Czy zamkną cmentarze na 1 listopada?

Image

Już od kilku tygodni wielu mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale całej Polski zastanawia się czy 1 listopada będzie można odwiedzić groby bliskich zmarłych. Nawet na naszym forum pojawiają się pytania związane m.in. z zakupem chryzantem przed świętem Wszystkich Świętych. To dowodzi temu, że myślimy o tym, jak rozwiązać kwestię nawiedzenia cmentarzy wcześniej, bez narażania się na zakażenie wtedy, gdy mogą pojawić się tłumy.

Decyzja o tym czy cmentarze zostaną zamknięte lub czy zostaną wprowadzone jakieś obostrzenia w tej kwestii na razie nie została podjęta.

- Tę decyzję zostawiamy na przyszły tydzień. Będziemy widzieli wówczas, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i decyzja wtedy będzie ostatecznie podjęta co do ewentualnych ograniczeń i zasad. Zachęcam do odwiedzenia grobów bliskich parę dni wcześniej, kilka dni później, kilka tygodni później. Najważniejsze jest żeby nie było wielkiej kumulacji, wielkiego zgromadzenia ludzi w jednym miejscu przy wejściach, przy punktach zakupu zniczy, zakupu kwiatów. To są miejsca gdzie może dochodzić do zakażeń- mówił podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na razie dużego ruchu na lokalnych cmentarzach jeszcze nie ma. Mieszkańcy powoli przychodzą by sprzątnąć groby, wygrabić z alejek liście, zapalić pojedyncze znicze. Wielu mieszkańców Stalowej Woli deklaruje, że wybierze się na nekropolie kilka dni wcześniej. Dla zachowania własnego bezpieczeństwa nie można zapomnieć o dystansie społecznym oraz maseczce, którą zakryjemy usta i nos.

- Naprawdę gorąco apelujemy do wszystkich, żeby w dniu 1 listopada zostali w domach, bo duże zgromadzenie, duże skupiska ludzi mogą doprowadzić do dużego przyrostu zakażeń- przekonywał premier.

Przypominamy, że na naszej stronie (lewa kolumna, na dole) znajduje się sonda na temat wyjazdów na cmentarze. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Wyniki podsumujemy wkrótce!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rotas

Jarek wjedzie limuzyna. Reszta swój ból będzie opłakiwać w domu

~do autora

poprzednich wpisów: urb..n spi..przaj dziadu!!!

~Jarek

A jak zamkną, to i tak ich ból będzie większy niż wasz!!!!!

~psychiatryk5

Teraz na pewno zamkna bo prawie 1000 z wirem na podkarpaciu każdego dnia.A kiedy na wiosne zamknęli cmentarze to było cos kolo 15 osob dziennie zarażonych wirem.Wiec musza zamknąć.

~POLAK

Od razu niech zamkną całą polskę na dożywocie bo to się pomału chore robi.Pomyśleć że to może nawet kilka lat trwać.

~Kkk

Nie zamkną.Pazerny i rozpasany Kler nie pozwoli odebrać sobie kasy za wypominki.A on rządzi teraz

~Ewa

Na cmentarzu nie ma tyle wirusów jak np na targach masakra i nic nikt z tym nie robi

~wrrr

Prezydenci,celebryci ,politycy mają straszną bezobjawową chorobe. Byle efekt zastraszenia był.Taka nowa moda. Testy to mozna o kant d... znam wiele osob ktore byly zdiagnozowane na plus a sa zdrowe jak rydze.I tym sie powinien zająć w normalnym kraju prokurator.Ale u nas jest kraj bezprawia a mieszkańcy to niewolnicy.Przykład jaak się rozszalał wirus bezobjawowy na śląsku jak miały byc protesty górników. Bezobjawowy cyrk. Tak,że nie życzę prezydentom zdrowia ,bo go maja nie licząc wyniku szemranych testów.

~abracadabra

Antymaseczka masz rację. to jest nasza tradycja i nie wolno nam jej zabierać.

~Dżin

Już raz zamknęli ale jak się okazało jeden starszy pan przechodził obok z tragarzami i sobie wjechał.

~Sim

„Bo jego ból jest większy niż mój”

~siwy

A przecież Premier mówił, że wirus jest już w odwrocie... Że spokojnie można iść na Wybory... Cyganił???

~mama

bardzo dobrze jakby zamkneli

~Jan S.

A Kaczynski moze?

~dzidksob

Będzie TO SAMO CO NA WIOSNE CZYLI ZAKAZ WSTEPU DO LASOW Cmentarze będą otwarte, ale ograniczona liczba wejść,,seniorzy i osoby do 16 roku zycia , zakaz wejścia na cmentarze..Bedzie Zostan w domu ,chron swoje zycie i swoich bliskich.

~Oglądacz

Nawet nie dopuszczam myśli że cmentarze mogą być zamknięte 1 Listopada ! Nie po to wydałem 7 tysięcy na nowe futro dla mojej Marysi żeby nie mogła się w nim wszystkim znajomym i rodzinie pokazać . Już zresztą zapowiedziała że mimo wszystko i tak w nim 1 listopada pójdzie , choćby nawet było bardzo ciepło .

~obywatel

kaczyński będzie mógł, bo jego ból jest większy niż nasz....

~jan

.... oczywiście ze pozamykać, Kaczyński i kolesie Kaczyńskiego muszą mieć swobodny dojazd limuzynami do grobów swych bliskich ....

~Antymaseczka

Zakończyć łżepandemię. Te nic nie warte testy wykrywają wirusa który jest z nami od kilkudziesięciu lat! To co teraz widzimy to sezonowa zachorowalność na grypę nie żaden śmiertelny wirus. I z tego powodu pozwalamy pisowcom niszczyć gospodarkę, szkolnictwo i służbę zdrowia?

Mariusz77

Wyborca....zgadzam się z tym co napisales w 100 procentach .
Ja juz odwiedzilem groby swoich bliskich w tym tygodniu i jak kto ma rozum to zrobi to samo a nie będzie czekal na 1 listopada

wyborca

Kumulacja będzie, bo wcale nie chodzi o pamięć, tylko żeby się pokazać znajomym / rodzinie / sąsiadom.

Zastaw się, a postaw się!

Premierze, zamykaj cmentarze, albo po 1-2 listopada będziemy mieć >20 tysięcy nowych przypadków dziennie.