25.10.2020: 912 przypadków na Podkarpaciu, kolejne zgony w powiecie stalowowolskim

Image

POLSKA

Mamy 11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• mazowieckiego (1 850),

• kujawsko- pomorskiego (1 150),

• śląskiego (1 134),

• małopolskiego (1 119),

podkarpackiego (912),

• wielkopolskiego (851),

• łódzkiego (818),

• lubelskiego (700),

• dolnośląskiego (585),

• pomorskiego (499),

• zachodniopomorskiego (474),

• świętokrzyskiego (405),

• opolskiego (381),

• warmińsko- mazurskiego (340),

• lubuskiego (312),

• podlaskiego (212).

Z powodu COVID19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 83 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 3688. Zgony łącznie: 4 438 .

PODKARPACIE

obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 198 osób, 18715 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 8279. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 646 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 15 088 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 5 837osób zwolniono z izolacji. Odnotowano 326 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniach 19, 21-24 października br. zmarło 14 mieszkańców województwa podkarpackiego:

• 5 kobiet – z powiatu brzozowskiego (79); sanockiego (95), stalowowolskiego (81), miasta Rzeszowa (88) i Przemyśla (95).

• 9 mężczyzn – z powiatu dębickiego (68, 76, 83), kolbuszowskiego (79, 92) rzeszowskiego (88), ropczycko-sędziszowskiego (81), stalowowolskiego (82) i miasta Rzeszowa (70).

Kolejne 308 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 19 powiatów województwa podkarpackiego.

Nowe 912 potwierdzone przypadki wg powiatów:

128– miasto Rzeszów,

103 – rzeszowski,

64 – przemyski,

62 – miasto Przemyśl,

57 – jarosławski,

55 – brzozowski,

54 – ropczycko- sędziszowski,

53 – sanocki,

45 – dębicki,

42 – mielecki,

40 – strzyżowski,

40 – jasielski,

38 – łańcucki,

31 – krośnieński,

22 – przeworski,

22 – kolbuszowski,

19 – leżajski,

13 – miasto Tarnobrzeg,

10 – stalowowolski,

7– niżański,

4– miasto Krosno,

2 – lubaczowski,

1 – tarnobrzeski,

0 – leski,

0 – bieszczadzki.

Liczba przebadanych mieszkańców województwa podkarpackiego (wyniki wpisane do bazy EWP) do 25.10.2020 r. do godz. 9.00 – 111119 (w ciągu ostatniej doby wpisano do bazy 1348 wyników).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ziom

Zobacz ilu naukowców i profesorów medycyny podpisało The Great Barrington Declaration i przestań dezinformować ludzi, że sprawę pandemii kontestują randomy, ty trollu internetowy.

~ziom

Dr n. med. ZBIGNIEW MARTYKA, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, stwierdził, że pandemia koronawiorusa to kreacja Światowej Organizacji Zdrowia. Ten też nie ma wykształcenia medycznego i jest randomowy?

~Obiektywny

912 pozytywnych na 1348 wyników to jest prawie 68% !!. to chyba najwyższy wskaźnik w kraju.

~TAKIE INFO

Gwoli ścisłości 82 mężczyzna ze stalowowolskiego zmarł nie 25 a 23, widać teraz ze dane mają obsówę 2 dni.

~Cov

Zarówno pan Zięba jak i pan Sumlinski czy jak mu tam,to żaden ekspert w dziedzinie wirusologii. Żaden z nich nie ma odpowiedniego wykształcenia ani praktyki. Dwa pajace piszą i gadają co im wyobraźnia podpowiada,a co głupszy niestety im wierzy. To tak jakby szewc mówił o tym jak skonstruować statek kosmiczny. Jeżeli ktoś wierzy randomowym ludziom z neta to powodzenia,mądre to to nie jest.

~Sprawiedliwy

~Ad rem

Ale Wy jesteście jacyś upośledzeni. Jeśli chodzi o Sumlińskiego jest to dziennikarz śledczy który badał ze statystyk urzędowych umieralność Polaków w latach 2016-2019. Podaje że w Polsce umarło chociażby w 2019 - 410 tysięcy Polaków, gdzie w pierwszych 1,5 miesiąca pandemii 2020 umarło 400 osób z powodu tego groźnego wirusa. Może to jest brutalne bo wiele osób straciło swoich bliskich, ale takie są fakty. Więcej ludzi umiera na raka oraz wiele innych chorób które są nie leczone. Lekarze skupiają na dzień dzisiejszy uwagę tylko i wyłącznie na wirusa covid. Teraz jeśli myśli tu ktoś mózgiem weźcie pod uwagę co się stanie jak Ci co mają raka a go nie wykryli bo się nie badają bo nie ma gdzie zaczną umierać. Kto wtedy weźmie z lekarzy śmierć tych ludzi na swoje barki ? będzie taki odważny lekarz ? a inne choroby ? Porównajcie sobie umieralność od 2016 do teraz rok po roku. I od razu zaznaczę Sumliński to dziennikarz śledczy a nie żaden wirusolog opiera się na danych które są łatwo dostępne dla zwykłego Kowalskiego.

