Jakich nawozów używać, aby nasz trawa była piękna?

Image

Co roku, kiedy rozpoczyna się okres wiosenny, dbamy o nasz trawnik, aby był możliwie najpiękniejszy. Z pewnością tego typu czynności nie należą do najłatwiejszych i wymagają wcześniejszego przemyślenia, w przeciwnym wypadku końcowy efekt nie będzie taki, jakbyśmy sobie tego życzyli. Z pewnością doskonałym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z nawozu do trawy.

W jakim celu się go stosuje? Kiedy warto zdecydować się na nawożenie trawnika? Jakie rodzaje nawozu możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jakim celu stosuje się nawóz do trawy?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że nawożenie trawnika to pewien zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu możliwe jest pobudzenie do szybszego wzrostu. Dodatkowo mamy wówczas do czynienia z doskonale prezentującym się zielonym kolorem. Kiedy decydujemy się na użycie tego typu środków chemicznych, możemy być pewni, że nasz trawnik, o który dbamy, stanie się zdecydowanie bardziej wytrzymały, dlatego też dziecięce zabawy nie będą najmniejszym problemem.

Jak to jest możliwe, ze nawóz do trawy działa w tak doskonały sposób? Wszystko zawdzięczamy starannie dobranemu składowi. Możemy tam znaleźć azot, fosfor, potas. Warto wspomnieć o magnezie. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że korzystając z nawozu, zwiększa się odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na nawożenie trawnika?

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się płynne nawozy do trawy, które mogą być stosowane, jeśli nie jesteśmy pewni co do jakości naszej gleby. W przypadku, gdy zakwaszenie jest odpowiednie, możemy zdecydować się na nawożenie. Jak często powinniśmy nawozić trawnik w ciągu jednego roku? Dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji, bowiem zdania na ten temat są podzielone. Część osób robi to raz w roku, inni natomiast nawet cztery razy.

Najczęściej trawę nawozi się, gdy jest zupełnie sucha, jednakże płynne nawozy do trawy mogą być również używane, gdy mamy do czynienia z wilgocią. Nie zapominajmy o jeszcze jednym istotnym czynniku, czyli o regularnym nawadnianiu gleby.

Jakie rodzaje nawozu możemy wyróżnić?

Każda osoba dbająca o trawnik powinna zdawać sobie sprawę z tego, że z reguły nawozy możemy podzielić na dwie grupy: nawozy organiczne i nawozy mineralne. Te pierwsze mogą być w formie, kompostu czy też obornika. Tego typu rozwiązanie stosowane jest wtedy, gdy mamy do czynienia z wielkim metrażem, bowiem nawożenie nawozami mineralnymi mija się wówczas z celem. Jeśli chodzi o wcześniej wspomniane nawozy mineralne, ich skład dostosowywany jest do indywidualnych preferencji danego trawnika.

Warto jeszcze wyróżnić podział nawozów ze względu zastosowanie. Są to m.in. nawóz uniwersalny, do trawnika z mchem, do trawnika przeciw żółknięciu, do regeneracji trawnika, do trawnika z mchem. Warto więc zastanowić się, zanim zdecydujemy się na zakup płynnego nawozu do trawy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.