Miasto będzie partycypować w kosztach utrzymania PCPN-u

Image

Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie dotacji dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli na 2021 rok.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej administruje obiektami sportowymi przy ul. Hutniczej, stanowiącymi własność miasta. Prowadzi działalność polegającą m.in. na organizacji imprez sportowych na rzecz mieszkańców miasta oraz popularyzuje wszelkie formy wypoczynku i rekreacji dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Ponieważ kosztów funkcjonowania zakładu nie można zrekompensować poprzez podwyższenie cen świadczonych usług, podjęto decyzję o tym, aby miasto przeznaczyło dotację na utrzymanie tego obiektu. Stawka dotacji dla PCPN-u została ustalona w wysokości 19,75 zł, jako dopłata do wynajmu 1 m2 powierzchni boisk wchodzących w skład Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Warto tu podkreślić, że powierzchnia boisk wynosi 45558 m2, natomiast roczne koszty utrzymania obiektu to prawie 1,8 mln zł. PCPN musi uzyskać z przychodów połowę tej sumę, drugie tyle pokryje dotacja z kasy miasta.

Radny Damian Marczak zadał kilka pytań odnośnie funkcjonowania PCPN, czy między innymi jest w stanie wypracować środki na swoje utrzymanie. Skarbnik miasta Michał Buwaj wyjaśnił, że w pierwszych 3 kwartałach tego roku koszty funkcjonowania obiektu były pokryte w 60% z dotacji gminy.

- Plan na 4-ty kwartał tego roku jest taki, żeby dotacja uplasowała się w wysokości poniżej 50% kosztów zakładu. Na ten cel są już finalizowane umowy najmu, także według wstępnych kalkulacji założenie 50% finasowania zakładu będzie spełnione- mówi Michał Buwaj.

Głos w tej sprawie zabrał także dyrektor PCPN Mateusz Nowak.

- Jest podpisana umowa z Resovią Rzeszów i myślę, że ona w zupełności wystarczy aby zbilansować te 50%, jeśli chodzi o dotację i przychody własne. Oprócz tego są umowy z podmiotami działającymi na terenie miasta Stalowej Woli, szkółkami, stowarzyszeniami, klubami, które są cały czas realizowane. Mam nadzieję, że ten 4-ty kwartał pozwoli na to żeby ta dotacja bilansowała się z przychodami własnymi. Od samego początku plany pokrzyżowała pandemia. Przez 3 miesiące boiska stały puste. Cały czas staramy się o pozyskanie środków od potencjalnych sponsorów, którzy mogliby pomóc w funkcjonowaniu zakładu- mówi Mateusz Nowak.

Radna Renata Butryn spytała o utrzymanie boiska pneumatycznego. Mateusz Nowak wyjaśnił, że koszty związane z jego utrzymaniem zostały włączone do bilansu i wynoszą 25 tys. zł. Stwierdził, że przy całości wydatków nie są to koszty duże.

Radny Leszek Brzeziński spytał z kolei ile Resovię będzie kosztowało rozegranie 4 meczów na boisku PCPN-u.

- Niestety, nie mogę podać dokładnej kwoty. Jest to zastrzeżone w umowie. Jest ona korzystna dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej- wyjaśnił Mateusz Nowak.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 17 na 22 radnych, którzy wzięli udział w głosowaniu. 4 rajców wstrzymało się od głosu. Jedna osoba była przeciw.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~szkrybrut

Pamietam Rzecznik /podstawiony/ pisal jakie wspaniale będzie tgo PCPN ile to kasy będzie z tego ,bo będą trenowaly u nas druzyny z ekstraklasy i reprezentacja Polski.A co jest to widać jak zarząd PCPN blaga miasto o wsparcie bo komornik już czeka u bramy stadionu.

manukun

@hammurabi
Jaka bieda? Przecież oni twierdzą, że stadion generuje zyski, które pozwalają budować bloki mieszkalne.

Trzeba nieźle odpłynać, żeby takie farmazony opowiadać...

~jak zwykle

....znowu jakiś pacjent uciekł z psychiatryka i korzysta z wolności...idź precz kurduplu....i tak wszyscy mają cię w ....

~psychiatryk4

Zwolnic nowaka i zarząd .Będą oszczednosci/

Hammurabi

Ojej peszek z kaską od Resovii...

Czyli co - jednak typowa pisowska bieda w zarządzaniu smiech2

To jak z tymi milionami od innych zespołów?

RZECZNIKKKS - czekam na komentarz!

~bidon

Szkoda rzecznika bo teraz nie ma kto pisać o wspaniałym PCPN .A czy powiesil się bo Stalowka spadla ,czy były inne powody?

wyborca

Koniec I ligi w Stalowej Woli. :(

– PZPN zdecydował, że umożliwi czasowe korzystanie ze Stadionu Miejskiego Resovii Rzeszów – ogłosił w piątek w ratuszu Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN.

