Okna drewniane, plastikowe i aluminiowe - jakie okna wybrać?

Image

Okna drewniane nigdy nie wyszły z mody. Chociaż pojawił się ich plastikowy odpowiednik dostępny na https://www.polnischefenster24.de/fenster/kunststofffenster/ , to właśnie drewno nadal pozostaje synonimem luksusu i solidności. Dotyczy to przede wszystkim elementów wyposażenia domów, w tym właśnie okien. Firma Fenster Welten GmbH oferuje najwyższej klasy okna wykonane z dobrej jakości drewna. Dlaczego warto zainwestować w takie produkty?

1. Okna drewniane - dlaczego warto je wybrać?

2. Przewaga okien drewnianych nad plastikowymi

Okna drewniane - dlaczego warto je wybrać?

Drewno w budownictwie używane jest od zarania dziejów. Wiele drewnianych konstrukcji przetrwało do dziś, co świadczy o niezaprzeczalnej solidności tego surowca. Dodatkowo odpowiednio zaimpregnowane i pomalowane drewno to wyznacznik luksusu. Drewniane elementy są bowiem droższe niż ich inne, np plastikowe, odpowiedniki. Dotyczy to także okien drewnianych oferowanych przez firmę Fenster Welten GmbH. Okna drewniane dostępne na https://www.polni(...)fenster/ to idealny wybór do prywatnych domów, mieszkań czy budynków użyteczności publicznej. Są solidne, mocne i bardzo wytrzymałe. Na szczególną uwagę zasługuje duża wytrzymałość mechaniczna drewna. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wymianę okien na drewniane. Obecnie do produkcji okien stosowana jest specjalna metoda warstwowego klejenia profili. Dzięki temu wszystkie części wyróżniają się lekkością i bardzo eleganckim wyglądem. Nowoczesna technologia produkcji okien sprawia, że nawet po wielu latach wystawienia na różne warunki atmosferyczne okna nie odkształcają się. Drewniane okna z Polski muszą być odpowiednio zaimpregnowane. Warstwa lakieru chroni surowiec przed nadmiernym wnikaniem wilgoci.

Przewaga okien drewnianych nad plastikowymi

Jeszcze kilkanaście lat temu popularnością cieszyły się okna plastikowe. Są one tańsze od drewnianych, jednak nie aż wytrzymałe. Po kilku latach może okazać się, że plastik odkształca się i przestaje idealnie przylegać do ścian. W ten sposób tworzą się szczeliny (mogą być nawet niewidoczne gołym okiem) przepuszczające do wnętrza powietrze. Do głównych zadań okien należy dobra izolacja termiczna pomieszczeń. Brak szczelności sprawia, że w naszych pokojach jest zimno i wilgotno, co prowadzi do powstawania na ścianach niezdrowych i rakotwórczych pleśni i grzybów. Dodatkowo kiepskiej jakości plastik może żółknąć pod wpływem słońca. W związku z tym okna tracą swój pierwotny wygląd, a ich barwa odbiega od tej, którą zamawialiśmy. Takich problemów nie ma w przypadku okien drewnianych. Cena w tym wypadku zdecydowanie idzie w parze z jakością.

Warto rozważyć również okna aluminiowe

https://www.polnischefenster24.de/fenster/aluminium-fenster/

Fenster Welten GmbH

Günstig Fenster aus Polen

str. Ziegelstraße 38
15230 Frankfurt an der Oder

E-mail: service@fensterwelten24.de
Tel.: 033586924586

https://www.polnischefenster24.de/

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Sid

Drewniane są ok do puki nie zejdzie z nich lakier. Po 10 latach trzeba je z powrotem pomalować albo wyrzucić.