Wiele zgonów na samym Podkarpaciu, 31 nowych zachorowań w powiecie stalowowolskim, 6 w niżańskim

Image

POLSKA

Mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• małopolskiego (1486),

• mazowieckiego (1282),

• wielkopolskiego (1186),

• śląskiego (895),

podkarpackiego (667),

• łódzkiego (625),

• dolnośląskiego (567),

• pomorskiego (484),

• kujawsko- pomorskiego (446),

• świętokrzyskiego (312),

• opolskiego (307),

• lubuskiego (228),

• lubelskiego (219),

• zachodniopomorskiego (213),

• podlaskiego (209),

• warmińsko- mazurskiego (165).

Z powodu COVID19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 192539. Zgony łącznie: 3721.

PODKARPACIE

20.10.2020 r. Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 4 osoby, 16 874 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 5 575 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 558 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 10 775 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 4 382 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 260 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniach 10 – 19 października br. zmarło 14 mieszkańców województwa podkarpackiego:

• 5 kobiety – z powiatu dębickiego (87), jarosławskiego (72), leżajskiego (87), ropczycko- sędziszowskiego (73) i stalowowolskiego (71),

• 9 mężczyzn – z powiatu dębickiego (46, 82), jarosławskiego (64), łańcuckiego (83), ropczycko- sędziszowskiego (55, 68), stalowowolskiego (63, 81) i tarnobrzeskiego (64).

Kolejne 112 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 17 powiatów województwa podkarpackiego.

Nowe 667 potwierdzone przypadki wg powiatów:

• 75 osób – miasto Rzeszów,

• 57 osób – mielecki,

• 57 osób – dębicki,

• 44 osoby – sanocki,

• 37 osób – ropczycko- sędziszowski,

• 37 osób – jarosławski,

• 35 osób – rzeszowski,

• 35 osób – łańcucki,

• 33 osoby – miasto Przemyśl,

31 osób – stalowowolski,

• 30 osób – leżajski,

• 30 osób – kolbuszowski,

• 24 osoby – przemyski,

• 24 osoby – leski,

• 17 osób – przeworski,

• 16 osób – krośnieński,

• 15 osób – jasielski,

• 15 osób – brzozowski,

• 12 osób – tarnobrzeski,

• 12 osób – miasto Krosno,

• 11 osób – lubaczowski,

• 9 osób – strzyżowski,

6 osób – niżański,

• 5 osób – miasto Tarnobrzeg.

Liczba przebadanych mieszkańców województwa podkarpackiego (wyniki wpisane do bazy EWP) do 20.10.2020 r. do godz. 9.00 – 102 201 osób (w ciągu ostatniej doby wpisano do bazy 1 376 wyników).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tobiasz

Niedługo prezydent poświęci drzewo na którym wg pewnej pobożnej pani objawiła się Matka Boża i powiedziała do tej pani że w Smoleńsku był zamach a nie wypadek

~lila

Dlaczego na podkarpaciu jest tak dużo zgonów .?Porównując innne woj liczbę zakażeń i zgonów to na podkarpaciu jest za dużo zgonów . Jaka jest przyczyna ? Czy słuzba zdrowia działa ?

~mona

ja nie wierzę w zgony na covid bo są zakłamane, lekarze wpisuje że osoba zmarła na covid bo maja więcej pieniędzy za taki zgon, te dane są nieprawdziwe, więcej ludzi umiera bo są pozmykane szpitale, płacimy na służbę zdrowia a pomocy żadnej ...

~Oerlikon

Niektórzy kochają pieniądze, bardziej niż prawdę i honor!

~z internetu

Strach, kolejne zamknięte placówki, setki uczniów i nauczycieli na kwarantannie. Pandemia pustoszy polską szkołę. Dyrektorzy i nauczyciele zostali z tym wszystkim sami. Bezradni rodzice zastanawiają się, czy posyłać dzieci do szkoły, czy wraz z nimi zostać w domu. Tymczasem prezydent Duda uważa, że najpilniejszym problemem polskiej szkoły nie jest Covid ale … „lewactwo”. Trudno o większy wyraz oderwania od rzeczywistości… I już nie wiadomo, co jest gorsze – milczący Duda schowany pod pantoflem Kaczyńskiego, czy opowiadający takie brednie?

