Ponad 10 tys. zakażonych w Polsce. Podkarpacie na 4 miejscu w kraju.

Image

POLSKA

Mamy 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• małopolskiego (1 315),

• mazowieckiego (1 162),

• śląskiego (1 008),

podkarpackiego (881),

• kujawsko- pomorskiego (771),

• wielkopolskiego (755),

• łódzkiego (675),

• lubelskiego (658),

• pomorskiego (548),

• dolnośląskiego (462),

• opolskiego (362),

• warmińsko- mazurskiego (348),

• zachodniopomorskiego (285),

• lubuskiego (283),

• podlaskiego (268),

• świętokrzyskiego (259).

Z powodu COVID19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 202579. Zgony: 3 851.

PODKARPACIE

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 65 osób, 15 691 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 6 147. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 569 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 101 656 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 4 665 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 275 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniach 11 – 20 października br. zmarło 15 mieszkańców województwa podkarpackiego:

• 5 kobiety – z powiatu dębickiego (76), łańcuckiego (83), ropczycko- sędziszowskiego (79), rzeszowskiego (60) i strzyżowskiego (95),

• 10 mężczyzn – z powiatu brzozowskiego (86, 79), krośnieńskiego (94, 68), leżajskiego (70), przeworskiego (85), ropczycko- sędziszowskiego (81) i z miasta Rzeszów (61, 91, 79).

Kolejne 283 osoby, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 25 powiatów województwa podkarpackiego.

Nowe 881 potwierdzone przypadki wg powiatów:

• 153 osoby – miasto Rzeszów,

• 98 osób – rzeszowski,

• 60 osób – mielecki,

• 51 osób – jasielski,

• 48 osób – miasto Przemyśl,

• 41 osób – łańcucki,

• 41 osób – krośnieński,

• 40 osób – jarosławski,

• 39 osób – przeworski,

• 38 osób – przemyski,

• 34 osoby – dębicki,

• 33 osoby – leżajski,

• 30 osób – sanocki,

• 29 osób – ropczycko- sędziszowski,

• 25 osób – strzyżowski,

• 19 osób – kolbuszowski,

• 19 osoba – miasto Tarnobrzeg,

• 15 osób – tarnobrzeski,

14 osób – stalowowolski,

• 14 osób – brzozowski,

• 10 osób – miasto Krosno,

• 10 osób – leski,

• 10 osób – bieszczadzki,

• 8 osób – lubaczowski,

2 osoby – niżański.

Liczba przebadanych mieszkańców województwa podkarpackiego (wyniki wpisane do bazy EWP) do 21.10.2020 r. do godz. 9.00 – 103 979 osób (w ciągu ostatniej doby wpisano do bazy 1 778 wyników).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rst rs

lubie covid 19

~Piotr

Nie posr*j*ta się czasami w te pantalony ze strachu xd

~Karol

Do z internetu Ale masz zryty beret. Maseczka w niczym cię nie chroni a prowadzi tylko do niedotlenienia i uszkodzen. Nosimy bo taki jest wymóg inaczej nie wpuszczą nigdzie. Chore. Że jescze ktoś się na to nabiera

~z internetu

Używanie maseczek we właściwy sposób (staranne zakrywanie nosa i ust) oraz zachowywanie dystansu społecznego obniża siłę koronawirusa 1000 razy w przypadku kontaktu z patogenem - ustalili włoscy naukowcy. Ich zdaniem to jest wyjaśnienie lżejszego przebiegu COVID-19 w czasie obowiązywania obostrzeń sanitarnych.

~jajaJakBerety

"Owsiak nie zgadza się na oddanie dla chorych na Covid łóżek kupionych przez WOŚP. Mają służyć psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej."
Ale jakie łóżka? Przecież cała kasa z WOŚP poszła na Woodstock i wynagrodzenie Owsiaka, PiS ma na to dowody i wsadzi Owsiaka do pudła. Tak twierdzili zanim doszli do władzy. A teraz nagle łóżka się im objawiły? Trzeba zebrać do kupy te przekazy dnia, żeby miało toto ręce i nogi.

