Oferta banków. Czy kredyt gotówkowy dla rolników to dobre rozwiązanie?

Image

Kredyty dla rolników to produkt bankowy przeznaczony wyłącznie dla osób uzyskujących dochody z działalności rolniczej. Od innych pożyczek różnią się przede wszystkim sposobem obliczania zdolności kredytowej. W rolnictwie wpływy są nieregularne i trudno przewidzieć, jak będą wyglądać w kolejnych latach. Z tego względu nie każdy bank kieruje swoją ofertę do właścicieli gospodarstw rolnych.

Banki, które kredytują rolników, wezmą jednak pod uwagę wszystkie ich dochody. Przyjrzą się nie tylko rachunkom i fakturom. Wezmą pod uwagę także ilości hektarów przeliczeniowych czy uzyskane dotacje unijne i krajowe. Ponadto mogą zaoferować miesięczne, kwartalne, półroczne lub nawet roczne odstępy pomiędzy kolejnymi ratami. W ten sposób można łatwo dostosować kredyt do swoich potrzeb i możliwości.

Czym wyróżnia się rolniczy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy dla rolników bywa także nazywany kredytem na dowolny cel. I trzeba to rozumieć dosłownie. Bank sprawdza zdolność do spłaty kredytu. Na tej podstawie przelewa Ci pieniądze, nie pytając, co chcesz finansować za pomocą pozyskanych środków.

Biorąc kredyt tego rodzaju, nie możesz liczyć na dopłaty do oprocentowania od ARiMR. Współpracując z dobrym doradcą kredytowym możesz jednak w pewnym stopniu negocjować koszty kredytu. Dzięki temu bank może zaoferować niższą prowizję czy marżę.

Kredyt gotówkowy, kredyt obrotowy czy pożyczka inwestycyjna?

Kredyt na dowolny cel zawsze będzie droższy, niż bardzo lubiane przez rolników kredyty preferencyjne. Wiąże się za to z mniejszą ilością formalności. Decydując się na kredyt z dopłatami, musisz zwykle dostarczyć do banku dodatkowe dokumenty. Przy kredycie inwestycyjnym będzie to plan przedsięwzięcia. Podczas starań o kredyt klęskowy liczy się z kolei protokół oszacowania szkód. Do uzyskania kredytu gotówkowego dla rolników wystarczy zdolność kredytowa i pozytywna historia w BIK.

Ten typ kredytu nie wymaga także dodatkowych zabezpieczeń. Biorąc kredyt hipoteczny, musisz obciążyć hipotekę nieruchomości. W tym przypadku nic takiego nie następuje. Dzięki temu każdy właściciel gospodarstwa rolnego ma obecnie mnóstwo możliwości.

Nie musisz tłumaczyć, na co chcesz przeznaczyć gotówkowy kredyt dla rolnika.

Dla wielu kredytobiorców decydujący pozostaje fakt, że kredytem na dowolny cel można sfinansować dosłownie wszystko. Oznacza to, że można przeznaczyć go na wymarzone wakacje, remont czy większą uroczystość rodzinną. Z powodzeniem można również spożytkować go na inwestycje czy spłatę pilnych zobowiązań. Dzięki temu rolnicy, którzy nie uzyskali kredytów preferencyjnych czy konsolidacyjnych, nie muszą rezygnować ze swoich planów.

Zaciągając kredyt gotówkowy dla rolnika, upewnij się, że możesz go spłacić.

Ustalając wysokość raty, postaraj się, by nie stanowiła ona zbytniego obciążenia dla Twojego budżetu. Kredyt na dowolny cel wymaga nieco większej ostrożności, niż kredyty celowe. Banki nie weryfikują bowiem jego zasadności.

Z tego względu taką pożyczkę warto skonsultować z darmowym doradcą. Precyzyjnie obliczy on wszystkie koszty. Wyjaśni, jakie czynniki na nie wpływają. Zaproponuje też najkorzystniejszy kredyt z oferty wielu banków. Rozsądnie dobierze ratę i okres kredytowania. A prócz tego załatwi większość formalności.

Czy wszystkie banki mają w swojej ofercie pożyczkę dla rolników?

Nie każdy bank decyduje się na kredytowanie rolników. Kredyty celowe z dopłatami można dostać wyłącznie w bankach współpracujących z ARiMR. Kredyty dla rolników na dowolny cel są jeszcze rzadsze. Nie znaczy to, że nie można ich znaleźć.

W tym momencie kredytów tego typu udzielają rolnikom przede wszystkim Bank BNP Paribas, Getin Bank oraz Santander Bank Polska. Oferta bankowa zmienia się jednak dość często.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Warzywka

Podjechaliśmy z mężem pod centrum finansowo ubezpieczeniowe na przeciw hali targowej w Stalowej Woli i bezpłatnie porównaliśmy oferty kilkunastu wiodących banków, sprawdziliśmy gdzie mamy zdolność na większą kwotę (przy naszych dochodach) i zrobiliśmy bezpośrednio u nich korzystny kredyt z prowizją 0%.
Jak będą się nam ubezpieczenia kończyć tez u nich zrobimy bo już porównaliśmy oferty i wyszło na to że można płacić mniej za dokładnie to samo umiech Polecam!