Radni chcą rozmawiać o sytuacji epidemiologicznej w powiecie

Image

Radni Renata Butryn i Dariusz Przytuła- członkowie Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia, chcą zwołania w trybie pilnym połączonego posiedzenia komisji odpowiedzialnych za politykę zdrowotną w Radzie Miasta i Radzie Powiatu Stalowowolskiego.

- Wzrasta niepokój mieszkańców w związku z prognozami gwałtownego przyrostu zachorowań na COVID-19 i zgonów. Z prognoz opublikowanych m. in. przez amerykański Instytut Pomiarów i Oceny Zdrowia (Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME)) dla Polski kluczowe są najbliższe trzy miesiące. W pierwszym scenariuszu, czyli okresowych obostrzeń, ale bez ścisłego pilnowania nakazu zasłaniania twarzy, średnia dzienna liczba zgonów w Polsce może w połowie grudnia przekroczyć 500. Oznacza to dramatyczny dzienny wzrost ciężko chorujących, wymagających hospitalizacji- podkreślają radni.

Radni w piśmie, które trafiło do prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, starosty Janusza Zarzecznego oraz Zofii Ciesielskiej- Gelli, przewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Stalowowolskiego, przytaczają słowa starosty dotyczące potrzeby utworzenia izolatorium, jak również przedstawiają obawy mieszkańców co do miejsc pobytu dla chorych (np. budynek po KUL-u, hotele itd.).

- Uważamy, że w najgorszym momencie- miejsc potrzebnych w szpitalu tylko dla pacjentów z COVID-19 będzie za mało, tym bardziej, iż szpitale zakaźne dedykowane tym chorym w Mielcu, Łańcucie, Rzeszowie, już wstrzymują przyjęcia. Niestety, powodem jest nie tylko brak miejsc, ale także brak personelu medycznego oraz pielęgniarskiego. Jako radni reprezentujemy wyborców, mieszkańców naszego miasta, a w przypadku radnych z Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej Powiatu Stalowowolskiego- mieszkańców całego powiatu. Zapewnienie każdemu potrzebującemu niezbędnego minimum w zakresie opieki medycznej, skuteczna walka o zdrowie i życie mieszkańców w dobie nasilającej się pandemii- to dziś najważniejsze problemy, przed którymi stoi nasza wspólnota- przekonują radni.

Radni Butryn i Przytuła chcą aby podczas spotkania zostały rozwiane wszelkie wątpliwości. Oczekują rzetelnej informacji i konstruktywnej dyskusji na temat konkretnych rozwiązań oraz stopnia zaawansowania przygotowań Stalowej Woli i powiatu do podjęcia trudnych wyzwań. Wnioskują o to, aby połączone posiedzenie obu komisji odbyło się w trybie zdalnym. Proponują aby zaprosić na nie Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, Starostę Powiatu Janusza Zarzecznego, dyrektora szpitala Grzegorza Czajkę, dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Stanisława Pieprznego oraz Wojewodę Podkarpacką Ewę Leniart, jako przedstawicielkę administracji rządowej, odpowiedzialną za koordynowanie działań związanych z walką z pandemią na terenie Podkarpacia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Janusze

Opozycja Totalna :-)

manukun

@buria
Maseczki nie leczą, ale zmniejszają ryzyko przeniesienia na innych. Dziwi mnie tylko, że nikt w jasny sposób tego ludziom nie wyjaśnia

~Obywatel

Przy Vivo postawić szpital polowy i spoko.

~jkl

Straciliśmy 30 tyś lekarzy od wejścia do UE, bo sobie wyemigrowali. Tusk mówił, że praca będzie się tu opłacać, ale tylko mówił. Nie było podwyżek w służbie zdrowia za jego czasów.

~SYGNALISTA

Tusk zostawiając Polskę w ruinie miał prawie 600 karetek. Pod wspaniałymi rządami PIS ta liczba spadła do niecałych 400. Ale w TVpis to wina Tuska.

~buria

Jaki niepokój, jaka epidemia? Radni powinni mieć większą wiedzę na temat tej PLANdemii i nie wpadać w panikę. Załamać się można czytając, że " bez ścisłego pilnowania nakazu zasłaniania twarzy, średnia dzienna liczba zgonów w Polsce może w połowie grudnia przekroczyć 500. .."
Szanowni radni uważają, że maseczki to panaceum na długie i zdrowe życie. Gratuluję głupoty.

~Zkss

Bo nic nie robi wspaniała opozycja poza sztucznego tłumu z Daruniem

~Liljana

Trolle coś mówiliście, że opozycja nic nie robi?

~Gdzie

A gdzie radna Krzek co wygrała konkurs na dyrektorke, gdzie easne i jej mężowie z PiS którzy dostali pracę w spółkach miejskich i urzędzie miasta. Gdzie się podziału radni PiS co pracują w budzetówkach.

~emeryt,zon

A te nowe wille na osiedlu Piaski,czy tam mieszka ktoś z radnych?

~Gegacze

To ciagle ci sami radni od mówienia?

~Marek

Co ty Dareczek możesz wiedzieć poza organizacją protestów w 8 osób.

~Darek

Do opieki w DPS-ach w Szwecji nie potrzebowali lekarzy. Przeszkoleni opiekunowie Dawali chorym trawkę i było humanitarnie i liberalnie.
Wolne Konopie :-) Andrzej!

~Wilk

Po co nam Totalni gdy mamy Korwinizm?

~Darek

Teren przygotowany przez Foliarzy i robią co chceta. Teraz tylko cyk i ta młodzież jest nasza na wyborach za 3 lata.

~boby

Radni nie przeszkadzajcie tym co pracują !!!

Mariusz77

Radni niePOradni i inni to tylko pisać pisemka i machac transparentami umieja a jak to się "napracowali " będąc u koryta to widac po tym ze ich od koryta odstawiono ..... Weźcie się jeba2#e nieroby za normalna prace albo wolontariat przy chorych a nie kwiczcie jak wieprze zza biurek

~Jerry

Radny Przytula w końcu może pójdzie do szpitala pracować uczciwie w końcu jest taki społeczny.

~beda703

Ja bym proponował radnym zapoznać się z obecną sytuacją epidemiologiczną w szpitalu.