W szkołach ponadpodstawowych nauka hybrydowa

Image

Wzrost liczby zakażeń w całej Polsce, również na Podkarpaciu sprawił, że podjęto decyzję o specjalnych środkach ostrożności. Uczniowie szkół ponadpodstawowych przeszli na hybrydowy tryb nauczania.

Nasz powiat znajduje się w strefie żółtej, ale wiele innych samorządów na Podkarpaciu objętych jest już strefą czerwoną. Póki co musimy powoli przygotowywać się na kolejne utrudnienia w życiu codziennym. Według wirusologów Polska jest w fazie wzrostowej, jeśli chodzi o nowe zakażenia i trzeba zrobić wszystko by skutecznie zahamować pandemię.

Jedną z form zapobiegania rozprzestrzenia się wirusa jest zmiana systemu nauczania. Stalowowolskie szkoły dzielą się na powiatowe i miejskie. Obostrzenia dotyczą niektórych klas. Wprowadzone zostały w poniedziałek 19 października br.

I tak w szkołach prowadzonych przez powiat stalowowolski (szkoły ponadpodstawowe) w normalnym trybie funkcjonują klasy pierwsze i maturalne. Zdalnie uczą się pozostali uczniowie, ale nie tylko zdalnie, bo wprowadzono metodę hybrydową pozwalającą na przeprowadzenie niektórych lekcji stacjonarnie. Decyzje na bieżąco będą podejmować dyrektorzy szkół. Dzięki temu uniknie się tłoku na korytarzach co da lepszą ochronę dzieci i młodzieży.

W miejskim Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym klasy pierwsze i trzecie przychodzą do szkoły by uczyć się stacjonarnie, klasy drugie uczą się z domu. Dzięki mniejszej liczbie uczniów możliwe było lepsze rozmieszczenie młodzieży w salach. Młodzież przebywa tylko w jednej klasie, bez przechodzenia na poszczególne przedmioty do innych pomieszczeń. „Mobilni” są jedynie nauczyciele. Pomoże to w izolacji jednych klas od drugich. Za tydzień ma nastąpić zamiana. Ci którzy teraz uczą się w domach powrócą do szkół, a pobierający naukę stacjonarnie rozpoczną nauczanie zdalne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Xyz

Drogi Uczniu, a co w przypadku, gdy to szkoła nie dostosowała się do wymogów. Jak to szkoła nie ma odpowiednich narzędzi do prowadzenia lekcji. Co cwaniaczku wtedy? Też winny Uczeń.

~Uczeń

Jak ktoś nie umie korzystać z netu i nie ma urządzeń do nauki potrzebnych IT to znaczy że może zakończyć edukacje. Silnych też potrzeba. I niczego nie muszą kończyć i się uczyć.

~osadnik

...w szkole w Zaklikowie nie ma problemu z tłokiem ponieważ pseudodyrektor Plemnikowski świadomie wykończył szkołę średnią do której nikt nie chce aplikować..

~reska

Dobry pomysł pani Ewo? Dobry dla wagarowiczów, lub spanikowanych i ogłupionych głównymi mediami rodziców. Dzieci tylko na tym pomyśle stracą, ale chyba rządzącym o to chodzi, by mieć niedouczone społeczeństwo. Takim jest łatwiej sterować.

~Ewa

Dobry pomysł

wyborca

Dobra książka lepsza niż nauczyciel. Sprawdzone na studiach.

~matka

Głupi pomysł. Zdalne nauczanie to żadne nauczanie. Dalej wierzycie w zabójczego wirusa? Wystarczy przejrzeć dane statystyczne i zauważyć, że w tym roku nie umarło, ani nie zachorowało więcej osób niż rok temu i dwa lata temu. Jest normalny sezon grypowo-przeziębieniowy.

~Iwona

Dobry pomysł żeby poziom nauczania nie sięgnął dna.

~Xyz

Czemu do cholery ucinacie komentarze. Może wogóle zablokujcie i będzie spokój.

~Xyz

Co to za nauka jak nauczyciel nie przyjdzie lub internet nie działa