A jeszcze jedno co jest ważne jeśli pracujesz płacisz składki na ZUS zdrowotne to bierz pod uwagę że lekarz nawet Cię nie przyjmie jedynie teleporada. Tłumacząc się że mamy covid. Straszny wirus szaleje. Ale prywatnie to z otwartymi rękami załatwisz wszystko, bo przy prywatnych wizytach wirusa nie ma xD

Zakładasz maseczkę idąc do sklepu chwała Ci za to ale otwierając drzwi do sklepu nie bierzesz pod uwagę że wirus może być na klamce xD że wirus może być na pieniądzach które każdy z nas używa każdego dnia xD i się nimi wymieniamy. Nie bierzesz pod uwagę że wchodząc do pracy połowa załogi jak nie cała nie używa maseczek xD że wchodząc do autobus pks pociągu siadasz w miejscu gdzie ktoś siedział przed Tobą czy nawet dotykasz tych samych rzeczy co 100 osób przed Tobą jak nie więcej xD

Jakby to był taki groźny wirus to My w ciągu tych ostatnich miesięcy które minęły wszyscy w całej Polsce byśmy już byli zarażeni policz sobie ile osób każdego dnia mijasz na ulicy w pracy czy nawet Twoje dziecko mija w szkole podczas lekcji czy krótkiej przerwy. No ale co tu się kłócić są mądrzejsi.

Jest jeszcze wiele tematów z tym związanych chociażby kto doradza naszym POLITYKOM w sprawie covida. Ale po co to tłumaczyć sami kiedyś przejrzycie na oczy jak w waszej rodzinie ktoś będzie miał problemy z inną chorobą a nikt Wam nie pomoże czego Wam z całego serca nie życzę. Pozdrawiam i bez spiny bo razem w tym siedzimy.

~Lesio

Do Adama pan Zięba jest mechanikiem samochodowym, co może wiedzieć na temat respiratorów . Respirator podłącza się gdy przestaje się oddychać.Tydzien byłem pod respiratorem i uratował mi życie.Dusznosci przy koronawirusie to nie kaszel tylko utrata oddechu

~Realista

A propos...spędu w sobotę zauważyłem że na targowisku było wg mnie ok.95% kupujących w maseczkach, ale 20% lub mniej sprzedających w maseczkach lub z maseczkami na szyi szczególnie dotyczy to części tzw "kitajców"(mimo że to niewłaściwe określenie)
Czy prawo dotyczy tylko Rodaków? Tak samo jak w opłatach targowiskowych....

~Parafianin

W Radomyślu w kościele spęd jak za dobrych czasów. Jedno obok drugiego. Nawet nie wszyscy maseczki mają założone. Zapraszamy kogoś do kontroli

~QWERT

w chinach ostatnio było 18 przypadków,

nie 18 tysięcy, 18 sztuk, i to przyjezdnych... z singapuru itp

~Adam

Nie jestem anonimowy w internecie więc sprawdzam co pisze. Pan Zięba na swoich kanałach mówi, że podlączanie chorych na covid do respiratora powoduje, że ich zniszczone płuca nie są w stanie oddychać przez respirator i szybciej umierają.

~siwy

juz daliby spokój z ta epidemia. juz nudna się staje. wrócmy do normalności

~emi

Nicolae Ceaușescu pamietacie jak skonczyl?Historia lubi sie powtarzac!

~coronav

W*********ć

~Ad rem

do ~ Adam
Już wiem kim jest W . Sumliński . Szukałem tego nazwiska w opracowaniach medycznych , a tu okazuje się że to jest po prostu dziennikarz . A wiadomo że w dziennikarstwie chodzi przede wszystkim o to by artykuł był chwytliwy i rosła sprzedaż gazety . Tak jak ja nie podejmuję się dyskusji o np : fizyce kwantowej bo po prostu się na tym nie znam , tak i ktoś kto nie ma pojęcia o całej złożoności wirusologi , nie powinien się na ten temat wypowiadać i napędzać czytelników jedynie dla wzrostu sprzedaży czasopisma . A tak odnosząc się do Twojego ostatniego wpisu . Naprawdę moim zamiarem nie było kogokolwiek straszyć , a jedynie zwrócić uwagę że za swoje słowa trzeba brać odpowiedzialność . Kończę ta dzisiejszą dyskusje i mimo niezbyt udanej pogody życzę miłego dnia .

~Adsm

Realista uważaj bo cię adrem będzie sądem straszył, że posądzasz lekarzy o uśmiercanie.

~Realista

Ustawa Covidowa przyjęta:
▪︎200% wynagrodzenia dla medyków skierowanych do pracy przez wojewodę do walki z pandemią,
▪︎zwolnienie z odpowiedzialności karnej za błędy medyczne lekarzy, którzy walczą z pandemią
▪︎100 % płatne wynagrodzenie dla funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy skierowani zostaną na kwarantannę
▪︎sprzedawca ma prawo odmówić obsługi osobom bez zasłoniętych ust i nosa.
▪︎ obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej (grzywna do 1000 zł)
A teraz pomyślcie co daje tą ustawa np lekarzom...
Mogą legalnie robić testy na nas lub udawać ze nas łączą i usmiercac....

