Cała Polska w strefie czerwonej!

Image

Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną. Wszystkie te zasady obowiązują na terytorium całej Polski.

Premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej, przedstawił nowe wytyczne dotyczące sytuacji epidemiologicznej.

- Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia- mówił premier. - Nasi eksperci i naukowcy mówią jasno - musimy koniecznie przerwać transmisje. Jeżeli możemy ograniczyć liczbę kontaktów społecznych, to to zróbmy. Kluczowe są - dezynfekcja, dystans, maseczki i wietrzenie pomieszczeń- mówił Mateusz Morawiecki.

Najważniejsze zmiany, jakie wchodzą już od soboty dotyczą 3 stref życia społecznego.


EDUKACJA, KULTURA I SPORT

- nauka w klasach 4-8 w trybie zdalnym

- w godz. 8:00 - 16:00 przemieszczanie się osób do 16 r. życia pod opieką dorosłego

- szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym

- wydarzenie sportowe bez udziału publiczności

- wydarzenia kulturalne – do 25% udziału publiczności

- zawieszona dzielność basenów, Aquaparków, siłowni


GOSPODARKA

- zawieszenie działalności sanatoriów

- lokale gastronomiczne i restauracyjne- zakaz działalności stacjonarnej – jedynie na wynos i dowóz

- 5 osób na 1 kasę w palcówkach handlowych do 100 mkw

- w transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich

Premier wyjaśnił, że ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni na razie zaplanowano 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.


ŻYCIE SPOŁECZNE

- ograniczenie imprez, spotkań i zebrań oraz zgromadzeń publicznych do 5 osób spoza gospodarstwa domowego

- ograniczenie przemieszania się osób 70+
z wyjątkami: wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego, sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kult religijnego.

Premier wystosował apel do seniorów, aby pozostali w domach. Pokreślił, że najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa oparta na stosowaniu zasad tych podstawowych, które mówią o dezynfekcji, zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek.

- Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze, dlatego wprowadzamy program #WspierajSeniora. Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie się. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów- powiedział Matusz Morawiecki.

Osoby starsze będą mogły pod numerem telefonu 22 505 11 11 poprosić o pomoc, zrobienie zakupów i dostarczenie niezbędnych środków do życia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ottis Redding

A kiedy bedziemy w strefie Euro?

~***** ***

Dopóki nie wprowadzicie stanu nadzwyczajnego, zakaz wychodzenia z domu jest nielegalny. Nie zamkniecie młodych w melinach. Do zakażeń dochodzi na domówkach barany i wy dobrze o tym wiecie, ale chcecie wytresować społeczeństwo. Musimy postawić opór przeciwko władzy. Jeśli będziemy się bać, to zrobią z nami, co zechcą. Wszystkich nas nie zamkną! Nie ma tyle więzień. I przestańcie się bać więzienia. To po prostu hotel.

~SABA

KTOŚ WYPOWIEDZIAŁ JEDNO MONDRE ZDANIE JAK SIĘ NIE BĘDZIESZ RUSZAŁ TO UMRZESZ BIAŁA SZMATA NA PŁOCIE I NIE WYCHODŹ ASZ PRZYJDĄ PO CIEBIE SENIORZE RZĄD ZOSTAWIŁ CI POLE DO POPISU NA SWOJM PODWURKU ZAMKNIE CI TESZ W NIEDLUGIM CZASIE I PODWÓRKO

~Time

Dziś zmiana czasu o 1h. A te nieuki cofają nas o 30 lat.

~fix

***** *** i kk

~Juan

Polska na czerwono, to jakiś deja ve po 30 latach. Dopięli swego i mają i to nie jest ich ostatnie słowo.

~Zażenowana

Teraz po tym co ten rząd zrobił kobietom zacofane Pdkarpacie będzie jeszcze bardziej znienawidzone.Hańba.

~bzscikson

Morawiecki sam mowil witus jest w odwrocie .Można zrobić wybory w listopadzie zobaczycie jak spadnie liczba nowych zakazen.

bogcek

Maseczek nie powinny nosić osoby zdrowe, ponieważ narażają się nie tylko na zarażenie koronawirusem, ale również innymi drobnoustrojami. Wynika to z faktu, iż maseczki ochronne mają o wiele większą powierzchnię, na której mogą zbierać się zarazki.Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, by maseczki ochronne były noszone jedynie przez osoby, które mają koronawirusa COVID-19 lub osoby opiekujące się pacjentami z objawami koronawirusa. WHO zachęca, by z maseczek ochronnych korzystać mądrze, ponieważ w sklepach ich brakuje.

Najlepszym sposobem na uchronienie się przed koronawirusem COVID-19 jest częste mycie rąk oraz używanie żelu do dezynfekcji dłoni, a także utrzymanie dystansu (od 1 do 3 m) od osób, które kaszlą lub / oraz kichają.

~Klozet

Dlaczego dzisiaj jest rynek?

