Jak otworzyć skrzynkę elektryczną bez klucza?

Image

Kiedy pojawia się pytanie, jak otworzyć skrzynkę elektryczną bez klucza, trzeba działać z rozmysłem. Zamiast siłować się z zamkniętym mechanizmem – co może być nieskuteczne i groźne w konsekwencjach – lepiej zdać się na profesjonalną pomoc. Specjaliści z Pogotowia ślusarskiego zajmują się otwieraniem skrzynek elektrycznych, kiedy uprawniona osoba z jakiegoś powodu nie dysponuje kluczami do nich.

Problem ze skrzynką elektryczną

Podczas eksploatacji budynku z instalacjami elektrycznymi często dochodzi do sytuacji, w której trzeba dostać się do skrzynki elektrycznej. Może się to zdarzyć, gdy dojdzie do wyrzucenia korków, lub by spisać stan licznika. Czasem trzeba też wyłączyć prąd w całym obwodzie, by wykonać prace konserwacyjne lub naprawcze. Sytuacja się komplikuje, gdy nie posiada się klucza do skrzynki. Ślusarz jest fachowcem, który rozwiąże tego typu kłopot. Same skrzynki elektryczne zazwyczaj mają zamontowane zamki najprostszego typu, jednak jeśli ktoś nie ma doświadczenia w otwieraniu zamków, to raczej sobie nie poradzi. Usługi ślusarskie są jednak na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, więc w sytuacji awaryjnej można skorzystać z pomocy fachowców Pogotowia zamkowego. Do dobrej firmy ślusarskiej można dodzwonić się przez całą dobę i nie tylko w dni powszednie, ale także w niedziele i święta.

Otwieranie skrzynki elektrycznej – bez klucza to możliwe?

Ślusarz sprawnie poradzi sobie z otworzeniem skrzynki elektrycznej bez klucza. Zrobi to przy pomocy specjalnych wytrychów, przy pomocy których można szybko otworzyć proste zamki. Pogotowie ślusarskie ma w tego typu sytuacjach spore doświadczenie, więc otworzy zamek od ręki. Warto skorzystać z tego typu usług ślusarskich, gdyż próbując samemu otwierać zamek bez odpowiednich narzędzi, można łatwo go uszkodzić, a to z kolei będzie wiązało się z kosztami kupienia i wstawienia nowego zamka. Należy pamiętać, że będzie to konieczne, gdyż skrzynka elektryczna powinna być dobrze zabezpieczona. Jeśli ktoś dysponuje prostymi narzędziami, może próbować otwierać zamek, lecz na własne ryzyko.

Kiedy zlecić otwieranie zamka ślusarzowi?

Samo otwieranie skrzynki z bezpiecznikami nie stanowi żadnego naruszenia, o ile jest się właścicielem. To właśnie tam są bezpieczniki i licznik, do którego czasem trzeba się dostać. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to, że samego urządzenia znajdującego się w skrzynce nie należy ruszać, zwłaszcza gdy jest tam plomba założona przez elektrownię. Nie dotyczy to jednak zewnętrznej obudowy skrzynki – otwieranie jej jest oczywiście legalne bez obecności pracownika elektrowni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Sylwek 787

Bez wytrychu otworzę tą skrzynkę i nie jestem ślusarzem.