~radek

No dobra, ale według mnie nie ma to większego sensu i oparcia w rzeczywistości. Stalowa Wola nawet bez Niska jest większą i więcej znaczącą lokalnie aglomeracją niż Tarnobrzeg, co dopiero uwzględniając Nisko. Nawet jeśli nie jest to przewaga znacząca, to na pewno zasługujemy na takie same przywileje. Zresztą moim zdaniem powinien być jeden powiat zamiast dwóch oraz jedno miasto zamiast dwóch ale to zupełnie inny temat. Nie mam zresztą nic przeciwko dwu-miastu Sandomierz-Tarnobrzeg, a nawet czwór-miastu umiech ale nieformalną stolicą tego regionu jest ... Stalowa Wola.

silwer

Wszystkie miasta wojewódzkie które w 1999 utraciły statut stolicy województwa , są miastami na prawie powiatów, chyba że same z tego statusu zrezygnowały.

~radek

Dziwi mnie jedna rzecz...
Zawsze dane o zachorowaniach podane są tylko dla powiatu niżańskiego. Nigdy dla miasta Niska. Przypadek?

Nie ! Bo statystycznie jeśli powiat obejmuje miasto + sąsiednie gminy to nie zlicza się osobno dla miasta i reszty.
Osobna sytuacja występuje gdy istnieje powiat na prawach miejskich, np. Tarnobrzeg (nie wiem z jakiej paki ma takie uprawnienia, skoro jest 50% mniejszy od Stalowej Woli i 2x mniej tam jest czegokolwiek). Podobna sytuacja z Przemyślem czy z Rzeszowem, ale jednak to miasta od Tarnobrzega wielokrotnie większe.

