Lodowisko tańsze niż zakładano

Image

I w tym sezonie zimowym mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli rodzinnie pojeździć na łyżwach. Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę, który zajmie się postawieniem i obsługą lodowiska.

Do przetargu stanęło 2 oferentów. Wybrano firmę z Kępna, który wycenił swoje usługi na około 244 tys. zł. Oferta drugiej firmy, z Nowego Miasta, opiewała na ok. 368 tys. zł. Kryterium wyboru ofert była cena, data produkcji „Rolby” oraz data produkcji agregatu chłodniczego. Na poczet tego zadania w kasie miejskiej zabezpieczono 295 tys. zł, a więc udało się nieco zaoszczędzić.

Sztuczne lodowisko ma mieć wymiary 20x30 m. Będzie ono odpowiednio zabezpieczone i oświetlone. Do wypożyczenia będzie 200 par łyżew. Wykonawca ma regularnie dbać o taflę lodu za pomocą „rolby”. Ma to gwarantować dobry ślizg. Do obsługi obiektu będzie zatrudnionych 4 pracowników.

Na otwarcie lodowiska trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Istotnym czynnikiem przy jego funkcjonowaniu będzie oczywiście pogoda. Plany są takie, że obiekt zacznie działać 1 grudnia. Lodowisko będzie dostępne dla mieszkańców przez 3 miesiące.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~karol

będzie jak u łukaszenki - jeździł na łyżwach i mówił ze wirusa nie ma bo go nie widać....
a lepiej prezydęcie szykuj miejsce na szpital polowy

~Tworek

Czym się martwisz wirusa nie widać ;-)

~sceptyk

Propaganda najważniejsza ludzie zaczynają umierać a tu ślizgawka.

~Ewcia

Bez łaski Darecki, niech się ślizgają w niebinarnych parach :-)))

~Darecki

Totalni sami nazwali się Totalną opozycją. Nie chcom gadać z ludem :-) to nie.

jabar

fix, ty nic nie dołożysz bo ty goło.upiec

jabar

Mariusz77, tobie to wystarczy namiot zamiast chałupy i liść figowy zamiast ubrania. Nie zabieraj głosu jak ci nic nie trzeba.

~Hilary

@greg a bez inwektyw? Kogo chcesz obrazić? Obywateli, którzy pytają urzędników, których zatrudniają i im płacą o konkretne działania lub bardziej brak tych działań. Nie wszystko można zakrzyczeć propagandą sukcesu. Tekst że „przez ostatnie osiem lat” już się wyczerpał. Może wystarczy już przez „ostatnie sześć” lat lansu i zabawy w partyjniactwo? Może już w końcu czas na pracę na rzecz miasta i wszystkich obywateli bez partyjnego zadęcia! Może warto słuchać a nie tylko się mądrzyć!

~Gumisie

Nic nie jest potrzebne, wszystko co miejskie zamknąć a prywatne otworzyć :-)

~Greg

Czytam i nie wierze...Jestescie odrazajacy,zawistni i pelni agresji,chamstwa i prostactwa.Nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze skoro tacy "ludzie" w nim zyja.Wsyd mi za was....Miernoty intelektualne

~MISix

Lodowisko to obecnie najpotrzebniejszą rzecz? Może jeszcze festyn corona party zorganizujecie? Czy wam już się całkiem w głowach pomieszało od tej propagandy? Szpital zamknięty, urzędy jak oblężone twierdze, ale lodowisko i szkoły pełne. Fabryka maseczek działa i produkuje?

~Tato

Daro nie bulwersuj się tak tylko organizuj protest w 8 osób i weź się w końcu za pracę

~daro

to już pogięło pisiorow na kudłaty starosta maja nas za nic wywieś to dziadostwo

~Bartek

Kuce na lodzie płacą podwójnie?

~fix

Teraz pisiory wziely sie na sposob ze co nie obiecaja budowac wszystko bedzie tansze przedszkole,lodowisko .Najpierw cene wywala kosmiczna a potem konkurs i wybieraja najtansza oferte -nastepnie sie wszedzie chwala jacy to oni sa oszczedni .Na na razie obiecanym przedszkolu 2 mln ,a lodowisku 50 tys .Zobaczymy jak to bedzie w rzeczywistosci ile jeszcz e do tego dolozymy!

~Ehhh

Tylko żeby po tej dawce optymizmu i sukcesu że udało się taniej miasto zamiast w zyskach nie musiało partycypować w kosztach. Bezrobotnych nie będzie stać na bilet wstępu.

~Mieszkaniec

W czasie pandemi nie potrzeba lodowiska te kasę przeznaczyć na służbę zdrowia na szpital lub testy dla medykow

~Kozioł

Fakt, lepszy pomnik niż lodowisko. Przynajmniej wirusa nie będzie roznosił.

Mariusz77

Kolejny SUKCES Lucka Drwala !!! Zaplacimy mniej za cos co nikomu nie jest potrzebne .
Dlaczego jeszcze nie stoi betonowy pomnik Lucka w beton city za takie sukcesy ??? Gdzie jego poplecznicy i fanatycy ???

~mieszkaniec

kudłaty dalej się ślizga....

~Mini

Może szanowna władz przestanie zabawiać się i zacznie myśleć o obywatelach odpowiedzialnie. Wiem ze trudniej i mniej popularne jest zarządzenie kryzysem i słuchanie fachowców i spełniać zalecenia lekarzy, wirusologów niż fundowanie kolejnego zbiorowiska i placu zabaw. Czasy są takie że należy zadbać o dystans, higienę i ewentualne leczenie niż o lans i zabawę. Może warto posłuchać fachowców niż partyjnej propagandy.

~aaa

W bieżących czasach z lodowiska raczej należałoby zrezygnować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy to kolejne miejsce gdzie będzie można dostać gratisa w postaci korony ?
cieszmy się że zaoszczędzono 50 tysi.
Jaki będzie koszt leczenia tych co się tam zarażą ? życie jest bezcennne
Jaki będzie koszt kwarantanny tych co będą mieli styczność i nie pójdą do pracy ?
Jaki będzie koszt badań zarażonych ?
itp itd
W Szwecji jest ODPOWIEDZIALNOŚC STADNA i przez ostatnie miesiące jest 200-600 przypadków na dzień a umierają pojedyńcze osoby.
W Polsce jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ PARTYJNA i co dzień mamy rekordy.

~wiechu

Lodowisko przed MDK wymyślono tylko w jednym celu - aby zlikwidować organizowany tam od lat Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dawna wiadomo że Jurek Owsiak i jego Fundacja aktualnie rządzącym stoją ością w gardle.Gdyby tak kasa ze zbiórki trafiła do Torunia...

~Mieszkaniec

A gdzie są nowe miejsca pracy,gdzie ci inwestorzy ?skup się prezydencie od 7 boleści w.końcu na nowych miejscach pracy a nie igrzyska!!

~jasio

Żeby Ci co się polamiom na lodzie mieli czym oddychać w szpitalu

~jasio

Zostało pieniędzy ni to zrobić klimatyzację w szpitalu

e2rds

Jak można oceniać koszty jeśli nic nie wiadomo jaka będzie zima, może być z dodatnimi temperaturami i koszty znacznie wzrosną.

~jasio

A ile za wstęp z kowidem