Do e2rds, emerycie kiedy skończysz produkować swoje wypociny w dniu święta katolików czy myślicielu myślisz , że jak nas będziesz obrażać w dniu naszego wielkiego święta to ujdzie ci to na sucho? Dlaczego bronisz zabójców w swojej chorej filozofii.

~takaprawda

Do e2rds, oszołomie i ty masz odwagę o myśleniu pisać jak ty nie masz zielonego pojęcia o niczym i wypociłeś brednie i bzdury. Dzieci z downem to najszczęśliwsze dzieci na ziemi i bez żadnej agresji , można powiedzieć , że anioły. A swoją drogą za 5 lat takich chorób jak parkinson, alzheimer, czy choroba downa już nie będzie a wówczas wszystkie te kobiety które usunęły dziecko będą miały ciężkiego kaca do końca swego życia. Zapewne myślicielu zastanawiasz się jak to się stanie więc kolejny twój test na mądrość życiową którą nawet na swój wiek powinieneś posiadać tzw. mądrość życiową. Dlaczego nic nie wypocileś o milionach kobiet które zabiły dziecko w ciąży a dziś żyją w ciężkiej depresji do końca swego życia o tych kobietach trzeba najwięcej komentować.

~takaprawda

Do e2rds, oszołomie i ty masz odwagę o myśleniu pisać jak ty nie masz zielonego pojęcia o niczym i wypociłeś brednie i bzdury. Dzieci z downem to najszczęśliwsze dzieci na ziemi i bez żadnej agresji , można powiedzieć , że anioły. A swoją drogą za 5 lat takich chorób jak parkinson, alzheimer, czy choroba downa już nie będzie a wówczas wszystkie te kobiety które usunęły dziecko będą miały ciężkiego kaca do końca swego życia. Zapewne myślicielu zastanawiasz się jak to się stanie więc kolejny twój test na mądrość życiową którą nawet na swój wiek powinieneś posiadać tzw. mądrość życiową. Dlaczego nic nie wypocileś o milionach kobiet które zabiły dziecko w ciąży a dziś żyją w ciężkiej depresji do końca swego życia o tych kobietach trzeba najwięcej komentować.

e2rds

Polak, ale to były dwa obok siebie, a to zasadnicza różnica, jeden znak jest bardzo popularny w świecie i nie udawaj, że nie wiesz bo to nie świadczy dobrze.

~Polak

Jedno ugrupowanie miało za swój symbol juz taki znak . Tylko nie jeden a dwa obok siebie ! , Ci którzy go rysują i wychodzą z nim na ulice pewnie nawet o tym nie wiedzą .

~To dobre

SZANUJMY SIĘ buhahaha

~toż to szok

Brawo. Nareszcie młodzież zaczyna myśleć. A wydawało się, że to stracone pokolenie. Tu nie chodzi tylko o wyrok TK, ale o to, że pis zawłaszczył sobie kraj. Prezes Tysiąclecia traktuje ludzi jak śmieci. Nawet swoich sługusów. Już nawet oni się zaczynają buntować. Jego prawo nie obowiązuje, ona zawsze poza trybem. Nasz panujący lokalnie jeszcze wykonuje posłusznie polecenia, ale nie sądzę, że nie ogarnia rzeczywistości. Na pewno zdaje sobie sprawę ze śmieszności swojego postępowania i poniesienia kiedyś za to odpowiedzialności. Również karnej. BRAWO KOBIETY. BRAWO MŁODZIEŻ. TO WASZA PRZYSZŁOŚĆ. SZANUJMY SIĘ. Pozdrawiam prawdziwych kibiców i myślących policjantów. A teraz @edek - możesz pluć. 3,2,1..........

~Pola

Weż sobie Kasiu jakiegoś dauna z domu opieki i odwal sie od innych

~Kkk

Ta Grażyna i matka to chyba wydalone z psychiatryka

~Kasia

Mylisz się nic nie usprawiedliwia zabicia dziecka z zespolem downa a szczególnie wygoda rodziców!!