~darek

Dziwi mnie jedna rzecz.
Zawsze dane o zachorowaniach podane są tylko dla powiatu stalowowolskiego. Nigdy dla miasta Stalowej Woli. Przypadek?

~~~123

do covid święta prawda ludzie obuczcie się a prezydent święci na bloku namalowanego papieża rozpacz w biały dzień

~Mruk

Zapomniałeś silver dopisać coś o łapaniu oddechu

~Login

Do ~ pl2
Zgadzam się że statystycznie ma Podkarpaciu ludzie żyją dłużej . Ale podany dziś wiek zmarłych tj . 46 , 55 , 63 i dwa 64 lata powinien trochę niepokoić . To naprawdę nie jest wiek że można powiedzieć że swoje przeżyli !

~aaa

Problemem nie jest duża śmiertelność. Pora to w końcu zrozumieć, problemem są zapełnione oiomy i zablokowana służba zdrowia.

~silwer

Przez ostatnie 18 lat średnio dziennie umierało w powiecie stalowowolskim 2,6 osoby. Dziś mamy 3 osoby zmarłe z COVIDEM , to daje do myślenia.

~covid

Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".

Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.

1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.

2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.

3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!

4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!

5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami

6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.

7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny.

8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany

9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...

10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp

NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!

A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.

~Menu

Dla tych nadmiernie ze.ranych powinni zorganizować kącik przetrwania w lokalnych biedronkach i lidlach bo tam się nie słyszy o epidemiach . Taki covidianin mógłby sobie tam przyjść z kocykiem i przeczekać. Tylko koniecznie miejsce łajfaj fri coby nerwy ukoić.

zlopec

PlagMa użyłaś nie użyłaś każdy tu wie jakie masz do tego podejście - jak zwał tak zwał

~Hahaha

Plagma poćwiczyłaś już dzisiaj ortografię,czy nadal myślisz, że spędy pisze się przez EN??

pl2

A kto pamięta epidemię grypy w Polsce na początku lat 90-tych? Chodziłem wtedy do 2 lub 3 klasy podstawówki. Zachorowalność była tak duża, że łączono klasy na czas epidemii. Normalnie w dwóch klasach było około 50 uczniów, a podczas epidemii chodziło jakieś 15-20 uczniów. Z nauczycielami też oczywiście był problem. Znajomy pamięta ten okres, bo wtedy na grypę leki mu przepisywał psychiatra Stangrodzki. Tak dużo ludzi wtedy chorowało. Jakoś nikt nie wprowadzał wtedy lockdawnu czy obowiązku noszenia maseczek. Media zalecały higienę i unikania skupisk ludzi.
Wirus covid jest, i jest to poważny problem. Ale większym problem są durne przepisy, czy nie radzenie sobie rządów państw. Że o załamaniu gospodarki już nie wspomnę.

PlagMa

Ani razu nie uzylam tutaj slow, ze cos jest nie grozne, jedyne co mnie ywkuyrwia to naglasnianie tego i wywieranie na ludziach strachu! Nic wiecej! Nie wiesz nadal, na czym zeruja media?! Na ludzkim nieszczesciu i ludzkich slabosciach! Media to sa najwieksze ykuyrwy naszych czasow!! Ostatnio pisali, ze wirus najbardziej przenosi sie gdy czlowiek wypowiada gloske "p" no ykyurwa to juz jest wariacja podlosci!!!

zlopec

PlagMa ty wykańczasz bo piszesz głupoty ze wirus nie jest groźny i ludzie chodzą bez maseczek bez dystansu. to tak jak z rowerzystami czy pieszymi że święte krowy mają pierwszeństwo łażą bez opamiętania a potem zdziwko że tyle wypadków jest w stw

PlagMa

Wy dalej nie rozumiecie.. nie tal dawno byla ptasia grypa, swinska grypa, nikt tego tak nie rozdmuchiwal, nie nakrecal, nie straszyl.. kazdy normalnie zyl, teraz go te media wykoncza ludzi, zobaczycie..

pl2

Do ~Login:
Zagrożeni covidem są najstarsi, a na podkarpaciu ludzie żyją najdłużej w Polsce. Stąd może tak duża liczba zgonów. Swoją drogą, ostatnio średnio robi się u nas jakieś 1100-1400 testów dziennie, z tego wychodzi tak jak np.dzisiaj, prawie 700 wyników pozytywnych. Czyli wychodzi że co druga osoba badana ma covida. Albo skala zachorowań na covid na podkarpaciu jest bardzo wysoka, albo te testy dają wynik pozytywny przy przeziębieniu czy zwykłej grypie.

zlopec

klasztor, starostwo, psychiatryk jeszcze gdzieś?? o tych instytucjach pisali na stalówka net

~Płaskoziemca

Ci co mówią że pandemii nie ma pewnie też są płaskoziemcami. Dużo ich

~Login

Masakra ! Aż 14 procent wszystkich zgonów w Polsce zanotowano na Podkarpaciu . Nie jesteśmy ( i bardzo dobrze ) w czołówce w ilości zachorowań , ale w ilości zgonów w stosunku do liczby zachorowań , Podkarpacie jest krajowym liderem . I tak właśnie wychodzi na wierzch stan medycyny w naszym regionie i kompletny brak odpowiedzialności każdego , kto za ten stan powinien ponosić konsekwencje .

~Dziadek

podobno na Policji w Stalowej Woli chorują, a ich dzieci chodzą do szkoły, to jest nie odpowiedzialne ze strony tych osób, czy dziennikarze mogą sprawdzić te informacje

~Ryk 12

Do trolololo,nie pekaj przeciez ten wirus to sciema chinczykow to zwykla grypa.damy rade

~Trolololo

Co tu się dzieje do ciężkiej cholery?! 31?! Do końca roku całe miasto zachoruje...

e2rds

Szybkimi krokami powiat stalowowolski zmierza do czerwonej strefy.