~rtv agd

Żecznik ks ponoć powiesił się na błoniach.

~ee..

..przesadzasz na cały kraj... ale zajrzyj w bidet... wszystko z nim w porządku?

~antystal

Poziom kiblowy to ma ta smieszna druzyna !!Wstyd nam przynosi na caly kraj przegrywajac z wioskami pokroju przyszowa!!

~o..

.. jest kolejny analfabeta, pseudo rzecznik pisze się przez rz i oddzielnie....ty jesteś jakimś znajomym bideta bo poziom taki łazienkowy?

~antystal

Pseudozecznik tez gegal cos o 1 lidze a graja w pszennoburaczanej przeciez i tutaj dostaja baty

~smuteczek

SMUTECZEK.......a idę spać... ileż można czekać.

~no i ...

...bidet się zatkał?

~ty

a w jaki sposób bidet walczy z covidem, mów szybko bo to mnie bardzo interesuje?

~o...

pewnie stać go na dwa bidety a nie tylko na 1 jak ciebie i nic dziwnego że się całkowicie załamałeś...umiech

~bidet1

Gdzie sprawdzić zarobki Nowaka?Nie powinien dużo zarabiać bo to skandal ,PCPN nie zarabia ,ma straty.Nowak nie walczy z Covidem wiec jakim prawem ma zarabiać więcej od nas czyli 2,5 tys na reke.Ja bym cale te towarzystwo wyslal do normalnej pracy razem z prezesem czyli lopaty,grabki i miotly.Zamiatac miasto bo brud jest .

~hahaha

taki bidet na przykład w głowie ma chyba to co normalnie spływa w bidecie...a on jest pierwszy to co u nas w mieście mieszka więcej takich bidetów?

~cześć

wszystkim frustratom i nieudacznikom co tu piszą wylewając swoje żale że za mało zarabiają.. no jakoś wam nie współczuje gdy czytając wasze komentarze ...no źli ludzie z was są po prostu...

~kibic

Do e2ds, wiem ,że jesteś starszy człowiek i wszystko ci się myli. Ten RZECZNIK to jest rzecznikiem klubu a o zyskach naszego pięknego CENTRUM to komentował kiedy jeszcze nie było koronawirusa.Gdyby nie było koronwirusa to CENTRUM majątek dziś by nam przynosiło. Kiedy skończy się pandemia będziesz największym idiotą w tym miecie bo wszyscy się będą z ciebie śmiali. Wiadomo , że teraz musimy się martwić aby przeciętny człowiek miał pracę i pieniądze na chleb. Jeszcze nie dawno gęgałeś , że sport w naszym mieście cię nie interesuje to po co gęgasz. A RZECZNIKOWI należy się największy szacunek bo to jedyny komentator którego lubię czytać.

Hutnicza

Nowak to pewnie z 10 wyciąga

~bidet1

Podac zarobki Nowaka i to szybko.Jak zarabia więcej jak 4 tys na miesiąc to jest afera.Nie ma przychodów PCPN wiec zarobki Nowaka to 1850 PLN I i bez premii.

~Faro

Do Lucek a co ma Nowak do sponsorów od sponsorów jest nowy profesjonalista który dostał pracę bo obiecał że załatwi sponsora niejaki Karol Wołoszyn

~Lucek

Spokojnie Nowak będzie rozmawiał kolejny rok ze sponsorami i dalej nic z tego nie bedzie

~taka prawda

Pisowskie ścierwa i tak nic nie zrozumieją.

~Matrix

Do wieców politycznych. Zasłoń se mordę szmatą bo debilem jedzie.

~felekstal

Stadion ponownie zamknięty dla widzow.A miało być tak pięknie i 2 tys kibicow na mecz .Ale w każdej chwili mogą ten stadion otworzyć na przykład na wiec przedwyborczy z Morawieckim.Kto przyjdzie dostanie kielbase i piwo.Jak wybory będą się zblizac to wirus znowu będzie w odwrocie.

~---

Oj boli stalowowolskich wieśniaków ,,manekin,,Muszą się uczyć ,że oprócz festynu i bekania po piwie jest jeszcze coś więcej Boli też porażka .Klub i PCPN stał się pośmiewiskiem .Trzeba pomyśleć jak wykorzystać stadion w związku z Covid. Koniecznie .

~---

Bedon uspokój się Całe środowisko nauczycieli wstydzi się za ciebie.

~---

To jest już koniec.Nie ma już nic.Są długi i niewydolna służba zdrowia.
Nasz klub pośmiewiskiem na całą Polskę .Wieśniaku stadiony wykorzystuje się w różnych celach Ale żeby to rozumieć nie można być wieśniakiem