Efekty modernizacji rozwadowskiego dworca za 2 lata

Image

Zabytkowy dworzec w Rozwadowie doczeka się lepszych czasów. Przetarg na modernizację tego obiektu został niedawno ogłoszony. Ale zanim ściany i podłogi zyskają nowy blask, trzeba będzie poczekać na wykonanie dokumentacji projektowej.

Szacunkowa wartość tej inwestycji to aż 21,5 mln zł! Jakie będą faktyczne koszty, okaże się za niespełna miesiąc gdy nastąpi otwarcie ofert w ramach przetargu. Kiedy PKP podpisze umowę z wykonawcą, w pierwszej kolejności trzeba będzie zająć się utworzeniem dokumentacji projektowej. Ma to potrwać około 8 miesięcy. Gdy ta część zadania zostanie zzrealizowana, przyjdzie czas na fizyczne prace. A do zrobienia jest naprawdę dużo. W budynku zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Pojawią się nowe posadzki i okładziny ścienne. Zostanie wykonana przebudowa konstrukcji dachu. Dworzec zyska nowe pokrycie dachowe. Wykonawca zajmie się pracami rekonstrukcyjnymi i wzmocnieniowymi w zakresie fundamentów, ścian i innych elementów konstrukcyjnych, stropów, elewacji. Warto tu podkreślić, że remont elewacji zewnętrznej będzie przeprowadzony z zachowaniem detalu architektonicznego.

Reorganizację przejdzie cały układ funkcjonalno- użytkowy budynku. Pomieszczenia zostaną zaadoptowane do nowych funkcji. Nie zabraknie holu dworcowego i poczekalni, toalet ogólnodostępnych, kas biletowych, pomieszczeń technicznych oraz innych, przygotowanych zgodnie z zapotrzebowaniem przyszłych najemców.

W ramach zadania zostanie także zagospodarowany teren wokół dworca dla wygody pasażerów. Pojawią się elementy małej architektury, wiata rowerowa oraz śmietnikowa. Zostaną wykonane miejsca parkingowe zarówno dla pasażerów, jak i dla służb SOK, a także będzie uporządkowana zieleń otaczająca dworzec. Oczywiście dworzec ma być przyjazny osobom niepełnosprawnym, starszym i mającym trudności w poruszaniu się.

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał 770 dni, a więc przeszło 2 lata.

Zdjęcia: PKP

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kris

Taniej będzie zburzyć i od nowa wybudować

manukun

@dulson
Nic nie mów. Z gigantyczną pompą otwierali stację po remoncie, pochwałom i klepaniu po plecach nie było końca. Tymczasem zapomnieli zrobić kawałek chodnika na sąsiednie osiedle, więc z Rozwadowa na stadion trzeba chodzić naokoło albo jechać AUTEM. To samo w drugą stronę, z Piasków do szkoły.

~dulson

Kto był na spotkaniu w 2018 roku kiedy to przedstawiciele PKP obiecywali ze dworzec będzie wyremontowany do końca 2020 roku?Bylem i pytali się co powinno znaleźć się w odbudowanym budynku.Byli przedstawiciele miasta i nawet policja jako ochrona ,bo nic nie mówili.Fotki z tego spotkania sa do tej pory można sprawdzić.Obiecuja i nic z tego nie ma.

~konduktor60

Problem z dworcem zaczal się w latach 90 tych ,to wtedy zaczeli dzieli PKP na spolki.A wiadomo w każdej spolce dyrektor i rada nadzorcza .Zaczelo się od podniesienia czynszow w gore i wszystko zostało pozamykane /Pamietacie ile było budek z zapiekankami,frytkami ,napojami przy torach.To wtedy lobuzy wygonili wynajmujących budynki na terenie PKP.Moga i w tym dworcu zalozyc kible i klamki ze zlota,marmury ale nikt tam nie będzie wynajmowal powierzchni,bo stawki sa jak w stolicy.Pewnie skończy się na otwarciu malej poczekalni i to wszystko.Przeciez jak miasto chciało by to kasy biletowe mogly by być otwarte już dawno w 2015 roku.Pomieszczenie jest tylko miasto nie jest zainteresowane.Tak samo WC przy dworcy sa wyremontowane ale pozamykane ,bo nie ma kto zaplacic za wynajem.Wazniejsze sa place zabaw dla władzy jak otwarcie kasy biletowej na dworcu.

