Dziś w nocy przestaw zegarek

Image

Dziś w nocy trzeba będzie przestawić zegarki. Z 24 na 25 października przewidziano zmianę czasu na zimowy. Będziemy spać o godzinę dłużej, ale też "szybciej" będzie się robić za oknem ciemno. Zima zbliża się wielkimi krokami.

Prawdopodobnie to przedostatnia innowacja czasowa. Dziś w nocy cofniemy zegary z 3:00 na 2:00. Oczywiście, w dzisiejszych czasach wiele zegarków ustawi się automatycznie, ale są też takie, które będą wymagały ręcznej interwencji. I to właśnie o nich należy pamiętać.

Już w 2021 roku kraje europejskie mają zdecydować o końcu manipulacji przy czasie. W Polsce prawdopodobnie będzie obowiązywał ten środkowoeuropejski. Wówczas po przestawieniu zegarków w marcu nie dokonywalibyśmy więcej zmian.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Time

Jarek cofnął o 30 lat?

~David Bowie

Prop kompromis: przestawmy o pol godziny i nie zmieniajmy.

~Jeff Lynne

Kiedy przestaniemy przestawiac? Unia spi?

Mariusz77

Tak jak nalisal wybirca ...."wiedza" tak zwanych "dziennikarzy" z SM kolejny raz poraża

~Gość

Mi odpowiada czas zimowy.

~Cycu

A ja mam gdzieś tę całą unię i zostaje przy starym czasie. I co mi zrobicie?

wyborca

Źródło? Na chwilę obecną Komisja Europejska zamroziła projekt ustawy o zmianie czasu, bo nie wszystkim państwom członkowskim ta zmiana się podoba. Polska przychyla się do czasu środkowoeuropejskiego wschodniego (CET+2), czyli czasu letniego. Więcej korzyści przyniesie nam czas letni niż zimowy i żeby nikomu nie przyszło do głowy pozostawić czasu zimowego.