~Allo

Plaskoziemcow i lewactwa tutaj dostatek hehe

PlagMa

Ale powiem wam ze szanuje te dziesiatki tysiecy ludzi, strajkujace w calym kraju. Jutro pinakolada bedzid musial na mownicy wydac rozporzadzdnie by w niedziele wszyscy bioracy pozotlstali w domach.. coby nie szerzyc pandemi smiech2

~z internetu

Ktoś, kurza twarz, w tym kraju w końcu głosował na ten PiS, na tę zorganizowaną grupę trzymającą władzę, na Dudę, na tych barbarzyńców. Niech się teraz spali ze wstydu.
Ja byłem dzisiaj na marszu w Zielonej Górze, moja córka teraz bierze udział w marszu w Warszawie. Dwa pokolenia.
Jak to możliwe, że Polska mogła tak nisko upaść? Jesteśmy jedynym takim krajem w Europie. Bliżej nam do Ugandy, niż do cywilizowanego świata.
Rękę do tego dołożył jeden poseł od Kukiza i Konfederacja. Bohaterowie od 7 boleści.
Jak to możliwe, że o życiu milionów polskich kobiet, decyduje starszy pan z kotem, kawaler, bez żony i dzieci, zgorzkniały i mściwy.
W Polsce szaleje pandemia, i ten zły człowiek akurat w tym momencie uderza w kobiety i ich prawa. Tchórz.

~Kamila

Mój mąż nie poszedł ostatnio do pracy bo miał 37.3 stopnie . Katar i osłabiony. Wypił herbatę z cytryną, później theraflu , . Wieczorem wziął Gripex noc . I tak przez kolejne trzy dni , herbata z cytryną i cerutin. Grypa ? Niee przeziębienie ? Tak . Ja żona nie miałam nawet kataru. Nic . Tylko mu herbatki robiłam .. czyli coo mąż przeszedł covid 19 .. haha kolejne cudowne ozdrowienie

~@antymaseczka

Co za różnica jak sie nazywa jeżeli to takie dla dzbana wazne, wirus to wirus a kto chce leżeć przez parę tygodniu i oglądać rotacje pacjentów wywożonych co chwile :-)
I skręcać się z bólu przy okazji. My nawet powikłań nie znamy z wyjątkiem horrorów o jakiś stuporze intelektualnym.

~MegaDzban

Wirusa niet. Grzegorza Szczęśc Boże jakby mniej. :-X

~San

Władza kochająca komunę, to i kolor czerwony pasuje!

~WERI

KOCHANI CUD PRZESTAŁEM OGLĄDAĆ WIADOMOSCI BYLEM CHOR OZDROWIALEM SPRÓBUJCIE,, DZIAŁA

~siwy

Jeden młody diabeł zapytał starego : Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział : Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody: Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary: Nie, bali się choroby! Na to młody: czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla nich ratunku? Stary odpowiedział: ależ nie,... zachorowali, umarli, a ratunek był. Młody diabeł zdziwiony odpowiedział: to w takim razie nie rozumiem??? Stary odpowiedział: Wiesz oni wierzyli, że jedyną rzeczą, którą muszą zatrzymać każdym kosztem przy sobie jest ich życie. Przestali się przytulać, witać ze sobą. Oddalili się od siebie. Zrezygnowali ze wszystkich kontaktów społecznych i z wszystkiego co było ludzkie! Później skończyły im się pieniądze, stracili pracę, ale to był ich wybór, bo bali się o swoje życie, dlatego zrezygnowali z pracy nie mając nawet chleba. Wierzyli ślepo we wszystko, to co słyszeli i czytali w gazetach. Zrezygnowali z wolności, nie wychodzili z własnych domów dosłownie nigdzie. Przestali odwiedzać rodzinę i przyjaciół. Świat zamienił się w taki obóz koncentracyjny bez przymuszania ich do niewoli. Zaakceptowali wszystko!!! Tylko dlatego, by przeżyć chociaż jeszcze jeden mizerny dzień.... I tak żyjąc, umierali każdego dnia!!! I właśnie w taki oto sposób było mi bardzo łatwo zabrać ich mizerne dusze do piekła.

~Hyc Hyc Hyc

Ta skracające się smycze to dla waszego dobra pimpki

~Do polon

A może to ty piszesz pod różnymi loginami?

~Polon

Czytam komentarze i dochodzę do wniosku, że piszę to jeden kretyn podszywający się pod ròżne loginy, no chyba, że co gorsze - otaczają nas niestety w zdecydowanej większości idioci!

~Antymaseczka

Zakończyć łżepandemię. Te nic nie warte testy wykrywają wirusa który jest z nami od kilkudziesięciu lat! To co teraz widzimy to sezonowa zachorowalność na grypę nie żaden śmiertelny wirus. I z tego powodu pozwalamy pisowcom niszczyć gospodarkę, szkolnictwo i służbę zdrowia?

~Adam

A jeszcze wczoraj uchwalili ustawę covidową która zawiera zapis o przymusowych szczepieniach. Obudźcie się w końcu ludzie

Valkyrie

Nie no kult religijny to nie zgromadzenie prawda? Moherki nie moga sie pomodlic w domu, bo musza sobie popatrzec na ksiedza..xD dafuq

~Dubpit

Gówno a nie pandemia to koniec wolności ludzi

~Mieszkaniec

Tylko czekać aż restauracje, siłownię itp będą padać gdy będą zamykać, otwierać i znowu zamykać. A wraz z tym ludzie na bezrobocie będą szły

~olan

wlacza promieniowanie 5g i covid 19 jest, promieniowanie 5g zmniejsza tlen we krwi

~Adam

No to mamy komuniżm w Polsce. Proponuje nadać tytuł generalissimus najważniejszej osobie w Polsce. Przemianować Katowice na Kaczowice, przywrócić hasło Program partii programem narodu, zlikwidować kułaków, zaplutych karłów reakcji i wrogów ludu, reaktywować ZOMO itd itp

~Nnvnvn

Siłownie, baseny i
Mecze bez publiki, ale koncerty i spektakle do 25%? Dlaczego?