Na co pójdzie ponad 7,2 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19?

Image

Miasto Stalowa Wola pozyskało 7 245 616 zł w ramach Środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Rada Miejska przegłosowała przeznaczenie tych pieniędzy na 2 inwestycje już rozpoczęte.

- Ten fundusz jest tak zaprogramowany i taki jest jego główny cel, że są to środki przeznaczone na podtrzymanie inwestycji, również inicjację nowych, a przede wszystkim jest to forma rekompensaty dla gmin w związku z utraconymi przychodami w wyniku sytuacji gospodarczej w okresie pandemii koronawirusa. Tak jak i inne samorządy, tak i Stalowa Wola, co miesiąc odnotowuje straty w podatkach, które były zaplanowane na nasze inwestycje. Przyjmując dotację z rządowego programu uwalniamy środki, które były przeznaczone na ten cel, aby pokryć inne zobowiązania budżetu, które wynikają z naszych potrzeb- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pierwszym zadaniem, na jakie zostaną przeznaczone pieniądze, jest budowa drogi gminnej łączącej DK 77 ul. Energetyków z obwodnicą w Salowej Woli. Na ten cel zostanie przeznaczonych 5 745 616 mln zł. Pozostała suma pokryje koszty związane z powstaniem Stalowowolskiego Centrum Aktywności Seniora.

- W myśl tego funduszu, z którego pieniądze dostaliśmy, możemy nimi sfinansować działania o charakterze majątkowym, finansowym ze środków własnych, które do tej pory nie zostały rzeczowo zrealizowane i taką sytuację mamy właśnie w Centrum Aktywności Seniora. Przy planie ponad 2 mln zł, wyjściowo w budżecie mieliśmy zrealizowaną rzeczowo, czyli wyfakturowaną przez wykonawcę, kwotę 200 tys. zł. Postanowiliśmy kwotę 1,5 mln zł przeznaczyć na to zadanie, aby nowe dokumenty płatnicze, które zostaną wystawione do końca roku, zostały zapłacone z tychże pieniędzy- mówi Michał Buwaj, skarbnik miasta.

Nie ma obawy, że pieniądze zostaną utracone jeśli miasto nie zdąży ich wykorzystać w tym roku. W takiej sytuacji niewykorzystana kwota zostanie przesunięta na rok przyszły.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Edek

CAS .. czyli Całkowita Anihilacja Starców ?

~Antymaseczka

Zakończyć łżepandemię. Te nic nie warte testy wykrywają wirusa który jest z nami od kilkudziesięciu lat! To co teraz widzimy to sezonowa zachorowalność na grypę nie żaden śmiertelny wirus. I z tego powodu pozwalamy pisowcom niszczyć gospodarkę, szkolnictwo i służbę zdrowia?

~dodge

Jak zwykle da radę i wywali tą kasę w błoto.
Na fabrykę maseczek która nie produkuje maseczek.
Na błonia, na wycinkę drzew i sadzenie nowych, na ławeczki, sztuczne bajora, na skejtparki i inne pierdoły.

pl2

Lepiej te byłoby rozdać tym co stracili pracę przez covid, lub ich dochody drastycznie spadły. Co to drogi to OK, ale pieniądze na CAS to głupota. Ale znając życie parę cwaniaczków nieźle na tym zarobi...

~nosacz

wincyj siłowni, wincyj placów zabaw!!!!

~Wppp

Czyli zaczynali inwestycje nie mając zabezpieczonych na nią środków? Szkoda, że nasza kasa - bo chyba już nawet pisowcy nie wierzą, ze to pieniądze rządu, trafi do zagranicznych koncernów budowlanych zamiast wesprzeć małe rodzinne firmy

e2rds

Na Centrum Aktywności Seniora w dobie rozwijającego się wirusa, na nic głupszego nie można wymyślić. Ilu seniorów będzie z tego CAS korzystać jak tak szybko to wybudują, ogłupiał ktoś.

~Alojzy

A na co ma to wydać .. na płyny antybakteryjne ? Plakaty ostrzegajace przed wirusem ?? Sa dodatkowe pieniadze dla miasta i można je wykorzystać żeby zaplacic nimi za już rozpoczęte inwestycje (zwlaszcza bardzo potrzebny łącznik) to czemu nie. Inną sprawą jest to miejsce dla seniorów. To akurat takie niezbędne w obecnych czasach ? Śmiem wątpić.

~bimber5

Jak bylby fundusz powodziowy to nasz,, drwal *pieniądze przeznaczylby na wycinke drzew rosnących przy rzece.

Mariusz77

Ciekawe na co by Lucek Drwal przeznaczyl kasę gdyby kiedys byl fundusz antypowodziowy ....bo napewno nie na poprawę walów . Moze na budowę jakiegoś muzeum ???.
Wiedzialem ze to jest klasyczny przyklad partyjnego aparatczyka ale ze az tak zidiocial ???

~Papaj

To jeszcze festyn z disco polo i będzie komplet walki z covid. Może premia dla zarobionych urzędników?

~normalny

Te pięniądze powinny w całości pójść na służbę zdrowia a nie na te rzeczy na które idą.Koncert życzeń dla swoich a naród,cierpi,podobnie środki dla ofiar wypadków idą na zabawki dla straży pożarnej, bo jak nazwać zakupy samochodów po 800-900tyś.zł i wiele wiele innych zmarnowanych środków. Dość obłudy i kłamstwa.

~adas554

Wedlug mnie urzędasy wezma sobie premie i tyle.A zwykly człowiek dostanie podwyżki żeby nie miał za dobrze.

~Szrek

Co na to stalowowolski bezradny Darek?

~szewc

Pan prezydent chyba jest NIEPOWAŻNY ,z pieniędzy Funduszu buduje drogi i inwestuje w seniorow .Chce załatać i zmniejszyć zadłużenie miasta ,seniorzy umrą na wirusa a on w nich inwestuje .Kasa powinna być tam wydana , na co była przeznaczona .Miasto i podkarpacie to elektorat PIS-u , jeśli wymrzemy , skąd wy weźmiecie głosy w wyborach .Już rolnicy chyba zmądrzeli i na was nie zagłosują , myślę że i reszta też zmądrzeje .

~Mieszkaniec

Gdzie są nowe miejsca pracy,gdzie nowi Inwestorzy?Nie ma nic w tym mieście.

~WHO

Będziemy mieć świetne drogi ale nie będziemy mieć środków żeby je naprawiać. Wszystko robi się na sztukę, właściwie to teraz zacznie się akord kosztem jakości....

~Do zlo

Kaczy mural niech zrobi

~Wyborca

Brak inwestycji w miejsca pracy to zabójstwo STW. Miasto się starzeje, młodzi uciekają z tego grajdołka za poszukiwaniem pracy. A Lucek mydli oczy dzieciom i staruszkom, to jego elektorat.

~MottodlaElyty

Inwestycje w seniorów są motorem rozwoju miasta wg Lucjana Trzeciomostowego. Rzeczywiście pomogą one też przetrwać społeczeństwu ten trudny czas epidemii. Weź się Lucjan ogarnij w końcu - już nawet menele spod Skrucha w Rozwadowie lepiej by zainwestowali covidową kasę niż te Twoje inwestycje w seniorów. No, chyba, że masz zamiar fundować seniorom drewniane skrzynki.