e2rds

Do Mamy i Kobiety, czy możecie przynajmniej na chwilę użyć rozumu i logicznie pomyśleć. Nie dotknęła was w życiu sytuacja z niepełnosprawnym dzieckiem lub z zespołem downa więc łatwo wam osadzać innych. Nie będę pisał o dzieciach które nie mają szans przeżycia, ale z zespołem downa. Taka osoba ma szansę na długie życie i żyje, dobrze jak rodzice obojga takim dzieckiem zajmują się, ale ono rośnie i starsze tym staje się fizycznie dojrzalsze, jednak rozum pozostaje z wieku dziecięcego i take dziecko 30 lub 40 letnie rozumie swojej siły, swoich potrzeb seksualnych, jest gotowe swoją opiekunkę molestować, a nawet i matkę. W domach gdzie takie dzieci przebywają, a szczególnie gdy są obojga płci wymagają szczególnej uwagi, a przy tym są agresywne, bardzo agresywne, a przecież nie można ich wiązać, nie macie pojęcia jaki to jest problem, porozmawiajcie z kimś jaki to jest problem, kto ma takie dziecko, a co będzie jak rodzice umrą wcześniej niż te dzieci. Łatwo oceniać innych jak mnie to nie dotyczy, myślenie nie boli, a nasze państwo ma takie rodziny daleko w d...ie. I jeszcze jedno, takiej matce oferuje się zasiłek na takie dziecko do momentu jak ono żyje i pytanie, co ma zrobić i z czego żyć matka której takie dziecko zmarło w jej wieku 45 lub 50 lat, jak ma wypracować emeryturę i kto ją zatrudni, o tym już nikt nie myśli, ale sądzących jest wielu.

~Kobieta

Te protesty uderzają w godność ludzi kalekich. Dlaczego ich życie miałoby być mniej wartośćiowe od życia tych panienek co plują tymi obrzydliwymi tekstami? No i brawo dla mamusi, która zabiera ze sobą 11 łatkę, głupota sięga zenitu.

~Mama

To strajk kobiet czy dziewczynek ze średnich szkół? Widzę tam tylko bandę wulgarnych dzieci bawiących się w dorosłość.

~Mama

To strajk kobiet czy dziewczynek ze średnich szkół? Widzę tam tylko bandę wulgarnych dzieci bawiących się w dorosłość.

~tek

Nie bądź morderczynią. Bo szatan jak lew ryczący krąży , aby kogoś pożreć.

~Mama

Szatan ma już całkiem pokaźną grupkę. Chodzi i ryczy po ulicach, atakuje nawet kościoły. Głupi i naiwni ludzie, awanturnicy którzy sieją wirusa. Zakaz udzielania im pomocy w razie COVIDu. Powinni za to odpowiadać przed sądem, za świadome narażanie życia innych ludzi. To nieodpowiedzialne i tępe istoty.

~gość

wstyd mieć takie dzieci..

~Lol

Jeszcze PiS czeka strajk imigrantów których pod osłona nocy chcą okraść wprowadzając podwójny podatek dla nich !

~Grażyna

Światowy Zakon Szatana poparł odbywające się w Polsce protesty, postanowił „duchowo” zaangażować się w walkę o aborcję w Polsce. Na oficjalnej stronie Zakonu poinformowano, że w intencji wsparcia protestujących na polskich ulicach odprawiono „czarną mszę”. Uczestniczyli w niej sataniści z siedmiu krajów.
Niech ta informacja stanie się powodem do zadania sobie przez wielu chrześcijan uczestniczących w protestach pytania: po której jesteś stronie: tej, po której jest Kościół katolicki, czy po tej, po której jest Światowy Zakon Szatana?
To jest chwila prawdziwego wyboru

~Olo

Dziadkowie walczyli z czerwoną zarazą teraz ich wnuki walczą z czerwoną zarazą ramię w ramię.

kiri123

te głupie laski nawet księży obrażają,niech se łeby poucinają i będzie pożytek

~Zmianowy

A ja dymalem za najniższą krajową w obozie. Lewica to nieporozumienie i rewolucja pożytecznych.

~toż to szok

Kibol, króry we Wrocławiu pobil dwie kobiety jest poszukiwany. Mówią, że powinien sam się zgłosić, bo szukają go kibice. Prawdziwi. Chcą mu wytłumaczyć, że kobiet się nie bije.

~@@@@@@

@normalna - prawdziwe kobiety gotują obiady dla swoich mężczyzn? Chyba TY dla konkubenta kibola. Sadząc po godzinie wpisu wrócił właśnie z ustawki. Prawdziwa kobieta dzieli się obowiązkami z mężem, który ją szanuje i stanie za nią murem. Normalna to nie jesteś. BRAWO KOBIETY.

~Stan

Brawo Stalowa Wola,brawo kobiety,brawo dziewczyny,brawo młodzieży.Ciekawe kiedy zaczną się ustawki rycerzy Chrystusa z rycerzami Maryji i do kompletu niewolnicy obydwóch.

~mmm

poszukaj i obejrzyj proszę : "nagranie małgorzata jakubów" polskie radio 24

~Kot Jarka

Szanowni Kibice. Pamiętajcie, że w niedziele idziecie do kościółka na mszę świętą. Po mszy będziecie usługiwać sukienkowym pedofilom. Wykonać. Jarosław K.