DPS poszukuje wolontariuszy do pracy. To zabezpieczenie na wypadek koronawirusa

Image

W związku z utrzymującą się epidemią i dynamicznym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz ponownym występowaniem ognisk zakażeń w domach pomocy społecznej, Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli poszukuje wolontariuszy, którzy wyrażą zgodę charytatywnie wesprzeć personel placówki w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia.

Mieszkańcy tej placów to osoby w podeszłym wieku, schorowane i niepełnosprawne, które należą do grupy wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Zakres zadań wolontariuszy będzie polegał na wykonywaniu podstawowych czynności o charakterze opiekuńczym - karmienie, toaleta, pielęgnacja itp. oraz porządkowym.

Wszyscy wolontariusze zostaną przeszkoleni i wyposażeni w niezbędne środki ochrony indywidualnej: rękawiczki, płyny do dezynfekcji, maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne, kombinezony, gogle, czepki ochronne, ochraniacze na obuwie.

DPS gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Osoby chętne do pomocy w ramach wolontariatu proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 15 844 20 39, 530 094 060 lub adresem e-mail dps@stalowowolski.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Antifa

Wpadniemy pomagać potrzebujacym, nam wirus niestraszny - Kolektyw Nasze Miasto.

Mariusz77

Biurwy wszelakie i antymaseczkowcy .... To szansa dla was aby pokazac swoja uzytecznosć (biurwy) i odwagę (antymaseczkowcy)

~Fachowiec

Mało czarnych w sukienkach?
W ramach miłości do bliźniego niech idą. Tak pieją o niej wokół.

A nie zaraz...a ile płacą? Bo za darmo to Boga nie ma.

~Mieszkaniec

O to akurat się zgłoszą antymaseczkowcy i reszta pajaców.

~BLI

połowa urzędników w Magistracie nie ma co robić mają fikcyjne stanowiska to samo w Starostwie niech ich poślą do konkretnej pracy to będą wiedzieć jak się pracuje na pieniądze