Krzesło biurowe, które spełni wszystkie oczekiwania

Image

Dla jednych idealne krzesło musi być eleganckie i ładnie się prezentować, dla innych powinno być jedynie dostosowane do wykonywanej pracy. Jeszcze inni cenić sobie będą jego stabilność, a kolejni zwrócą uwagę na możliwość dowolnej regulacji poszczególnych elementów. Niezależnie od tego, do której grupy sami się zaliczamy, ważne jest jedno: dobre krzesła lub fotele biurowe muszą być po prostu wygodne i praktyczne.

Dopasowanie wizualne

Wciąż jednak zdecydowana większość osób zwraca uwagę na wygląd krzeseł. Oceniana jest ich struktura, konstrukcja, kolor i dopasowanie do aranżacji całego pomieszczenia. Chociaż pod względem praktycznym efekt wizualny ma niewielkie znaczenie, warto zadbać o to, by krzesła w biurze pasowały i komponowały się z ogólnym trendem aranżacyjnym. To ważne zwłaszcza w biurach otwartych, gdzie dostęp mają prócz pracowników także klienci i inwestorzy.

Przystosowane do potrzeb

Równie istotne jest zwrócenie uwagi na funkcjonalność fotela biurowego. Praca przy biurku nie oznacza bowiem zawsze siedzenia w jednym miejscu. Czasami trzeba się przenieść do innego stanowiska, komputera czy stołu konferencyjnego. W takich przypadkach sprawdzą się fotele na kółkach, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe zmienianie miejsca pracy. Przy wielogodzinnym pochylaniu się nad biurkiem z kolei ważną rolę odgrywa dobrze wyprofilowane oparcie, które odciąża kręgosłup i umożliwia sprawniejsze wykonywanie powierzonych zadań. Krzesła dopasowane do potrzeb danego stanowiska mogą być też wyposażone w elastyczne i regulowane zagłówki, które są nieodzowne w przypadku dłuższej pracy podczas spoglądania na monitory.

Dobra ergonomia

Szukając biurowego krzesła idealnego nie można obojętnie przejść wokół ergonomii. Te ogólne zasady dotyczące wygodnej i bezpiecznej pracy mają zastosowanie też w przypadku foteli. Chodzi o takie funkcje jak regulowana wysokość siedziska oraz jego głębokość (istotna szczególnie u osób niskich), regulacja zagłówka wraz z podłokietnikami, jeśli krzesło jest w nie wyposażone, a także regulacja oparcia i tym samym kąta, pod jakim spoczywa ciało. Na stanowiskach, gdzie pracownik nie siedzi długo, ale nadal wykonuje prace biurowe w pozycji siedzącej, można też pokusić się o rozwiązania z nowoczesnej półki ergonomicznej, czyli aktywne krzesła, które są dostępne na przykład w sklepie https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf.

Elastyczność konstrukcji

Na koniec nie zaszkodzi zwrócić też uwagę na problem elastyczności foteli i krzeseł. Elastyczność można rozumieć dwojako: po pierwsze pod kątem materiału, z jakie są wykonane, a po drugie tego, jak „podążają” za ruszającym się ciałem. Tego drugiego aspektu dotyczy ergonomia mebli. Słowem: czy mebel jest sztywny, a oparcie zawsze znajduje się w jednej pozycji, czy też fotel podąża za pochylającym się pracownikiem albo ugina, gdy ten naciska plecami na oparcie. To tak zwany mechanizm krzesła, który wskazuje, jak zachowuje się fotel podczas jego użytkowania. Pod tym względem najlepszą opcją są mechanizmy typu synchronicznego, które sprawiają, że krzesło lub fotel dostosowuje się do kształtu ciała i porusza wraz z nim, zawsze zapewniając mu najbardziej optymalne oparcie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.