~nie żarty

Niemcy zastanawiają się, czy Polska będzie drugimi Włochami, dziennik „Die Welt” opublikował raport różnicy zachorowań między krajami. W artykule powołano się także na apel Polskiej Akademii Nauk, która ostrzega przed problemem zablokowanej służby zdrowia, może się to skończyć tragedią.

~Katolik

Brakuje dotacji na Kościół nowego murala z jp2, może rzeźby jak w morzu krwi jp2 rzuca kamieniem. Te 3 rzeczy uratują Stalowa wolę przed epidemia

~Abc

Antycovidowcy idioci niech się zrzekną pobytu w szpitalu jak ich w końcu dopadnie.

~Allo

DO korki puść korek z odbytu bo ci poziom guana główkę zalewa

~Stalowiak

Jedyna nadzieja w kosciele katolickim. Trzeba zacząć chodzić do kościoła i pogłebiać wiarę. Jedynie kościól katolicki nas uratuje.

~fiodor

Planuja godzine milicyjna od 22 do 5 rano ,ale jak będzie więcej Covidowych ludzi .15 tys na dzień i zobaczycie będą lapanki na miescie w godzinie milicyjnej.

korki

Wizja Polski w/g wszech rasy panów: ------Trzeba demokrację zastąpić monarchią i wtedy król Polski mógłby intronizować Chrystusa.
Skąd jednak wziąć króla? Wizja jest prosta. – Pod koniec trzeciej wojny światowej z jakiegoś bunkra w rejonie Doliny Chochołowskiej rusza kolumna wozów opancerzonych w kierunku Krakowa. Komandosi – jak w amerykańskim filmie "Helikopter w ogniu" – mają noktowizory i karabiny. Wcześniej musieliby modlić się przykładnie, chodzić do szkoły i na strzelnice. I wjeżdżają na Wawel, bo władza upadła – opowiadał Braun. Potem następuje koronacja Kazimierza Odnowiciela III. A rządzący Polską ”odlatują do ciepłych krajów z walizkami pełnymi pieniędzmi".Na razie jednak, jak przekonywał trzeba edukować społeczeństwo. Głównie pod hasłem ”Kościół-szkoła-strzelnica”, by msze święte nie były dla dzieci egzotyką. A strzelnica po to, ”bo nie da się tego na dłuższą metę załatwić gawędzeniem”. ----------- ciąg dalszy jutro.

~Olo

Hahahah - sfajdałeś się już ze strachu? Możesz się podetrzeć maseczką he he.

~baztluk

Koronka wirus to był od zawsze ,katar dostawalo się i przechodzilo.Niektorzy dostawali angine,ale wychodzili z tego.A żeby było zabawniej to koronka wirus przeszla z jakiegoś zwierzęcia ,chinczyk upolowal w sidla i jak chciał zabrać to go dziabnal zwierz.I tak powstal według propagandy ten wirus.Kto wierzy ze chinczyk został ugryziony i zarazil caly swiai?

~Uwierz

Smieszne bazyluk to bedzie jak dotknie Cie osobiscie i utracisz bliska osobe w wyniku tej choroby. Taki chichot losu...

~eston

Piotr Kuna, pulmonolog, alergolog, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Metabolicznych, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, były dyrektor szpitala Barlickiego w Łodzi powiedział:
"- Nie boję się koronawirusa, bo jest jest to normalny wirus przeziębienia, który się szerzy tak samo jak inne wirusy wywołujące infekcje dróg oddechowych, czyli rinowirusy, adenowirusy, inne rodzaje koronawirusów, które są z nami od kilkudziesięciu lat, czy wirusy grypy lub paragrypy. W ubiegłym sezonie 2019/2020 mieliśmy w Polsce – to są oficjalne dane – 3 800 000 zakażeń wirusem grypy i pacjentów z objawami grypy. Mamy w tej chwili w Polsce 130 tys. zakażeń wirusem Sars-Cov-2, z czego około 15 proc. ma objawy tej choroby, 85 proc. ma tylko dodatni wynik na obecność wirusa, ale jest bezobjawowe.

