87-latkę okradziono metodą „na policjanta"

Image
Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Dlatego przestrzegamy, zwłaszcza osoby starsze przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Przestępcy posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy lub podają się za dawno niewidzianych krewnych. W środę 87-letnia mieszkanka Stalowej Woli padła ofiarą oszusta. Kobieta przekazała 15 tys. złotych i biżuterię mężczyźnie podającemu się za policjanta.

Oszuści cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze, które często stanowią oszczędności ich życia. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez oszustów metodą jest tzw. oszustwo „na policjanta” lub funkcjonariusza CBŚP. Wczoraj do 87-letniej mieszkanki Stalowej Woli, na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej krewną. Seniorka podejrzewając, że może to być oszustwo, rozłączyła się. Kiedy telefon zadzwonił drugi raz, kobieta w słuchawce usłyszała męski głos, a rozmówca przedstawił się jako policjant i poprosił o współpracę w schwytaniu oszustów. Seniorka uwierzyła mężczyźnie i zgodnie z jego poleceniem spakowała pieniądze i biżuterię, które miała w mieszkaniu i wyrzuciła je przez okno. O tym, że została oszukana zorientowała się dopiero, jak opowiedziała całą sytuację swojej córce.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność. Takie niespodziewane telefony nie zawsze muszą zakończyć się dla nas stratą finansową. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad. Pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią, aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie im pieniędzy. W sytuacji gdy ktoś do nas dzwoni i podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP, czy prokuratora prosząc o przekazanie pieniędzy, należy natychmiast skontaktować się z policją dzwoniąc na numer alarmowy 112, albo udając się do najbliżej jednostki policji.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

Znów wykasowaliscie szmaciarze mój komentarz . Aż tak prawda o was boli ???
Napisze jeszcze raz to moze "bul" was dobije .
Tak zwany dziennikarz który nasmarowal te wypociny niech sobie uswiadomi ze w takich oszustwach nie zmienia się nic poza nazwą . Jak nie na wnuczka to na policjanta itp
A nie zminia się ani sposób jak to bredzi autor tych wypocin ani ludzie którzy się na taki przekręt nabieraja .

~Takie tam

Dlaczego piszecie że ją okradziono skoro sama przekazała wszystko co miała temu niby policjantowi? Ponadto jaki jest problem w tym kraju wyłączyć z sieci wszystkie niezarejestrowane numery telefonów? Tyle w temacie!

~komes63

Mariusz 77 ....za lat kilka kilkanascie sam będziesz starym dziadem i wtedy oddasz swoje pieniądze na "dziadka do orzechów , lub babcie klozetową " .....Pożyjemy zobaczymy i będziemy się śmiać z Mariusza 77 .....Cha ci w de palancie !!!

~XXX

Chodzą do kościoła ,ksiądz z ambony niech przestrzega też. A Babcie zamiast pilnować swojego dobytku oddają tak hop siup... Tyle się o tym mówi przecież nie od dziś...

~Ala

A babcia cały czas powtarzała, że nic jej z emerytury nie zostaje. Ma teraz za swoje kłamstwa.