~Realista

Zamiast leczyć dane narządy np. płuca antybiotykami itp, to w szpitalu mówią że podali osocze... które o ile podali,nie daje żadnych efektów. Pacjent umiera,szpital bierze kase, kadra medyczna 200% pensji, zakład pogrzebowy zarabia na kremacji, ZUS zaciera ręce. Wszyscy zadowoleni i kryci(nowa ustawa covidowa), a my bezradni(nie udowodnimy na co zmarli) bo musimy zwłoki skremować.

~Adam

Ad REM. Nie masz argumentów to albo mnie straszysz(możesz swoje dzieci straszyć) albo mówisz kto to jest Sumliński. To sobie sprawdź chyba aż tak ułomny nie jesteś żeby znaleźć informacje. A o deklaracji z Great Barrington słyszałeś?

~Ad rem

Do~ Adam
A kimże jest ten Wojciech Sumliński ? Pierwszy raz słyszę o kimś takim . Jakie ma doświadczenie jako specjalista wirusolog ? Przynajmniej w opracowaniach i opublikowanych do tej pory pracach naukowych nie spotkałem się z tą osobą .

~Adam

Ad REM. Nie strasz mnie, ja to cytuję za Wojciechem Sumlińskim w programie Pandemia wg scenariusza.

~do Adama

I tak nie pracujesz więc na lepsze frykasy niż ziemniory z własnego gruntu cię nie stać. Z głodu nie umrzesz.

~Ad rem

Co niektórzy jadą tutaj po bandzie . W tej chwili każdy z lekarzy którzy są zaangażowani w zwalczaniu koronawirusa i wypełniali akt zgonu wpisując jako przyczynę śmierci Covid , mogą zwrócić się do prokuratury o ustalenie adresu IP i pociągnięcie do odpowiedzialności sądowej osoby która zarzuca im fałszowanie dokumentacji medycznej . Uważajcie bo stąpacie po cienkim lodzie .

~ale smród

Położyć na narodowym cały rzad wraz z posłami i zamknąć na 4 spusty!! .... wreszcie nastanie wolność!!

~Remus

Do Adam
Jeśli wiesz że lekarz , i masz na to dowód , że lekarz sfałszował akt zgonu i wpisał nieprawdziwą przyczynę zejścia , to Twoim obowiązkiem jest zgłoszenie takiego faktu do organów ścigania , tj. policji lub prokuratury . Inaczej możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za ukrywanie faktu popełnienia przestępstwa . Jednocześnie jeśli to jest pomówienie także możesz odpowiadać karnie .

~Oglądacz

Do ~ Adam
Ok , jeśli to jest prawda ( choć ja uważam że to fałszywa informacja ) , że szpitale mają dodatkowe pieniądze za wpisanie Covid jako przyczynę śmierci prosiłbym Cię o choć jeden taki potwierdzony przykład . Podaj dzień , miejsce i wypowiedź takiego lekarza że był zmuszony wpisać covid jako przyczynę zgonu żeby jego lecznica dostała dodatkowe pieniądze . Jeśli nie jesteś w stanie uwiarygodnić swojego wpisu to w dalszym ciągu będę uważał to za fale news i jednocześnie pomówienie medyków .

~Adam

Oglądacz. Dlatego osobom zmarłym mającym choroby współistniejące nie robi się sekcji zwłok żeby jednoznacznie stwierdzić umarł na raka czy umarł na covid. Poza tym szpitale mają dodatkowe pieniądze za wpisanie w akcie zgonu covid. Bo covid to jest biznes dla lekarzy, dlatego statystyki zmarłych mogą być dużo niższe niż nam podają.

karzełek

login,teraz już nie ma wyznaczonych szpitali,chorzy leżą już prawie w kazdym szpitalu

~Sddf

Dawniej ludzie nie mieli narzędzi żeby walczyć z epidemiami. Teraz na rynku dostępne jest wszystko (maseczki, środki do dezynfekcji itd.) a ludzie nie chcą z tego korzystać. Teraz mamy dostęp do publikacji naukowych z całego świata, a ludzie wolą powtarzać jakieś bzdury usłyszane od ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z epidemiologią, zdrowiem publicznym, medycyną. Jak to jest możliwe to ja nie wiem

~Oglądacz

Do ~ Adam i do ~ jaszczur
Pozwólcie że jednak pozostanę przy moich przekonaniach . Wiele ludzi po przeszczepach , nowotworach , i z wieloma innymi ciężkimi schorzeniami dożywa naprawdę bardzo starych lat . Wiedząc o swoim stanie zdrowia stosują się do zaleceń medyków , dbają o odpowiednią dietę , przyjmują zalecane leki , wykonują zalecone badania , stosują aktywność fizyczną i cieszą się w miarę długim życiem . Ale dla takich osób , mających inne obciążenia zdrowotne , zarażenie się covidem oznacza w zasadzie wyrok . Więc nie możecie stwierdzać że tylko kilka osób umiera na covid . Właśnie to dodatkowe obciążenie chorobowe jest przyczyną ich zgonu i prawidłowo że jest zaliczane do ofiar tego wirusa .