W klasztorze wciąż kwarantanna aż do 23 października

Image

Edit: 17.10.2020.

W związku z potwierdzonymi kolejnymi dwoma przypadkami zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 u braci ze stałej wspólnoty naszego klasztoru oraz dwóch przypadków zakażenia wśród postulantów (obecnie w czasie kwarantanny będących w izolacji w wydzielonej dla nich części klasztoru),, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została w porozumieniu z miejscowym Sanepidem, podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia kościoła i klasztoru, które potrwa według obliczeń, biorących pod uwagę pełne bezpieczeństwo wszystkich, do piątku 23 października włącznie.

16.10.2020

W rozwadowskim klasztorze COVID-19 nie odpuszcza. Niestety, kwarantanna i izolacja musi zostać przedłużona. Zakonnicy wydali kolejne oświadczenie.

W związku z potwierdzonymi kolejnymi dwoma przypadkami zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 u braci z naszego klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została w porozumieniu z miejscowym Sanepidem, podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia kościoła i klasztoru, które potrwa, mamy nadzieję, tylko do przyszłego tygodnia. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni i wtedy poinformujemy o dniu otwarcia kościoła i części klasztoru przeznaczonej do duszpasterstwa. Dla pełnego bezpieczeństwa wiernych, kościół i pomieszczenia przeznaczone dla nich, zostaną przed ich otwarciem zdezynfekowane, przez profesjonalną firmę.

Wierni mogą również dowiedzieć się na temat zdrowia zakonników.

Zakażeni bracia przebywają w pełnej izolacji na terenie klasztoru i w tym momencie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ich stan jest dobry i stabilny.

Wierni muszą korzystać z innych świątyń stalowowolskich. Nic w tej kwestii nie uległo zmianie. Bracia Kapucyni są bardzo lubiani przez mieszkańców Stalowej Woli. Wszyscy martwią się o nich, modlą i ślą życzenia rychłego pokonania wirusa. Oczywiście i my dołączamy się do tych życzeń.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za ogromną troskę, pomoc, życzliwość i zainteresowanie. Dziękujemy szczególnie za modlitwę w naszej intencji. Zapewniamy także o naszej pamięci modlitewnej za wszystkich Parafian, Przyjaciół klasztoru i Dobrodziejów.- piszą Bracia Kapucyni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jonek

Auster... takie mają przepisy...
Niech Bracia wracają do zdrowia i sił jak najszybciej.Z Panem Bogiem

~JanPawel2

Kara Boża za molestowanie dzieci przez duchownych min. Proboszcza z Ostrowca Swietokrzyskiego

~auster

Czyli jest czterech braci zakażonych i z tego powodu sanepid zdecydował, by zamknąć kościół na dwa tygodnie? Dziwne, gdyż chyba jest tam więcej księży i ci zdrowi nie muszą siedzieć w zamknięciu, lecz mogli by otworzyć kościół dla wiernych i odprawiać msze.

bzk

~Ks pawel
Już wiem dlaczego Smiszek ma covida

~obca

Pani Karolina twierdzi że niewiadomo czy jest wirus==niech idzie i pielęgnuje chorych na wirusa myślę że się nie boi dziwne poglądy tej Pani ,do czasu aż niedaj Boże spotka ją albo jaj bliskich i poglądy się zmienią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

~Ks pawel

Koronawirus to kara Boża za grzechy homoseksualizmu

~Stan

Ale musieli nagrzeszyć.

~Pik

Dużo zdrowia dla wszystkich chorujących.