31- latek ze Stalowej Woli podejrzany o przestępstwa korupcyjne

Image
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa korupcyjne. Jeden z nich, 31-latek ze Stalowej Woli, powołując się na wpływy w instytucjach, których w rzeczywistości nie miał, za pieniądze oferował pomoc w załatwieniu różnych spraw. Od starszego mężczyzny przyjął 10 tysięcy złotych, obiecując uzyskanie orzeczenia, które miało potwierdzić brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.[/p]

Jeszcze w ubiegłym roku, policjanci z Wydziału do walki z Korupcją komendy wojewódzkiej w Rzeszowie uzyskali informację, że mieszkaniec Stalowej Woli oferował za pieniądze pomoc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Wzbudziło to zainteresowanie śledczych, którzy postanowili sprawdzić tę informację. Czynności potwierdziły, że 31-latek podjął się załatwienia pozytywnego zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy bez konieczności uczestniczenia w nim. Domagał się za to 3 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyna sprawa, w której mężczyzna powoływał się na wpływy w instytucjach, których w rzeczywistości nie posiadał. W 2018 r. zaproponował starszemu mężczyźnie, że w zamian za kwotę 15 tysięcy złotych pomoże mu pozytywnie przejść badania lekarskie, które miały wykazać brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. 31-latek przyjął 10 tysięcy złotych, które, jak twierdził, miały być przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z pozytywnym załatwieniem sprawy.

W toku śledztwa, zebrano też dowody na to, że w ubiegłym roku, mieszkaniec Stalowej Woli wraz z 42-letnim mieszkańcem woj. lubelskiego wręczyli łapówkę diagnoście, który miał bez przeprowadzenia badania technicznego pojazdów, poświadczyć nieprawdę, dokonując w dowodach rejestracyjnych wpisów o pozytywnych wynikach badań.

W poniedziałek policjanci weszli do mieszkania 31-latka. Mężczyzna ma przeszłość kryminalną, było też podejrzenie, że może posiadać broń, dlatego do czynności włączono funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Mężczyzna został zatrzymany. Do policyjnego aresztu trafił też 39-letni diagnosta oraz 42-latek, mieszkający na terenie woj. lubelskiego.

Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty, m.in. płatnej protekcji, wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, po wykonaniu czynności z ich udziałem, zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych wolnościowych środków zapobiegawczych, m.in. zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~realista

i cisza

~info

co dalej w tym temacie słychać?

~stalowka

to prawda cala rodzinka porabana

~Bono

A kto sprawdzi skąd i w jaki sposób cyganie posiadają prawa jazdy , badania techniczne o rezydencjach już nie wspomnę wszak czytać , pisać nie umieją nigdzie nie pracowali mają duże majątki a tu jakiś koleś za kilka tysięcy i ile zachodu organów

~Jojo

Co tam u męża pani Sękowej?

~Ram pam pam

Ale tu typy wypisują haha od kiedy polak ma 31 lat ja pierd. No chyba ze nie chodzi o tego polaka co mieszka koło komendy nie daleko . bo ten kolo nie ma 31 lat

~Synio

Cała rodzina zjeba...na na czele z tych ich psem

~York nowy

To oszustwo, a nie korupcja!

~stalowka

malo powiedziane ze najciezszy sasiedzi maja juz go dosyc kawal nieroba a samochody zmienia jak rekawiczki ciekawe za co?duzo ludzi oszukal

~MottodlaElyty

Życie w naszym pięknym mieście pod światłym przywództwem Lucjana Trzeciomostowego przerosło fikcję z serialu Buła i Spóła. Tam też był Roman Bułkowski ksywa Buła, który umiał załatwić niemalże wszystko. Do czasu.

~olo

To prowokacja polityczna i łamanie demokracji.

~Korwin

Marcin Z. Zwany też jako Marcin Polak wybitna postać ul Niezłomnych 2c.
Numeru mieszkania nie znam dokładnie, ale to zdecydowanie najcięższy mieszkaniec tego bloku i osiedla.