~Lolo

jak się bawić to się bawić kiedyś na dworcu można było napić się piwka coś zarwać i skoczyć do babci m...kiej a dziś co może i dworzec wyremontują ale jak by zakupili hotel na przeciwko , kino to byłby komplet a te rudery pewnie by się przydały bo tak będą straszyć jak sąsiad obok ronity

umarly

Dobrze że dworzec nie należy do miasta bo powstałoby kolejne muzeum albo filia urzędu ds. zbędnych i miejsca pracy dla swoich.

~rumcajs

Oprócz remontu dworca PKP w Stalowej Woli Rozwadów powininien powstać dworzec PKP/PKS w centrum Stalowej Woli, ponieważ po wybudowaniu do roku 2030 r. odcinka kolejowego Łetownia - Rzeszów (około 40 km długości) przeżyjemy rewolucję w postaci niespotykanej nigdy dużej ilości pociągów regionalnych i Intercity kursujących przez centrum Stalowej Woli głównie z Rzeszowa do Lublina/Warszawy i dalej.

~MottodlaElyty

Mam nieodparte wrażenie, że PKP wyda prawie 22 mln zł na remont dworca a za chwilę jakiś lokalny radny lub pociotek miejscowej ELYTY kupi wyremontowany obiekt za 30% wartości. Historia przekrętów lubi się niestety powtarzać.

manukun

@bzzyksob
Elektryczne z wysoką wkrótce zaczną jeździć, więc wejście będzie na tym samym poziomie co peron.
Jak na razie EZT jeździ tylko do Przeworska, zaś do Lublina czy Rzeszowa wciąż jeżdżą szynobusy niższe niż rozwadowskie perony - stąd problemy.

~Alojzy

Wyrzucanie kasy na pierdoły. Wyburzyć ten koszmarek i postawić coś nowoczesnego. Albo tak jak ktoś tu wspomniał zrobić coś w stalowej łącznie pkp-pks. Szkoda tylko że ktoś bezmyslnie pozbył się PKS w stalowej i stoi kolejna ruina.

~Liczba

~Disco - ty czytałeś tekst? To inwestycja PKP

~bzzyksob

Te perony sa o 20 centymetrow za wysokie i jak chce się wsiasc do wagonu to trzeba uwazac żeby nie wywrocic się.Nawet konduktorka przestrzegala wsiadających,bylem świadkiem.To ułatwili wsiadanie tymi peronami,ktos odwalil bubel i temat jest wyciszany żeby nie poprawiac,bo koszty ogromne.

~sberbesz

Ja tam widze wyciete drzewo,co za lobuz to zrobil?Na jakiej podstawie dziennikarz pisze ze będą otwarte kasy biletowe ,to jest kłamstwo.Jak miasto nie zapłaci za wynajem kasy biletowej i nie zapłaci pensji osobie to nie będzie kasy biletowej.PKP nie zatrudni kogos na kasie bo nie ma tylu pasazerow.A toalety i WC sa i to odremontowane tylko od 19 lat zamknięte na kluczyk.Nie ma kto zaplacic babce WC i nie otworzyli.PKP ma to gdzies i nie będzie placic pensji babce od WC.Ludzi okłamujecie żeby skakali z radości.

~Disco

Priorytetem powinny być mieszkania, a za 21 milionów to można wybudować ich ze 100. A tu tylko parki, huśtawki, festyny i jakies trele morele.

~eston

Zróbcie też remont na dworcu PKS, stoi w centrum miasta i nie jest należycie wykorzystany. Mogły by z dworca korzystać na przykład busy wożące pasażerów do Krakowa i innych miast, zamiast zbierać ich z przystanków MKS przy ulicy.

~BLI

Lepiej to wszystko zburzyć ---komu potrzebny dworzec w Rozwadowie/? czasy dworców w takihc małych mieścinach skończyły się

~XXI

Ludzie!!! Mamy lata dwudzieste XXI wieku!!! Dworzec PKP/PKS wraz z przejściem podziemnym to trzeba zbudować w centrum miasta!!!