Gotowi na drugą falę zakażeń? Rozmowa z szefem Powiatowego Sztabu Kryzysowego [VIDEO]

Image

Gościem portalu stalowemiasto.pl jest starosta Janusz Zarzeczny, który od kilku miesięcy stoi na czele sztabu kryzysowego na terenie powiatu stalowowolskiego. Sztab ten został powołany na okoliczność rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przed nami kolejna fala zakażeń SARS-CoV-2. O jakie doświadczenia, po fali pierwszej, mądrzejsze są podległe sztabowi służby i jak wykorzystano wakacyjny czas, kiedy koronawirus odpuścił, żeby przygotować się na drugą falę zachorowań?

Starostę pytamy również o uruchomione w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym izolatorium, bieżącą sytuację i o to czy stalowowolska lecznica zostanie przemianowana na jednoimienną, przyjmującą tylko pacjentów z Covid- 19. Byłaby to fatalna wiadomość dla mieszkańców, którzy w razie zagrożenia zdrowia i życia zmuszeni zostaliby do szukania pomocy poza Stalową Wolą, a biorąc pod uwagę fakt, że zamykane są całe oddziały szpitalne, podróż po życie mogłaby nie tyle przeciągnąć się w czasie, co w ogóle zakończyć tragicznie.

Czy rzeczywiście do tego dojdzie?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu video.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@bzukson
Widziałeś płuca po grypie i po covid-19? Z daleka widać, że nie. 125 i 126p to też fiaty, ale nikt nie gada że są to te same samochody

~Polak

A kiedy byla pierwsza fala?

~bziukson

Nie wpadajcie w panike to nie covid tylko zwykla grypa .Chociaz tez grozna .Ludzie umierali z tego powodu i przed Covidem.Nazwe zmienili grypy i teraz nas strasza.A co z innymi groźnymi chorobami które sa teraz nie leczone ze względu na Covid.Jaki jest dowod ze te testy odroznia grype od Covid.Wszystko to sciema ,wmawiają ze grypa to nie grypa tylko chinska grypa

~antek

gotowi są na co