Profesor dalej podkreśla, że objawy koronawirus są nie do odróżnienia od grypy na poziomie klinicznym.

Na pytanie, co możemy zrobić, kiedy mamy objawy grypowe lub grypopodobne prof. Kuna odpowiada:
- Z udowodnionych preparatów, które możemy stosować znaczenie mają na pewno preparaty witaminy D3, czyli bierzmy witaminę D3 regularnie. Nie wiadomo dlaczego prawidłowy poziom witaminy D3 zmniejsza ryzyko tej choroby. I druga rzecz. Wykazano, że substancje siarkowe zawarte w kiszonej kapuście albo w kim-chi (przyprawa koreańska) również zmniejszają ryzyko rozwoju Covid-19. W Polsce po prostu starajmy się jeść kiszoną kapustę.

Z kolei zapytany o radę na ten trudny dla wszystkich czas prof. Kuna stwierdził:

- Przede wszystkim nie bać się. Starać się normalnie żyć. Nie mieć lęków, drżeń. Nie sięgać po alkohol, bo mamy koronawirusa. Najważniejsze jest dobre leczenie chorób przewlekłych, bo główne zagrożenie jest dla osób chorych na cukrzycę, na nadciśnienie, na niewydolność krążenia, czy na POChP (Przewlekła obturacyjna choroba płuc – red.). To są osoby najbardziej zagrożone. Spać. Odpowiednio się odżywiać."

Profesor stwierdza także, że nie jest koronasceptykiem, ale dodaje, że powikłania po grypie są bardziej niebezpieczne niż po koronawirusie.

przedruk z portalu Fronda

~bazyluk

To już jest smieszne, ten koronawirus to powoduje katar i ustepuje .A ktoś tu robi panike na kraj.Bedzie i 100 tys zakazen na wiosne i co z tego .

~~~123

do wyborcy pis cala kościół w Polsce się modli o ustanie pandemii i co coraz więcej a namalowany papież ci pomorze nie chodź do lekarza i nie wykupuj lekarstw zostaniesz milionerem i będziesz zdrowy do końca świata i dzień dłużej.ciemnogród

~Żmij

Ktoś za te zaniechania w przyszłości odpowie!

~Do hahaha

Odezwał się niewolnik w majtkach na gębie. Jak się rano golisz to patrzysz sobie w lusterku w twarz?

~Hahaha

Olo i jemu podobni są tacy mądrzy i nie chcą nosić maseczek bo nie muszą. Po pierwsze mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności umysłowej,a po drugie nie mają gdzie wychodzić. Nie pracują, bo to niewykształcone głupki, nie mają pieniędzy to do sklepu też nie pójdą. Siedzi taki ciemniak w domu i mądrego udaje,a sam nic nie osiągnął. Nieudacznicy życiowi wierzący w płaską ziemię.

~Waldek

Następny nawiedzony robią mało testów zle dużo też zle bo chcą dokrecic tylko kto i to co zacznijcie myśleć i obserwować sąsiadów co tam się dzieje zdrowia życzę

~Sam

A ty będziesz bez końca powtarzać to co premier powiedział tyle tygodni temu sklerozo?

~olo

~olenka - Zgadzam się. Nie pisz już więcej, bo znów mnie żal dopadnie.

~Adam

Ponieważ w czwartek chcą nam dokręcić śrubę więc zwiększono liczbę testów do 60 tys. A co za tym idzie zwiększyła się liczba osób z pozytywnym wynikiem no bo wykonano rekordową ilość testów. Wszystko to po to żeby uwiarygodnić kolejne niszczenie polskiej gospodarki.

~cocid

siwy + jacek = dwa buraki

Pelele

dO OLO nIE PODSKAKUJ OLO BO I TAK CIĘ WIRUSY WYPIER....DOLA

~Jacek

Pisowskie dno podkarpacia

~Do hahaha

Na koronoświrusa chorują ci co w niego wierzą.